03/06/2026
🎯 MISTRZOWSKI STRZAŁ 18SBOT W WESOŁEJ!
W dniach 29-30 maja na obiektach strzelnicy 1 Warszawska Brygada Pancerna w Wesołej odbył się XX Międzynarodowy Wielobój Strzelecki o Puchar Ministra Obrony Narodowej, zorganizowany na zaproszenie Bractwa Strzeleckiego SALWA.
Na linii ognia stanęło aż 300 zawodników reprezentujących 75 zespołów – w tym ekipy z Polski, Holandii, Estonii, Czech i Włoch. W tym elitarnym gronie nie mogło zabraknąć reprezentacji Stołecznej "Osiemnastki"!
Nasza 4-osobowa drużyna zmierzyła się z wymagającym programem turnieju, który obejmował aż 10 zróżnicowanych konkurencji:
💥 5 konkurencji karabinowych
💥 4 konkurencje pistoletowe
💥 1 dynamiczną konkurencję ze strzelbą gładkolufową.
Z ogromną dumą meldujemy o sukcesie indywidualnym naszego żołnierza! St. szer. Piotra, który dwukrotnie wywalczył miejsce w ścisłym TOP 6 zawodów:
🥇 1. MIEJSCE w konkurencji karabinu centralnego zapłonu JP 15 Patrol (dystans 200 m)
🏅 6. MIEJSCE w konkurencji karabinka bocznego zapłonu Tippmann Arms (dystans 25 m, tarcza amerykańska - 10 figur)
Gratulacje dla Piotra oraz całej naszej reprezentacji za godne reprezentowanie 18SBOT na arenie międzynarodowej! Pokazaliście żołnierski kunszt i stuprocentowe skupienie. 🇵🇱