Ostra Zieleń - Dolny Śląsk

Ostra Zieleń - Dolny Śląsk Naszym celem jest promowanie takich wartości jak prawa człowieka, zrównoważony rozwój, demokracja, ekologia, tolerancja, integracja europejska.

Stowarzyszenie Ostra Zieleń jest organizacją pozarządową, w której działają młodzi ludzie poniżej 30 roku życia. Celem Ostrej Zieleni jest promowanie takich wartości jak prawa człowieka, zrównoważony rozwój, demokracja, ekologia, tolerancja, integracja europejska. Chcemy uczyć rozwiązywania konfliktów bez użycia przemocy, przeciwdziałać dyskryminacji, rasizmowi, seksizmowi, homofobii, aktywizować

społecznie młodych i społeczności lokalne. W tym celu organizujemy seminaria, wymiany międzynarodowe, spotkania, dyskusje, koncerty. Reagujemy też na bieżąco na wydarzenia polityczno-społeczne: organizujemy happeningi, bierzemy udział w protestach i demonstracjach. Członkowie Ostrej Zieleni mają możliwość współpracy z podobnie myślącymi młodymi ludźmi z całej Europy. Ostra Zieleń jest częścią Federation of Young European Greeens (FYEG), czyli Federacji Młodych Europejskich Zielonych. Federacja ta skupia „zielone” młodzieżowe organizacje pozarządowe i młodzieżówki Zielonych z całej Europy. Aby zacieśnić współpracę z ludźmi z Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkan, Ostra Zieleń została też organizacją partnerską Cooperation and Development Network in Eastern Europe (CDNEE), czyli Siecią Kooperacji i Rozwoju w Europie Wschodniej. Ta organizacja również skupia młodzieżowe organizacje pozarządowe, od Litwy aż po Albanię.

29/09/2023

Polska może być ZIELONA - już od 15 października! 🗳 Sprawdź, czy w Twoim okręgu startuje osoba reprezentująca Ostra Zieleń lub Zieloni!

Kampania trwa. Napisz do nas, aby dowiedzieć się, jak możesz pomóc Zielonym w swojej okolicy! 💚

💬 Marcin Adamcewicz, Koordynator Ostra Zieleń ds. Samorządu Terytorialnego i Marszałek Parlamentu Młodych Rzeczypospolit...
14/08/2022

💬 Marcin Adamcewicz, Koordynator Ostra Zieleń ds. Samorządu Terytorialnego i Marszałek Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej: „ na Odrze trwa, a wojewoda dolnośląski jest gdzie? Na urlopie!
Dla wojewody i reszty wojewodów nadodrzańskich jako mówimy jasno: !
Zostaliśmy przez wojewodów i za to czeka ich dymisja!”

01/05/2022

❗ Postulaty organizacji młodzieżowych, które zostały zaprezentowane i symbolicznie podpisane podczas manifestacji młodzieży ponad podziałami 28.04.2022 r. zostały przez nas właśnie wysłane do władz samorządowych i rządowych.

✌️ Są to rządania dotyczące młodych ludzi, którzy uciekli z Ukrainy przed wojną do naszego kraju. Ich adresatami stały się: gminy i powiaty województwa dolnośląskiego, władze wojewódzkie z całej Polski, związki gmin, powiatów i miast oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

🇵🇱🇺🇦 Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego od początku wojny wspiera naszych sąsiadów, a nasi Radni i Radne angażują się w pomoc humanitarną w Polsce. Liczymy, że władze zwrócą uwagę na te naglące i ważne sprawy dotyczące naszych rówieśników oraz jak najszybciej wprowadzą je w życie.

Sygnatariusze postulatów:

Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia

Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej

Młodzi dla Ukrainy

Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego

Akademia Samorządów Uczniowskich

Pokolenie 2050

Forum Młodych Ludowców Dolny Śląsk

Młoda Lewica - Dolnośląskie

Młodzi Demokraci Dolny Śląsk

Ostra Zieleń - Dolny Śląsk

Młodzieżowa Rada Miejska w Żmigrodzie

Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego

01/09/2021

📐 Wolna Szkoła❗️
Minister Czarnek szykuje zamach na nasze szkoły. Możesz wybrać zajęcia dodatkowe? Zaraz o tym będą decydować osoby pokroju kuratorki Barbary Nowak. I nie tylko o tym, bo kuratorzy dostaną pełną władzę.
📌 Co możemy zrobić?
👉 Pokaż swój sprzeciw w social mediach, wrzucając zdjęcie z ekierką i
👉 Podpisz petycję: https://amnesty.org.pl/akcje/apel-w-obronie-polskiej-szkoly/
Akcja organizowana jest m.in. przez Akcja Demokracja, Fundacja na rzecz Praw Ucznia i Amnesty International Polska.
⛔️ Powiedzmy STOP! ideologizacji polskich szkół!

❗️Pomoc uchodźczyniom i uchodźcom to nasz moralny obowiązek!Dlatego wspólnie z Posłanką i Współprzewodniczącą Partia Zie...
18/08/2021

❗️Pomoc uchodźczyniom i uchodźcom to nasz moralny obowiązek!

Dlatego wspólnie z Posłanką i Współprzewodniczącą Partia Zieloni - Małgorzata Tracz, Współprzewodniczącą Ostra Zieleń - Laura Kwoczała oraz Współprzewodniczącym Partia Zieloni Wrocław - Robertem Suligowskim apelujemy do Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk o zapewnienie pomocy uchodźczyniom i uchodźcom z Afganistanu.

Liczymy, że nasze Miasto okaże wsparcie ludziom, którzy właśnie stracili swoją ojczyznę i że we Wrocławiu znajdzie się miejsce dla chociaż kilku afgańskich rodzin.

Za nami pierwsze dwa dni zbiórki pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą Legalna aborcja. Bez kompromisów 💚 ⚡️Zapraszamy...
10/08/2021

Za nami pierwsze dwa dni zbiórki pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą Legalna aborcja. Bez kompromisów 💚 ⚡️

Zapraszamy Was wspólnie z Partia Zieloni Wrocław i Kultura Równości do końca tygodnia w godz. 16-18 na skrzyżowanie Oławskiej i Świdnickiej w Rynku!

❗️ ZBIERAMY NA QUEEROWE BILLBOARDY NA DOLNYM ŚLĄSKU❗️Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kol...
24/03/2021

❗️ ZBIERAMY NA QUEEROWE BILLBOARDY NA DOLNYM ŚLĄSKU❗️

Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko: „kochajcie się, mamo i tato”. Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą.

🏳️‍🌈 88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców.

🏳️‍🌈 75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki.

🏳️‍🌈 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

LISTA MIAST NA DOLNYM ŚLĄSKU, W KTÓRYCH WSPÓLNIE Z Młoda Lewica - Dolnośląskie ZORGANIZOWALIŚMY ZBIÓRKI:

Jelenia Góra: https://www.facebook.com/donate/896111464498175

Kamienna Góra: https://www.facebook.com/donate/190909125884601/818095672110966/

Legnica: https://www.facebook.com/donate/748049139227448/748049165894112/

Oleśnica:
https://www.facebook.com/donate/145418040816027/145418060816025/

Wrocław: https://www.facebook.com/donate/4675351039146329/

Zapraszamy do oglądania dzisiejszej debaty Ad Personam -  , która odbędzie się o godz. 18. Reprezentantem Stowarzyszenie...
14/03/2021

Zapraszamy do oglądania dzisiejszej debaty Ad Personam - , która odbędzie się o godz. 18. Reprezentantem Stowarzyszenie Ostra Zieleń będzie członek naszego koła - Kacper Matuszewski!

Kacper Matuszewski to student prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, działacz na rzecz aktywności lokalnej, były Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Warto zostać wege/wegan dla:💚  zwierząt 🐷🐓💚  planety 🌍💚  zdrowia ❤💚  ludzi 👩 👨
11/01/2021

Warto zostać wege/wegan dla:
💚 zwierząt 🐷🐓
💚 planety 🌍
💚 zdrowia ❤
💚 ludzi 👩 👨

W OSTREJ ZIELENI 💚 🌱

Pisaliśmy Wam już o akcji , zachęcając do przetestowania diety roślinnej w trosce o dobro naszych przyjaciół, planetę i własne zdrowie.

Hodowla zwierząt odpowiada nawet za połowę CO2 emitowanego do atmosfery. Warunki, w jakich przetrzymuje się naszych przyjaciół są zatrważające. Zwierzęta traktuje się sterydami, aby szybciej przybierały na masie, a następnie bestialsko katuje w celu pozyskania mięsa. Spożywanie tak przetworzonego produktu wpływa negatywnie nie tylko na planetę, ale i nasze zdrowie...

🤔 Zapytaliśmy nasze aktywistki i aktywistów będących na diecie roślinnej o to, jakie były ich motywacje do porzucenia mięsa. Oto ich odpowiedzi:

Laura Kwoczała, rzeczniczka, członkini zarządu, Ostra Zieleń - Dolny Śląsk: Dieta roślinna to najlepsza opcja żywieniowa. Niedawno minęły trzy lata odkąd całkowicie przestałam spożywać mięso, mimo, że już wcześniej mocno je ograniczałam. Nie chciałam popełniać karnizmu dzieląc zwierzęta na te do tulenia i na te do dzielenia. Zrezygnowałam także z nabiału, który nie wpływał korzystnie na moje zdrowie. Mam na uwadze fakt, jak bardzo destrukcyjny wpływ ma hodowla zwierząt względem planty, o którą większość z nas na co dzień walczy. Na każdym kroku zachęcam moich znajomych do rezygnacji z mięsa w swoim żywieniu. Zachęcam także i Was!

Wiktor Miazek, przewodniczący, Ostra Zieleń - Łódzkie: Nie jem mięsa, ponieważ uważam, że to najbardziej etyczna dieta. Przygodę z wegetarnizmem zacząłem ze względu na klimat, a konkretnie wpływ diety mięsnej na produkcję CO2. Po 2 latach zdecydowałem jednak pójść o krok dalej ze względu na dobrostan zwierząt. Dieta roślina okazała się być bardzo przyjemną, dlatego nie wyobrażam sobie życia w inny sposób.

Dominik Sędziak, Ostra Zieleń - Lubuskie: Jestem weganinem od dwóch i pół roku, ponieważ chcę ograniczyć swój udział w eksploatacji zwierząt i środowiska naturalnego dbając przy okazji o swój stan zdrowia.

Karolina Białczewska, koordynatorka krajowa ds. struktur, członkini zarządu, przewodnicząca Ostra Zieleń - Szczecin: Jestem na diecie roślinnej, bo jeśli w tak prosty sposób mogę przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego, to aż głupio nie skorzystać!

❌ NIE dla FAJERWERKÓW I INNYCH MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH ❗️💚 Zachęcamy do podpisania petycji Partia Zieloni Wrocław: h...
07/01/2021

❌ NIE dla FAJERWERKÓW I INNYCH MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH ❗️

💚 Zachęcamy do podpisania petycji Partia Zieloni Wrocław: https://naszademokracja.pl/petitions/petycja-o-wycofanie-ze-sprzedazy-fajerwerkow-petard-i-innych-materialow-pirotechnicznych

👉 Co roku słyszymy o wielu wypadkach spowodowanych używaniem materiałów pirotechnicznych. Szczególnie w Sylwestra, gdy korzystanie z nich uzasadniane jest "szczególną okazją do świętowania". Fajerwerki zabijają oraz prowadzą do uszczerbków na zdrowiu - ale nie tylko wśród osób je odpalających...

😡 Rzeczniczka Stowarzyszenie Ostra Zieleń i aktywistka z naszego koła - Laura Kwoczała w Nowy Rok opublikowała wpis opisujący, jak przez wystrzały przechodziły zwierzęta, którymi się opiekuje. Warto dodać, że mieszka poza miastem, a tegoroczna intensyfikacja wystrzałów była katorgą...
NIE TYLKO DLA ZWIERZĄT! Z powodu hałasu i intensywnego światła cierpią także osoby ze spektrum autyzmu, dzieci, osoby szczególnie wrażliwe.

CZAS NA ZAKAZ ❗️❌

W społeczeństwie coraz powszechniejsza staje się świadomość negatywnych konsekwencji sylwestrowo noworocznej kanonady. Wszechobecny widok resztek fajerwerków czy terroryzowanie hałasem zwierząt, w tym dziko żyjących, osób starszych, chorych stało się niechlubną noworoczną tradycją. ...

Adres

Wroclaw

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ostra Zieleń - Dolny Śląsk umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Ostra Zieleń - Dolny Śląsk:

Udostępnij