06/11/2025
Nadchodzi rok 2026. Projekt obwodnicy w toku. Ciekawa jest kolejność prac, jaką z góry przyjęło Miasto. Najpierw odcinek od ul. Krzywoustego przez tory. Chodzi o możliwość budowy kolejnego ogromnego osiedla pomiędzy Krzywoustego a Poprzeczną. Odcinek Żmigrodzka-Kamieńskiego nie interesuje Miasta. Jego budowa może potem być odwlekana jak dotychczas -latami. Przejazd do obwodnicy śródmiejskiej jest. Kilka tysięcy aut nowych mieszkańców też przejedzie przez Sołtysowicką i Redycką i dalej przez małe osiedlowe uliczki Osiedla Polanowice-Poświętne, bez chodników i ścieżek rowerowych. Auta już obecnie stoją w ogromnych korkach.
Argumenty mieszkańców, że można by budować obwodnicę (zwaną Aleją) jednocześnie z dwóch stron nie dają rezultatu. Chodzi tylko o możliwość wybudowania kolejnych osiedli.