13/05/2026
Dolny Śląsk wzmacnia współpracę z Dolną Austrią 🇵🇱 🇦🇹
🔹 Na zaproszenie Prezydenta Landtagu Dolnej Austrii Karla Wilfinga, w dniach od 11 do 12 maja 2026 roku, Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego uczestniczył w wizycie w St. Pölten, stolicy Dolnej Austrii, wraz z delegacją Radnych Województwa Dolnośląskiego: Wiceprzewodniczącym Sejmiku Markiem Łapińskim, Wiceprzewodniczącym Sejmiku Cezarym Przybylskim, Przewodniczącą Komisji Współpracy Zagranicznej Aliną Szełemej, Przewodniczącą Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Moniką Włodarczyk.
🔹 To rewizyta będąca kontynuacją kontaktów nawiązanych podczas ubiegłorocznej wizyty przedstawicieli Prezydium Landtagu Dolnej Austrii na Dolnym Śląsku. Spotkanie to zaowocowało wartościowym dialogiem, który obecnie rozwijamy na poziomie parlamentów regionalnych.
🔹 Podczas rozmów poruszano najważniejsze wyzwania stojące przed współczesnymi regionami. Wymienialiśmy doświadczenia w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej, bezpieczeństwa oraz polityki migracyjnej.
🔹 Silne partnerstwa z europejskimi regionami przekładają się na dynamiczny rozwój Dolnego Śląska i realne korzyści dla Dolnoślązaków.
Wiceprzewodniczący Sejmiku: Marek Łapiński i Cezary Przybylski, w imieniu Parlamentu Dolnego Śląska złożyli kwiaty w miejscu upamiętniającym odsiecz wiedeńską Króla Polski Jana III Sobieskiego.
Marek Łapiński - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Cezary Przybylski - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Monika Włodarczyk, radna Sejmiku Dolnośląskiego Radna Województwa Dolnośląskiego Szełemej