11/01/2021
Warto zostać wege/wegan dla:
💚 zwierząt 🐷🐓
💚 planety 🌍
💚 zdrowia ❤
💚 ludzi 👩 👨
W OSTREJ ZIELENI 💚 🌱
Pisaliśmy Wam już o akcji , zachęcając do przetestowania diety roślinnej w trosce o dobro naszych przyjaciół, planetę i własne zdrowie.
Hodowla zwierząt odpowiada nawet za połowę CO2 emitowanego do atmosfery. Warunki, w jakich przetrzymuje się naszych przyjaciół są zatrważające. Zwierzęta traktuje się sterydami, aby szybciej przybierały na masie, a następnie bestialsko katuje w celu pozyskania mięsa. Spożywanie tak przetworzonego produktu wpływa negatywnie nie tylko na planetę, ale i nasze zdrowie...
🤔 Zapytaliśmy nasze aktywistki i aktywistów będących na diecie roślinnej o to, jakie były ich motywacje do porzucenia mięsa. Oto ich odpowiedzi:
Laura Kwoczała, rzeczniczka, członkini zarządu, Ostra Zieleń - Dolny Śląsk: Dieta roślinna to najlepsza opcja żywieniowa. Niedawno minęły trzy lata odkąd całkowicie przestałam spożywać mięso, mimo, że już wcześniej mocno je ograniczałam. Nie chciałam popełniać karnizmu dzieląc zwierzęta na te do tulenia i na te do dzielenia. Zrezygnowałam także z nabiału, który nie wpływał korzystnie na moje zdrowie. Mam na uwadze fakt, jak bardzo destrukcyjny wpływ ma hodowla zwierząt względem planty, o którą większość z nas na co dzień walczy. Na każdym kroku zachęcam moich znajomych do rezygnacji z mięsa w swoim żywieniu. Zachęcam także i Was!
Wiktor Miazek, przewodniczący, Ostra Zieleń - Łódzkie: Nie jem mięsa, ponieważ uważam, że to najbardziej etyczna dieta. Przygodę z wegetarnizmem zacząłem ze względu na klimat, a konkretnie wpływ diety mięsnej na produkcję CO2. Po 2 latach zdecydowałem jednak pójść o krok dalej ze względu na dobrostan zwierząt. Dieta roślina okazała się być bardzo przyjemną, dlatego nie wyobrażam sobie życia w inny sposób.
Dominik Sędziak, Ostra Zieleń - Lubuskie: Jestem weganinem od dwóch i pół roku, ponieważ chcę ograniczyć swój udział w eksploatacji zwierząt i środowiska naturalnego dbając przy okazji o swój stan zdrowia.
Karolina Białczewska, koordynatorka krajowa ds. struktur, członkini zarządu, przewodnicząca Ostra Zieleń - Szczecin: Jestem na diecie roślinnej, bo jeśli w tak prosty sposób mogę przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego, to aż głupio nie skorzystać!