02/06/2026
W ubiegłym tygodniu wręczaliśmy nagrody i wyróżnienia w konkursie profilaktycznym „Oddech pełen przygód - bez papierosa” poświęconym szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów.
Dziś przedstawiamy prace z miejsc III.
Miejsce III w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych: Bruno Zacha – Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach
Miejsce III w kategorii szkół ponadpodstawowych: Michał Ignasiak - Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu
Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz zaangażowanie. Cieszymy się, że tak wiele osób podjęło ważny temat szkodliwości palenia.
I przypominając: palenie tytoniu negatywnie wpływa na zdrowie, zwiększając ryzyko wielu poważnych chorób, w tym nowotworów, chorób serca i układu oddechowego. Rezygnacja z palenia poprawia jakość życia i zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych problemów zdrowotnych!