Przyjazne Fundusze - Infrastruktura i Środowisko

Przyjazne Fundusze - Infrastruktura i Środowisko Witamy na stronie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dla sektora energetyki. Ministerstwo Gospodarki

Zapraszamy do zapoznawania się z korzyściami Programu i jego wpływu na sektor energetyki.

14/01/2015

Zapraszamy Państwa na stronę internetową Ministerstwa Gospodarki oraz na profil Ministerstwa Gospodarki na Facebooku.

20/11/2014

MG instytucją pośrednicząca POIŚ w nowej perspektywie finansowej

- Podpisane dziś porozumienie nadaje Ministrowi Gospodarki rolę Instytucji Pośredniczącej w zakresie dwóch osi priorytetowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski na nowe i ciekawe projekty – powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik na wspólnej uroczystości w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Ze strony MIiR dokument podpisał wiceminister Adam Ździebło. Spotkanie odbyło się 19 listopada w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Porozumienia w sprawie systemu realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 dotyczy dwóch osi priorytetowych I - Zmniejszenie emisyjności gospodarki oraz V - Poprawa bezpieczeństwa energetycznego. Na jego podstawie Ministrowi Gospodarki została powierzona rola Instytucji Pośredniczącej w zakresie realizacji następujących zadań:

- monitorowania przygotowania, wyboru projektów oraz zawierania umów o dofinansowanie projektów z beneficjentami,

- zarządzania finansowego oraz instrumentów finansowych,

- monitorowania realizacji i sprawozdawczości oraz ewaluacji,

- kontroli systemowych, kontroli realizacji projektów, nieprawidłowości i zamówień publicznych,

- działań informacyjnych i promocyjnych oraz pomocy technicznej,

- systemu teleinformacyjnego SL2014 oraz przechowywania dokumentów.

Zgodnie z porozumieniem Minister Gospodarki będzie mógł powierzyć część zadań Instytucjom Wdrażającym.

Jest to jedno z pierwszych Porozumień podpisywanych na poziomie Ministrów w ramach nowej perspektywy finansowej 20140-2020.

Oprócz Ministerstwa Gospodarki porozumienia z MIiR podpisały również: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniach 14-17 października 2014 r., w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO 2014, w któryc...
23/10/2014

W dniach 14-17 października 2014 r., w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO 2014, w których uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki.
Resort gospodarki był reprezentowany przez przedstawicieli Departamentu Energii Odnawialnej, Departamentu Funduszy Europejskich oraz Departamentu Instrumentów Wsparcia, którzy udzielali informacji z zakresu energii odnawialnej, Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko, Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032 oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.
Stoisko Ministerstwa Gospodarki, zaprojektowane i wykonane przez firmę Ergo Expo Artur Jarmurski, cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony polskich i zagranicznych gości targów.
W tym roku Ministerstwo Gospodarki otrzymało nagrodę „Acanthus Aureus" za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej.
POLEKO to prestiżowe międzynarodowe targi poświęcone m.in. ochronie środowiska, odnawialnym źródłom energii, ekologii oraz gospodarce komunalnej.

W dniach 23 – 25 września br. Departament Funduszy Europejskich wziął udział w 4-tych Międzynarodowych Targach Energii O...
03/10/2014

W dniach 23 – 25 września br. Departament Funduszy Europejskich wziął udział w 4-tych Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland, które odbyły się w warszawskim Centrum EXPO XXI.
Podczas targów przedstawiono stan wdrażania Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko na lata 2007 – 2013 oraz ofertę Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko 2014 – 2020, w zakresie sektora energetyka. Środki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pochodzą z Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program ten ma służyć przede wszystkim zmniejszeniu różnic
w rozwoju infrastruktury, jaka dzieli Polskę i kraje Unii Europejskiej.
Na stoisku wystawienniczym Ministerstwa Gospodarki, podczas trzech dni września pracownicy Departamentu Funduszy Europejskich w Ministerstwie Gospodarki udzielali specjalistycznych informacji i porad oraz dystrybuowali materiały informacyjne zarówno
o obecnym PO IiŚ 2007 – 2013, jak i przeszłej perspektywie finansowej PO IiŚ 2014 – 2020.
Dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców oraz inwestorów odwiedzających stoisko Ministerstwa Gospodarki cieszyły się informacje dotyczące programu PO IiŚ 2014 – 2020 sektor energetyka.

Został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Projekty sektora energetyki PO IiŚ w otoczeniu przyrodniczym w obiektywie f...
03/10/2014

Został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Projekty sektora energetyki PO IiŚ w otoczeniu przyrodniczym w obiektywie fotograficznym”, organizowany przez Departament Funduszy Europejskich Ministerstwa Gospodarki.

Celem konkursu jest promowanie projektów realizowanych w sektorze energetyki w ramach IX i X osi PO IiŚ, dla których Ministerstwo Gospodarki jest Instytucją Pośredniczącą. Tematyka konkursu dała możliwość zgłaszania różnorodnych zdjęć, pokazujących piękno otaczającego nas świata z wkomponowanymi obiektami zrealizowanymi w ramach projektów ww. osi priorytetowych PO IiŚ.

W konkursie uczestniczyły osoby reprezentujące beneficjentów projektów realizowanych
w sektorze energetyki w ramach IX i X osi PO IiŚ.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ze zgłoszonych przez piętnastu beneficjentów trzydziestu dziewięć zdjęć – wyłoniono trzy najlepsze zdjęcia oraz wyróżniono cztery prace.

I miejsce
- Pan Maciej Mazur
Polskie LNG S.A.
Terminal LNG w Świnoujściu.
II miejsce
- Golice Wind Farm sp. z o.o.
Farma wiatrowa w obrębie miejscowości Golice
III miejsce
- Pan Leszek Czarnecki
ENEA Operator S.A.
Oddział Dystrybucji Szczecin
Linia 110 kV Recław – Kamień Pomorski
Wyróżnienia
- Pan Michał Szelest
Urząd Miasta i Gminy w Połańcu
Termomodernizacja Szkół w Połańcu
- Pan Krzysztof Bronka
EWE Energia Sp. z o.o.
Gazociąg wysokiego ciśnienia w Aleksandrowie k/Wielunia
- Pan Marcin Haduch
PGNIG S.A. w Warszawie oddział w Sanoku
PMGZ Husów
- Pan Jerzy Balcerowicz
ENEA Operator S.A.
Oddział Dystrybucji Szczecin
Linia 110 kV Recław – Kamień Pomorski

Powyższe osoby zostaną nagrodzone okolicznościowymi statuetkami a prace zostaną wykorzystane przy tworzeniu materiałów informacyjno – promocyjnych PO IiŚ.
Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału przyszłych edycjach konkursu fotograficznego, organizowanego przez Departament Funduszy Europejskich Ministerstwa Gospodarki.

Przypominamy o upływającym z dniem 19 września br., terminie przesłania zdjęć na konkurs fotograficzny pn. „Projekty sek...
18/08/2014

Przypominamy o upływającym z dniem 19 września br., terminie przesłania zdjęć na konkurs fotograficzny pn. „Projekty sektora energetyki PO IiŚ w otoczeniu przyrodniczym w obiektywie fotograficznym”. Konkurs organizowany jest przez Departament Funduszy Europejskich.

Celem konkursu jest promowanie projektów realizowanych w sektorze energetyki w ramach IX i X osi PO IiŚ, dla których Ministerstwo Gospodarki jest Instytucją Pośredniczącą. Tematyka konkursu daje możliwość zgłaszania różnorodnych zdjęć, pokazujących piękno otaczającego nas świata z wkomponowanymi obiektami zrealizowanymi w ramach projektów ww. osi priorytetowych PO IiŚ.
Prace na temat „Projekty sektora energetyki PO IiŚ w otoczeniu przyrodniczym w obiektywie fotograficznym” powinny spełniać następujące kryteria:
1. przedstawiać projekty realizowane w sektorze energetyki w ramach IX i X osi PO IiŚ koegzystujące z przyrodą;
2. uwzględniać pozytywny przekaz tematu;
3. uwzględniać wymagania techniczne opisane w regulaminie konkursu.
Konkurs przeznaczony jest dla osób reprezentujących beneficjentów projektów realizowanych w sektorze energetyki w ramach IX i X osi PO IiŚ.

Organizator przewiduje nagrodę dla autorów 3 najlepszych fotografii w postaci statuetki oraz umieszczenie nagrodzonych i wyróżnionych fotografii w specjalnej broszurze promującej projekty realizowane w ramach PO IiŚ w sektorze energetyki.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa, dostępne są pod linkiem http://bip.mg.gov.pl/Dzialalnosc+ministerstwa/Komunikaty+i+ogloszenia

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Portal Ministerstwa Gospodarki

07/08/2014

W dniu 7 sierpnia 2014 r., w gminie Głuchów (województwo łódzkie), nastąpi oficjalne otwarcie farmy wiatrowej przy udziale władz lokalnych gminy Głuchów, w tym Wójta Gminy oraz przedstawicieli Rady Gminy.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Budowa farmy wiatrowej w gminie Głuchów etap I – 20 MW”. Projekt jest współfinansowany w ramach Działania 9.4 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 – sektor energetyka. Beneficjentem projektu jest firma Enwind Sp. z o.o. Kwota dofinansowania projektu wynosi 39 997 190 zł.

Farma wiatrowa składa się z 10 turbin wiatrowych, każda o mocy nominalnej 2 megawatów. Co roku farma w Głuchowie będzie produkować ponad 50 gigawatogodzin czystej zielonej energii, czyli 50 milionów kilowatogodzin. To odpowiednik potrzeb rocznych około piętnastu do dwudziestu tysięcy ludzi.

W przypadku projektu w Głuchowie większość zadań realizowanych było przez polskich specjalistów. Projekt przyczynił się do wzrostu zatrudnienia mieszkańców gminy Głuchów przy budowie farmy wiatrowej.

02/07/2014

W dniach 1- 4 lipca br., w Warszawie odbywają się negocjacje przedstawicieli Polski z Komisją Europejską dotyczące Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W tych dniach zostaną omówione zapisy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dotyczące m.in. wsparcia w sektorze energetyki, jak również zostaną przedstawione uwagi Komisji Europejskie do przygotowanego przez Polskę projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W dniu 30 czerwca br., w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, nastąpiło uro...
02/07/2014

W dniu 30 czerwca br., w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu systemowego pt. „Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego – przygotowanie dokumentacji". Projekt będzie realizowany w ramach działania 9.3. Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowisko, od czerwca 2014 r. do grudnia 2015 r. Całkowita kwota dofinansowania projektu to ponad 17 mln zł.
Umowa została podpisana przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Panią Małgorzatę Omilanowską oraz Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Panią Małgorzatę Skuchę.
Szczegółowe Informacje dostępne są na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:
http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,536,ekologiczna-kultura-czyli-kolejna-umowa-podpisana-w-ramach-poiis.html
http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/termomodernizacja-szkol-artystycznych-4804.php

Najważniejszym zadaniem Narodowego Funduszu jest efektywne i sprawne wykorzystanie środków z Unii Europejskiej przeznaczonych na rozbudowę i modernizację infrastruktury ochrony środowiska w naszym kraju. Wdrażanie projektów ekologicznych, które uzyskały lub uzyskają wsparcie finansowe z Komisji Euro…

Komisja Europejska ogłosiła kolejną edycję konkursu fotograficznego, skierowanego do beneficjentów Europejskiego Fundusz...
25/06/2014

Komisja Europejska ogłosiła kolejną edycję konkursu fotograficznego, skierowanego do beneficjentów Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Fundusz Spójności.
Beneficjenci mogą wziąć udział w dwóch kategoriach – Mój projekt oraz Świadek naoczny.

Ostateczny termin przesyłania zdjęć upływa z dniem 23 sierpnia br.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
http://ec.europa.eu/regional_policy/newsroom/detail.cfm?id=243
https://www.facebook.com/EuropeanCommission/app_386310531430573

European Commission - Inforegio provides general and specific information on activities of the european regional development fund, the cohesion fund and the structural instrument for pre-accession

25/06/2014

W dniu 17 czerwca br., została podpisana zaktualizowana wersja Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Zmiana dotyczyła realokacji środków m.in. w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – sektor energetyka.

Aktualna wersja Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 (wersja 4.1) dostępna jest na stronie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w zakładce „Dokumenty i wytyczne”: http://www.pois.gov.pl/Dokumenty/Strony/Dokumenty.aspx

Witamy na stronach poświęconych Programowi Infrastruktura i Środowiska. Znajdą tutaj Państwo informacje i dokumenty pomocne w ubieganiu się o środki unijne.

25/06/2014

W dniu 3 czerwca br., została zatwierdzona przez Komitet Monitorujący Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 aktualna wersja Planu Komunikacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Modyfikacja dokumentu dotyczyła w szczególności planu finansowego, docelowych oraz danych teleadresowych. Poza tym dokument został zaktualizowany w obszarze zmian związanych z utworzeniem Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

Aktualna wersja dokumentu dostępna jest na stronie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - http://www.pois.gov.pl/Dokumenty/ZmianyWDokumentach/Strony/Zmiany_planu_komunikacji_POIS_06062014.aspx

Witamy na stronach poświęconych Programowi Infrastruktura i Środowiska. Znajdą tutaj Państwo informacje i dokumenty pomocne w ubieganiu się o środki unijne.

Adres

Warsaw
00-507

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Przyjazne Fundusze - Infrastruktura i Środowisko umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij