12/10/2015
OŚWIADCZENIE
Niniejszym, jako mieszkańcy Osady Sąsiedzkiej I, oświadczamy, że nie zalegamy spółkom Budmen, Miniwille, czy też osobiście ich Prezesowi Włodzimierzowi Sitarzowi z żadnymi płatnościami.
Zgodnie z podpisanymi umowami ze spółką Budmen, infrastruktura osiedla miała być wykonywana " w miarę przekazywania wybudowanych domów mieszkańcom". Ostatni budynek został formalnie przejęty, w związku z dopuszczeniem do użytkowania przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, w lutym 2014 roku. Należy tu nadmienić, że w przypadku ostatnich dwóch domów doszło do blisko półtorarocznego opóźnienia w realizacji domów z winy spółki Budmen. Niestety, do dnia dzisiejszego firma Budmen nie wywiązała się z zawartych z mieszkańcami umów, pomimo, iż ostatnie, należne środki finansowe otrzymała w drugiej połowie 2013 roku.
To spółka Budmen zobowiązana jest do wybudowania infrastruktury osiedla Osada Sąsiedzka I oraz wypłaty mieszkańcom znacznych sum z tytułu kar umownych.
W związku z powyższym, sprawa przeciwko Budmen została skierowana na drogę sadową, ale dotychczas nie doszło do żadnego spotkania mieszkańców z przedstawicielami spółki Budmen na sali sądowej, ponieważ przedstawiciele spółki notorycznie nie odbierają korespondencji z sądu.
Wywieszone na ogrodzeniach banery nie mają na celu szkodzenia komukolwiek, ale mają za zadanie jedynie przypominać Prezesowi Spółki o jego zobowiązaniach. Próby prowadzenia efektywnej, rzeczowej i kulturalnej dyskusji z Prezesem Spółki, mającej na celu polubowne załatwienie sprawy kończyły się niestety impertynenckimi atakami Prezesa na mieszkańców osiedla, bez względu płeć i wiek tych ostatnich.
Niniejsze oświadczenie zostało wydane w związku z docierającymi do nas informacjami od potencjalnych klientów spółek Budmen i Miniwille, z których wynikało, że Włodzimierz Sitarz tłumaczy brak realizacji infrastruktury osiedla rzekomymi zaległościami w płatnościach ze strony mieszkańców Osada Sąsiedzka I wobec wyżej wymienionych spółek.
Mieszkańcy Osiedla Osada Sąsiedzka I