06/05/2026
Drodzy Czytelnicy,
wracamy z "Obiegówką 3.0"! 😁
8 maja, czyli w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek oraz na początku Tygodnia Bibliotek, rusza kolejna, trzecia już, edycja gry "Obiegówka" organizowanej przez Biblioteki Specjalistyczne UWr oraz Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu! Zabawa będzie trwać do 22.05.2026 r (poniedziałek) - do godziny 15.00.
Przypominamy - "Obiegówka" to gra terenowa, która w poprzednich latach cieszyła się ogromną popularnością! Do zabawy zapraszamy studentów i pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego oraz innych wrocławskich uczelni. Warto wyruszyć w podróż po bibliotekach – począwszy od tych najmniejszych – katedralnych i instytutowych, skończywszy na dużych – wydziałowych, a także, oczywiście, Bibliotece Uniwersyteckiej.
Aby wziąć udział w grze, należy:
· Udać się do dowolnej biblioteki biorącej udział w grze.
· Pobrać formularz gry – tzw. „obiegówkę”.
· Podpisać „obiegówkę” imieniem i nazwiskiem, podać kierunek studiów oraz uczelnię.
Na „obiegówce” znajduje się:
· Lista 25 bibliotek biorących udział w grze, wraz z adresami.
· Miejsce na pieczątkę z każdej odwiedzonej biblioteki.
· Miejsce na wpisanie/narysowanie swoich wrażeń lub refleksji na temat bibliotek (forma dowolna)
Przebieg gry:
· Uczestnik odwiedza dowolną liczbę bibliotek z listy, zbierając pieczątki potwierdzające wizytę oraz zapisując odpowiedzi na zadane pytania.
· Po zakończeniu gry uczestnik oddaje swoją „obiegówkę” w ostatniej odwiedzonej bibliotece.
Po zakończeniu gry wszystkie zebrane „obiegówki” zostaną poddane weryfikacji.
· Każdy uczestnik, który odda „obiegówkę”, otrzyma dyplom uczestnictwa.
· Nagrody rzeczowe zostaną przyznane uczestnikom, którzy wykażą się największą inwencją twórczą w wypowiedzi na temat bibliotek/biblioteki (obrady jury odbędą się 25 maja)
· Oddanie niepełnej „obiegówki” uprawnia do odebrania nagrody pocieszenia w formie książkowej.
WIELKI FINAŁ odbędzie się 28 maja (czwartek) – tak jak w ubiegłym roku – w Saloniku w Bibliotece Uniwersyteckiej!
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY! 🤓