11/05/2026
Za nami weekend majowy🇵🇱
3 maja nasz poczet sztandarowy oraz poczet proporcowy MDP brał udział w obchodach gminnego dnia strażaka, połączonego z otwarciem nowej strażnicy Ochotnicza Straż Pożarna w Gołuchowicach.
Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali nasi druhowie:
- Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
dh Paweł Pudo;
- Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
dh Krzysztof Filipczyk,
dh Sebastian Czesak,
dh Michał Bzowski,
dh Sylwia Filipczyk;
- Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:
dh Mariola Żmuda-Szastak,
dh Ola Widawska,
- Odznaka „Za Zasługi dla Pożarnictwa Powiatu Będzińskiego”:
dh Gabriel Hetmańczyk;
- Odznaka „Strażak Wzorowy”:
dh Karol Kuliberda.
Ponadto 4 maja, trzech naszych druhów brało udział w obchodach Centralnego Dnia Strażaka w Warszawie, wchodząc w skład pocztu sztandarowego Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach.
wśród fanów