06/03/2023
🔥"Morsowanie to wyzwanie, a kobiety w straży łamią bariery"🔥
🔺pod takim hasłem odbyło się pierwsze w województwie dolnośląskim morsowanie kobiet działających w strukturach straży pożarnej. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. dolnośląskie wraz z Komisją ds. Kobiet OSP.
🔺Z okazji Dnia kobiet strażaczki chciały w ciekawy sposób uczcić swoje święto 8 marca. Głównym celem wydarzenia była integracja strażaków przybyłych z różnych powiatów naszego województwa.
🔺Około 40 osób ze struktur OSP I PSP zadeklarowało się wejść do wody, co ciekawe nie tylko panie się odważyły zamorsować. Wiele osób moroswalo po raz pierwszy w tym dzieci.
🔺Organizacja wydarzenia miała miejsce na terenie osrodka Rajsko w Bożkowicach. Przybyłych uczestników powitał Wiceprezes OW ZOSP RP we Wrocławiu druh Jan Kasprzyk, Wicestarosta powiatu Lubańskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Olszynie Wiesław Wypych.
🔺W organizację wydarzenia zaangażowały się jednostki OSP
Ochotnicza Straż Pożarna w Olszynie
OSP Siekierczyn
Osp Leśna
OSP Olszanica
Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z PSP w Lubaniu oraz ratownicy medyczni Piotr Modras
KK w tym wydarzeniu reprezentowały:
- dh Wioleta Chylińska osp Olszyna
- dh Beata Naciskała osp Podgórki
- dh Magdalena Krajewska OSP Smolec
- dh Paulina Gorzka osp Smolec
- dh Agnieszka Grzanka - osp Pasikurowice
- dh Kamila Hilgier - osp Długołęka
- dh Dagmara Kuprjaniuk osp Janowice Duże
- dh Katarzyna Sobków osp Olszanica
- dh Magdalena Ozymko -
osp Kuropatnik
- dh Patrycja Urbaś - osp Kamień Ząbkowicki
🔺Pomimo zimna, w wydarzeniu wzięło udział około 150 osób.
Dziękujemy wszystkim za liczne, aktywne przybycie, za słowa uznania, wszystkie uśmiechy, wspaniałą atmosferę i deklaracje że bedziecie z nami na kolejnych imprezaz związanych z morsowaniem.
🔺Mamy nadzieję, że morsowanie OSP stanie się imprezą cykliczną.
🔺Dziękujemy również instytucjomoraz prywatnym osobom za pomoc w organizacji Wydarzenia
Gmina Olszyna
Burmistrzowi Gminy Olszyna Leszekowi Leśko oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Wiesławowi Wypych
Prezesowi Stowarzyszenia Domków „Rajsko” w Bożkowicach Tomaszowi i Elżbiecie Skrzyńskim
Starostwo Powiatowe w Lubaniu
OSP Olszyna za pomoc w organizacji wydarzenia oraz przygotowanie poczęstunku
OSP Skierczyn za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia
OSP Leśna za zabezpieczenie z wody
Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu
Dyrektorowi Zamek Czocha Jarosławowi Kuczyńskiemu za wsparcie rzeczowe.
Pan Eugeniuszowi Bortnowskiemu Tech-Inox za przygotowanie okazjonalnych i pamiątkowych przypinek
modras oraz OSP Olszanica za zabezpieczenie Medyczne
Druhowi Tomaszowi Ślizak za fotorelację z dronu.
Piekarni Mariusz Kownacki z Olszyny za przekazanie pieczywa
Prezesowi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaniu Druhowi Tadeuszowi Baka za pomoc rzeczową i organizacyjną wydarzenia.
Pan Hubert Stempkowski za obsługę nagłośnienia i oprawę muzyczną
Oraz niepowtarzalnemu Konferansjer PRO - Kamil Zięba , który w profesjonalny sposób poprowadził imprezę.
Dziewczyny i nie tylko, wszyscy uczestnicy wydarzenia oznaczajcie się, jeśli macie zdjęcia, które warto aby znalazły się w naszym albumie - przysyłajcie smiało lub wrzucajcie w komentarzach