19/09/2024
Mieszkańcy!
Objazd wałów na Zalesiu wieczorny odrobiony.
Woda nie podwyższyła się względem popołudnia.
Czarna Woda nie ruszyła się ani względem wczoraj, ani dzisiejszego popołudnia.
Na wałach między mostami Jagiellońskimi a mostami Chrobrego jest patrol 2 żołnierzy i policjant. Będą pilnować do rana i w razie zmiany sytuacji zawiadamiać.
Objechaliśmy też kawałek wału na Zaciszu od ul. Mianowskiego do mostu Szczytnickiego, też spotkaliśmy żołnierza - dostaliśmy informacje, że też czuwają nad sytuacją (stacjonują w akademikach).
Przejechaliśmy też kawałek wału na Szczytnikach za Liceum nr 2. Sytuacja jest stabilna, chociaż ten wał wydaje się najniższy.
Na rogu ul. Mianowskiego przy wale jest jeszcze góra piachu i worki dla mieszkańców do zabezpieczenia posesji.
Gotowe worki są też załadowane na stadionie Olimpijskim, można też pobrać i zabezpieczyć się w razie potrzeb.
Każde napotkane służby prosiły żeby Wam przypomnieć:
SKOŃCZCIE Z TĄ TURYSTYKĄ WAŁOWĄ!
Utrudnia to prace służbom i nam liderom przeciwpowidziowym. Przypominam, że przesięki wałów badamy od dołu po suchej stronie wału, od zabudowań i parków. NIE WCHODZIMY NA KORONĘ WAŁU! Do tego są służby i liderzy wyznaczeni do obserwacji.
A parkowanie autami tuż przy wale, żeby wysiąść i pooglądać to już naprawdę przesada.
Staram się wrzucać info jak najczęściej, jednak dużo jestem w terenie i to jest dla mnie priorytetem, dlatego czasem odpisuję Wam z opóźnieniem.
Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się!
Liderzy Zalesia