04/05/2026
Udzial uczniów ZSP w Łobzowie w uroczystościach z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja
❤️ Dziękujemy, że byliście z nami! Relacja z gminnego świętowania 3 Maja i Dnia Strażaka.
🇵🇱 Wczoraj w Wolbromiu mogliśmy cieszyć się nie tylko piękną pogodą i końcówką długiego weekendu, ale także patriotyczną atmosferą i wspólnym świętowaniem.
W ramach gminnych obchodów uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz złożyliśmy hołd tym, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo – naszym Strażakom, z okazji ich nadchodzącego święta.
🔹 Gospodarzem wczorajszej uroczystości był Radosław Kuś - Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, a wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: Przewodnicząca Rady Powiatu Olkuskiego Barbara Haberka, Radny Powiatowy Robert Kozłowski, Monika Krzywańska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wolbromiu, Radni Rady Miejskiej w Wolbromiu: Beata Kiwior, Iwona Nocoń, Tomasz Ciempka, Łukasz Marczewski, Dawid Misztal, Grzegorz Musiał, Ireneusz Mudyń, Zdzisław Pasich, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Dominika Bugaj, Sołtysi naszych gminnych sołectw, Dyrektor MOPS Wolbrom Marta Statuch, przedstawiciele Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych, dyrektorzy szkół z terenu gminy wraz z nauczycielami i uczniami, a także przedstawiciele służb mundurowych - Komendant Komisariatu Policji w Wolbromiu podkom. Robert Piwek, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Wolbromiu asp.szt. Paweł Madejski, Komendant Straży Miejskiej w Wolbromiu Szczepan Bober.
🚩 Wyjątkowego charakteru wydarzeniu nadała obecność licznych pocztów sztandarowych: jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, szkół z terenu Gminy Wolbrom, Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom oraz Cechu Rzemiosł Różnych.
🎺 Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Orkiestry Dętej Gminy Wolbrom im. Tadeusza Mąki pod batutą kapelmistrza Marcina Faracika, której muzyka podkreśliła wzniosły charakter naszego świętowania.
Szczególne wyrazy uznania należą się również:
🚩 Młodzieży z MDP oraz wolbromskich szkół - za godne i dumne niesienie flagi Polski🇵🇱.
💐 Delegacjom składającym kwiaty oraz wszystkim Pocztom Sztandarowym - za obecność i kultywowanie tradycji.
🤝 Dom Kultury w Wolbromiu - współorganizatorowi, za profesjonalną oprawę techniczną oraz przygotowanie atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących, które odbyły się po południu.
🍲 Restauracji Bistro Gadka Szmatka - za przygotowanie poczęstunku dla uczestników uroczystości i mieszkańców.
🤍❤️Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam - Mieszkańcom Gminy Wolbrom! Wasza obecność na uroczystości jest dowodem na to, że wartości patriotyczne są w naszej wspólnocie wciąż żywe.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!📸