02/06/2026
Rok akademicki powoli zbliża się ku końcowi, ale my nie zwalniamy tempa – KSAP nadal odwiedzają studenci zainteresowani funkcjonowaniem administracji publicznej.
W ramach kolejnych warsztatów z cyklu „Poznaj państwo od środka” gościliśmy Koło Naukowe Politologów UŚ oraz studentów politologii z Uniwersytet Warszawski.
Oprócz wprowadzenia na temat działalności KSAP uczestnicy przyjrzeli się temu, jak w praktyce powstają polityki publiczne: od uchwycenia problemu, przez wybór możliwych rozwiązań, po refleksję nad ich skutkami. W części warsztatowej studenci sami mierzyli się z wybranymi wyzwaniami społecznymi, szukając najrozsądniejszych kierunków działań w oparciu o dane oraz różne perspektywy.
Chętni mieli również możliwość zajrzenia do KPRM i zobaczenia administracji rządowej z bliska. Kancelaria Premiera
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!