Rada Osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Rada Osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki Oficjalna strona Rady Osiedla Zacisze - Zalesie - Szczytniki

09/04/2026

Szanowni Mieszkańcy,
w piątek, 10 kwietnia o godzinie 20:30 na nasze osiedle wracają wielkie sportowe emocje związane z inauguracją sezonu żużlowego.
Pierwszym przeciwnikiem naszej Sparty będzie Falubaz Zielona Góra. Życzymy samych pozytywnych emocji i kolejnego mistrzostwa dla Wrocławia.
W związku z organizacją zawodów pojawią się utrudnienia w ruchu w naszej okolicy (wzmożony ruch) i duża liczba kibiców.
Prosimy zatem o zachowanie ostrożności i optymalne wykorzystanie czasu zawodów.

Z pozdrowieniami
Zarząd Tymczasowy Rady Osiedla ZZS

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy naszym mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz nadziei płynąc...
04/04/2026

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy naszym mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz nadziei płynącej z odradzającego się życia.

Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen życzliwości, rodzinnego ciepła oraz wytchnienia od codziennych obowiązków, a nadchodząca wiosna przyniesie nowe siły, inspiracje i pomyślność w realizacji wszystkich planów.

Życzymy Państwu radosnych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

20/03/2026
18/03/2026

Witamy na oficjalnym profilu Rady Osiedla Zacisze Zalesie Szczytniki!

10 lipca 2025 r. Rada Osiedla została uchwałą Rady Miejskiej rozwiązana i na to miejsce został powołany Zarząd Tymczasowy, który pracuje nad efektywną obsługą spraw osiedla.
Będziemy tu zamieszczać najważniejsze informacje dotyczące naszych mieszkańców i współpracą z jednostkami miasta.

Jednocześnie dziękujemy bardzo naszemu mieszkańcowi panu Waldemarowi Bednarzowi za udostępnienie profilu Radzie Osiedla i pomoc w jego konfiguracji.

Zachęcamy do kontaktu i współpracy!

Mieszkańcy!Dziś sytuacja wygląda dobrze. Poziom wody wyraźnie spadł względem wczoraj.Czarna Woda bez zmian.Na wałach pat...
20/09/2024

Mieszkańcy!

Dziś sytuacja wygląda dobrze. Poziom wody wyraźnie spadł względem wczoraj.
Czarna Woda bez zmian.
Na wałach patroluje wojsko, również w dzień. Sprawdzają poziom wody. Informowali mnie, że woda spada.
Sprawdzają się więc prognozy i oczekiwania.

W dalszym ciągu prosimy nie chodzić po wałach.

Trzymajcie się!

19/09/2024

Mieszkańcy!

Objazd wałów na Zalesiu wieczorny odrobiony.
Woda nie podwyższyła się względem popołudnia.
Czarna Woda nie ruszyła się ani względem wczoraj, ani dzisiejszego popołudnia.

Na wałach między mostami Jagiellońskimi a mostami Chrobrego jest patrol 2 żołnierzy i policjant. Będą pilnować do rana i w razie zmiany sytuacji zawiadamiać.

Objechaliśmy też kawałek wału na Zaciszu od ul. Mianowskiego do mostu Szczytnickiego, też spotkaliśmy żołnierza - dostaliśmy informacje, że też czuwają nad sytuacją (stacjonują w akademikach).

Przejechaliśmy też kawałek wału na Szczytnikach za Liceum nr 2. Sytuacja jest stabilna, chociaż ten wał wydaje się najniższy.

Na rogu ul. Mianowskiego przy wale jest jeszcze góra piachu i worki dla mieszkańców do zabezpieczenia posesji.

Gotowe worki są też załadowane na stadionie Olimpijskim, można też pobrać i zabezpieczyć się w razie potrzeb.

Każde napotkane służby prosiły żeby Wam przypomnieć:
SKOŃCZCIE Z TĄ TURYSTYKĄ WAŁOWĄ!
Utrudnia to prace służbom i nam liderom przeciwpowidziowym. Przypominam, że przesięki wałów badamy od dołu po suchej stronie wału, od zabudowań i parków. NIE WCHODZIMY NA KORONĘ WAŁU! Do tego są służby i liderzy wyznaczeni do obserwacji.
A parkowanie autami tuż przy wale, żeby wysiąść i pooglądać to już naprawdę przesada.

Staram się wrzucać info jak najczęściej, jednak dużo jestem w terenie i to jest dla mnie priorytetem, dlatego czasem odpisuję Wam z opóźnieniem.

Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się!
Liderzy Zalesia

19/09/2024

Mieszkańcy!

Edit:

Na rogu ul. Mianowskiego w okolicy ul. Śniadeckich została zrzucona wywrotka piasku dla mieszkańów, którzy jeszcze chcą coś zabezpieczyć na swoich posesjach. Radna Ewa Staszyńska stoi na miejscu i ma 100szt worków jedynie do wydania, więc jeśli ktoś ma swoje worki i chce napełnić to może jak najbardziej.

18/09/2024

Mieszkańcy!

Pan Krzysztof Zalewski z Zarządu Rady Osiedla w poniedziałek opublikował nazwiska i informacje kontaktowe do liderów i ich zastępców na terenie naszego osiedla. Jeśli chodzi o nasz odcinek na Zalesiu to my z Markiem Chodowanym obserwujemy co się dzieje i zareagujemy, gdyby coś się działo.
Na ten moment mamy info od CZK, że nasze osiedle ma zachować względny spokój i ewentualną gotowość do działań jeśli pojawią się nieoczekiwane sytuacje.
Będziemy z Markiem obserwować co się dzieje i prosimy Was Mieszkańców, żebyście zgłaszali ważne zaobserwowane zjawiska (przecieki, wybicia wody itp.). My to sprawdzimy i będziemy organizować działania w razie potrzeby.
Bądźmy w gotowości, gdy będzie potrzeba rąk do pracy, będziemy informować Was o tym.
Pozdrawiam i uważajcie na siebie!

Dzień dobry, zapraszamy na Mikołajki w Radzie Osiedla.Zgłoszenia tylko na mejla do rady lub na dyżurze we wtorek.Proszę ...
04/12/2023

Dzień dobry, zapraszamy na Mikołajki w Radzie Osiedla.
Zgłoszenia tylko na mejla do rady lub na dyżurze we wtorek.

Proszę kliknąć w zdjęcie - na dole jest podany pełny adres mejlowy rady.

Dziś do północy jeszcze można oddać głos :) Jeśli chcecie wygodne zejście przy Nel Parco, które nie narazi nikogo na zła...
09/10/2023

Dziś do północy jeszcze można oddać głos :) Jeśli chcecie wygodne zejście przy Nel Parco, które nie narazi nikogo na złamanie rączki lub nóżki, a dodatkowo zadowoli naszych czworonożnych pupili fajnym poidełkiem - głosujcie na niebieski projekt 196 ❤❤
https://www.wroclaw.pl/wbo/glosowanie-wbo-2023

Adres

Ulica Chopina 9a
Wroclaw
51-609

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Rada Osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij