Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Sejmik Województwa Dolnośląskiego Sejmik Województwa Dolnośląskiego Województwo stanowi zasadniczą jednostkę podziału administracyjnego, wprowadzonego w Polsce w 1999 r.

Najważniejszymi organami władzy w Województwie Dolnośląskim są:
- Sejmik Województwa Dolnośląskiego (SWD), będący organem władzy uchwałodawczej
oraz
- Zarząd Województwa Dolnośląskiego, stanowiący organ władzy wykonawczej.

20 maja podczas XXVII sesji Sejmiku po przeprowadzeniu debaty nad raportem o stanie województwa, Zarząd Województwa otrz...
22/05/2026

20 maja podczas XXVII sesji Sejmiku po przeprowadzeniu debaty nad raportem o stanie województwa, Zarząd Województwa otrzymał wotum zaufania. Radni udzielili Zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2025 roku. Za przyjęciem uchwały głosowało 23 Radnych, przeciw było 11.
Podjęto również szereg uchwał dotyczących m.in. inwestycji drogowych, poprawy jakości gruntów rolnych, ochrony zdrowia oraz rozwoju turystyki.

Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego Jarosław Rabczenko - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Natalia Gołąb - Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego Wojciech Bochnak Michał Rado - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Absolutorium dla Zarządu Województwa Dolnośląskiego Radni Województwa uchwalili absolutorium dla Zarządu Województwa Dol...
20/05/2026

Absolutorium dla Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Radni Województwa uchwalili absolutorium dla Zarządu Województwa Dolnośląskiego za wykonanie budżetu Województwa Dolnośląskiego za rok 2025.

Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Wojciech Bochnak - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Michał Rado - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Natalia Gołąb - Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego
Jarosław Rabczenko - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Radni Województwa Dolnośląskiego udzielili wotum zaufania Zarządowi Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój - Przewodnicz...
20/05/2026

Radni Województwa Dolnośląskiego udzielili wotum zaufania Zarządowi Województwa Dolnośląskiego

Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Wojciech Bochnak - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Michał Rado - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Natalia Gołąb - Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego
Jarosław Rabczenko - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Trwa XXVII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - bardzo ważna. Przedstawiany jest raport o stanie Województwa Dolno...
20/05/2026

Trwa XXVII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - bardzo ważna.

Przedstawiany jest raport o stanie Województwa Dolnośląskiego za 2025 rok i odbędą się głosowania nad wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Spotkanie delegacji Parlamentów Regionalnych - Województwa Dolnośląskiego i Kraju Związkowego Brandenburgii19 maja Jerzy...
20/05/2026

Spotkanie delegacji Parlamentów Regionalnych -
Województwa Dolnośląskiego i Kraju Związkowego Brandenburgii

19 maja Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wraz z Radnymi spotkał się z Panią Ulrike Liedtke Prezydent Landtagu Brandenburgii wraz z delegacją Prezydium oraz przedstawicielami komisji parlamentarnych. Wizyta odbywa się na zaproszenie władz Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach jubileuszu 10-lecia współpracy Dolny Śląsk – Brandenburgia.

Spotkanie było okazją do rozmów o dalszym rozwoju partnerstwa między regionami, współpracy parlamentarnej oraz wspólnych projektach gospodarczych i społecznych.
Delegacja Brandenburgii uczestniczy również w Dolnośląsko-Brandenburskim Forum Gospodarczym oraz wydarzeniach towarzyszących, które odbywają się na Dolnym Śląsku.
Sejmik reprezentowali:
Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Mrozek Wiceprzewodniczący Sejmiku,
Szełemej – Przewodnicząca Komisji Współpracy Zagranicznej i
Calińska Mayer – Przewodnicząca Komisji Uchwałodawczej, Przestrzegania Prawa i Bezpieczeństwa.

🌙✨ Noc Muzeów 2026 na Dolnym Śląsku już 16 maja!Zapraszamy!!!
15/05/2026

🌙✨ Noc Muzeów 2026 na Dolnym Śląsku już 16 maja!
Zapraszamy!!!

Dolny Śląsk wzmacnia współpracę z Dolną Austrią 🇵🇱 🇦🇹🔹 Na zaproszenie Prezydenta Landtagu Dolnej Austrii Karla Wilfinga,...
13/05/2026

Dolny Śląsk wzmacnia współpracę z Dolną Austrią 🇵🇱 🇦🇹

🔹 Na zaproszenie Prezydenta Landtagu Dolnej Austrii Karla Wilfinga, w dniach od 11 do 12 maja 2026 roku, Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego uczestniczył w wizycie w St. Pölten, stolicy Dolnej Austrii, wraz z delegacją Radnych Województwa Dolnośląskiego: Wiceprzewodniczącym Sejmiku Markiem Łapińskim, Wiceprzewodniczącym Sejmiku Cezarym Przybylskim, Przewodniczącą Komisji Współpracy Zagranicznej Aliną Szełemej, Przewodniczącą Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Moniką Włodarczyk.

🔹 To rewizyta będąca kontynuacją kontaktów nawiązanych podczas ubiegłorocznej wizyty przedstawicieli Prezydium Landtagu Dolnej Austrii na Dolnym Śląsku. Spotkanie to zaowocowało wartościowym dialogiem, który obecnie rozwijamy na poziomie parlamentów regionalnych.

🔹 Podczas rozmów poruszano najważniejsze wyzwania stojące przed współczesnymi regionami. Wymienialiśmy doświadczenia w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej, bezpieczeństwa oraz polityki migracyjnej.

🔹 Silne partnerstwa z europejskimi regionami przekładają się na dynamiczny rozwój Dolnego Śląska i realne korzyści dla Dolnoślązaków.

Wiceprzewodniczący Sejmiku: Marek Łapiński i Cezary Przybylski, w imieniu Parlamentu Dolnego Śląska złożyli kwiaty w miejscu upamiętniającym odsiecz wiedeńską Króla Polski Jana III Sobieskiego.

Marek Łapiński - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Cezary Przybylski - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Monika Włodarczyk, radna Sejmiku Dolnośląskiego Radna Województwa Dolnośląskiego Szełemej

🔥🔥🔥Z okazji Dnia Strażaka 🔥🔥🔥składam serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim je...
04/05/2026

🔥🔥🔥Z okazji Dnia Strażaka 🔥🔥🔥
składam serdeczne podziękowania za Wasz trud,
za poświęcenie, za wielki dar serca,
jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie.
Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!
Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie
w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.
Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków,
św. Floriana, przyświecają Wam zawsze.
Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

30/04/2026

Zapraszamy!

Adres

Wroclaw

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30
Sobota 07:30 - 15:30
Niedziela 07:30 - 15:30

Telefon

+48713406429

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Sejmik Województwa Dolnośląskiego umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij