Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet , przed Ustawą o Standaryzacji.. dla Kobiet i Matek z Dziećmi powstało w 1992 roku przy ul Złotostockiej 24, obecnie mieści się przy ul. Strzegomskiej 9 (wejście od ul.Stacyjnej) we Wrocławiu, w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej Wrocław-Mikołajów. Józefa Pazdura podczas uroczystej Mszy świętej w dniu 8 kwietnia 2000 roku. Budynek posiada dwa skrzydła, łączni
e mieszka w nim zwykle około 40–60 kobiet w różnym wieku oraz matki z dziećmi. Wspieramy również matki z dziećmi również z Ukrainy - razem 13 osób.Nasze Mieszkanki są to przeważnie osoby bezdomne,które utraciły mieszkanie ,wynajem z różnych złożonych powodów. Mamy z dziećmi,
Panie samotne, chore , niepełnosprawne psychicznie
i fizycznie, cierpiące na wiele przewlekłych chorób np.POCHP,cukrzyca, chore onkologicznie , kardiologicznie, poruszające się często min. przy pomocy chodzików , kul , wózka inwalidzkiego. W schronisku można otrzymać różnorodną pomoc np: posiłek, pomoc żywnościową, odzieżową,Dobre Słowo, jak również
z zakresu pracy socjalnej szeroko pojętej. W Schronisku działa Pracownia Rękodzieła ,,Cuda u Alberta" w której Mieszkanki wykonują metodą Dequpage min..piękne bombki , jajka wielkanocne ,pudełka, doniczki przeznaczone na Kiermasze Podwórkowe , jako podziękowanie dla Darczyńców ośrodka , jak również jako niespodzianki na różne okoliczności .W Schronisku jest również Pracownia krawiecka, w której szyjemy torby ekologiczne, fartuszki ,czepki. W Schronisku przyjmuje Psycholog ,można skorzystać z interwencyjnego wsparcia. Schronisko otwarte jest całą dobę. Pomagamy i towarzyszymy w drodze. Nie masz co jeść, potrzebujesz ubrania - przyjdź, podzielimy się . Więcej na: www.BratAlbert.wroclaw.pl/SOLTYSOWICKA