Biblioteka IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie

Biblioteka IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Biblioteka IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Biblioteka, Saska 59, Warsaw.

𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀 𝗳𝗼𝘁𝗼𝗴𝗿𝗮𝗳𝗶𝗰𝘇𝗻𝘆 „𝗙𝗮𝗻𝘁𝗮𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗮 𝗰𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻𝗻𝗼ść”Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Konkurs skierowa...
31/03/2026

𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀 𝗳𝗼𝘁𝗼𝗴𝗿𝗮𝗳𝗶𝗰𝘇𝗻𝘆 „𝗙𝗮𝗻𝘁𝗮𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗮 𝗰𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻𝗻𝗼ść”

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Konkurs skierowany do osób pełnoletnich, niezwiązanych zawodowo z fotografią.

Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Fantastyczna codzienność”. Można ją zdefiniować jako artystyczne poszukiwanie niezwykłości, magii i piękna w rutynowych, prozaicznych czynnościach oraz w otoczeniu, które na co dzień mijamy bezrefleksyjnie. Praca powinna sprawić, że widz, patrząc na rzecz, którą dobrze zna, zapyta: „Jak to możliwe, że nigdy wcześniej nie widziałem w tym nic nadzwyczajnego?”.

Organizatorem jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.
P**a nagród: 10 000 PLN

Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się bezpośrednio do mnie (do biblioteki szkolnej). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody książkowe. Jeżeli jesteś kreatywny (kreatywna) i lubisz robić zdjęcia, ten konkurs jest dla Ciebie.🙂👍

Źródło:
http://konkursykreatywne.pl/konkurs-fotograficzny-fantastyczna-codziennosc/

𝗕𝗜𝗕𝗟𝗜𝗢𝗧𝗘𝗞𝗔 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔📘🙂KSIĄŻKI DO WYPOŻYCZENIA W NASZEJ BIBLIOTECE🙂"𝐒𝐭𝐫𝐞𝐬 𝐨𝐮𝐭! 𝐉𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐣ąć 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥ę 𝐧𝐚𝐝 𝐬𝐭𝐫𝐞𝐬𝐞𝐦", 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐫: 𝐄𝐚𝐫...
23/03/2026

𝗕𝗜𝗕𝗟𝗜𝗢𝗧𝗘𝗞𝗔 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔📘🙂
KSIĄŻKI DO WYPOŻYCZENIA W NASZEJ BIBLIOTECE🙂

"𝐒𝐭𝐫𝐞𝐬 𝐨𝐮𝐭! 𝐉𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐣ąć 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥ę 𝐧𝐚𝐝 𝐬𝐭𝐫𝐞𝐬𝐞𝐦", 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐫: 𝐄𝐚𝐫𝐥 𝐇𝐢𝐩𝐩

Jak nie dać się stresowi? Jak przejąć nad nim kontrolę i świadomie nim zarządzać? Czy nawet w najbardziej stresujących sytuacjach można zachować spokój?

Wszystko to jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Earl Hipp w swojej książce podpowiada młodym ludziom skuteczne sposoby na pozbycie się stresu. Przybliża jego istotę, wyjaśnia, co się dzieje w organizmie człowieka w momencie podwyższonego napięcia nerwowego. Rozbiera na czynniki pierwsze reakcję na stres, porównując ją do tej, gdy stajemy oko w oko z tygrysem. Autor, psycholog i psychoterapeuta, wskazuje praktyczne rozwiązania problemów, rozmaite metody radzenia sobie z trudnościami w szkole, w domu czy w kontaktach z rówieśnikami. Pokazuje też jak pomocne w procesie opanowywania nerwowych sytuacji mogą być techniki relaksacyjne, pozytywne myślenie czy asertywność. To doskonały poradnik dla każdego nastolatka, który pragnie uwolnić się od stresu.

"𝐌ó𝐳𝐠 𝐨𝐝𝐩𝐨𝐫𝐧𝐲 𝐧𝐚 𝐤𝐫𝐲𝐭𝐲𝐤ę. 𝐍𝐞𝐮𝐫𝐨𝐧𝐚𝐮𝐤𝐨𝐰𝐞 𝐢 𝐩𝐬𝐲𝐜𝐡𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐦𝐞𝐭𝐨𝐝𝐲 𝐫𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐳 𝐥ę𝐤𝐢𝐞𝐦 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐨𝐜𝐞𝐧ą 𝐢 𝐡𝐞𝐣𝐭𝐞𝐦", 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐫: 𝐉𝐮𝐬𝐭𝐲𝐧𝐚 Ż𝐞𝐣𝐦𝐨

Jak przestać się przejmować oceną innych i odzyskać wewnętrzny spokój?

W świecie internetu i mediów społecznościowych ludziom łatwo przychodzi ocenianie, prawda?

Użytkownicy sieci mają tendencję i nieustanną potrzebę oceniania każdego, kto znajdzie się w orbicie ich zainteresowania. Chętnie krytykują, wielu wręcz hejtuje innych ― za poglądy polityczne, wygląd, wychowanie dzieci, a nawet bycie ofiarą przemocy. Niekiedy tymi „innymi” jesteśmy my, a czasem to nam zdarza się być tymi, którzy osądzają. Na szczęście psychologia wskazuje dokładnie, co jest źródłem takich zachowań. Neuronauka tłumaczy, co się dzieje w mózgu hejtera, a co ocenianego, podpowiada również, co można zrobić, aby sobie z tym radzić.

Skąd się bierze skłonność do krytykowania i potrzeba hejtowania? Jak przestać oceniać i krytykować? Jak uodpornić się na osądy innych? Jak wzmacniać swoje poczucie wartości, aby wierzyć w siebie i ufać sobie bez względu na to, co mówią inni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Justyny Żejmo. Autorka zaprasza Cię do inspirującej podróży, podczas której, korzystając z najnowszych odkryć neuronauki i wiedzy z dziedziny psychologii, odkryjesz, gdzie leży źródło tendencji do oceniania wszystkich i wszystkiego, a także jak budować poczucie wartości, niezbędne do radzenia sobie z krytyką. Dowiesz się, co Cię może wesprzeć w reagowaniu na hejt i osąd w zdrowy, korzystny dla Ciebie sposób. Zdecydowanie, ale z życzliwością. Tak by pozostać w atmosferze szacunku i zrozumienia.

Pamiętaj — hejt, z którym się mierzysz, TO NIE JEST HISTORIA O TOBIE!

"Kiedy słyszę o tym, że do hejtu musimy się przyzwyczaić, to mam w sobie bunt,

że ktoś mnie zaprasza do przyzwyczajenia się do przemocy.

Na szczęście Justyna swoją książką pokazuje, jak bardzo ważne jest, byśmy powiedzieli mu „STOP”.

Jestem przekonana, że ta lektura pozwoli nam wszystkim zatrzymać się i zacząć od siebie.

Jeśli każdy z nas zrozumie, że to od nas zależy, co włożymy innym do plecaka ich życia, jest szansa, że weźmiemy udział w budowaniu w innych poczucia wartości zamiast lęku i zagrożenia.

Jeśli myślisz, że to kolejna psychologiczna gadka, to ufam, że informacje z zakresu neurobiologii zawarte w tej książce przekonają Cię o tym, że zmiana świata zaczyna się od zmiany w Twojej głowie.

Przeczytaj i bądź tym, który da nadzieję."

Dr Agnieszka Kozak Psycholog, autorka bestsellerowych książek

"To nie jest książka. To niezwykła książka – mapa z wieloma przystankami, a każdy z nich może stać się dla Ciebie punktem zwrotnym.

Jeśli masz ochotę odkrywać siebie kawałek po kawałku, zdejmować ciężary, odklejać łatki i w końcu rozwinąć skrzydła — to są właściwe strony. Jestem tego pewna."
Gosia Ohme, psycholożka

"Gdyby hejt miał wagę, nosilibyśmy go jak ciężarki na mózgu.

Ta książka, to idealna siłownia psychiczna z opcją klimatyzacji i szeregu strategii.

Jako osoba publiczna wiem jedno – nawet najcieplejszy uśmiech może spotkać się z lodowatym komentarzem.

Spotkania z twórczością Justyny Żejmo życzę każdemu – nie tylko aktorom, twórcom i liderom. Każdemu, kto potrzebuje hejtoszczepionki ze skutkiem ubocznym, jakim jest spokój."
Sylwia Różycka aktorka, prezeska Fundacji START

Powyższe opisy pochodzą od wydawców.

𝗔𝗞𝗖𝗝𝗔 𝗖𝗭𝗬𝗧𝗘𝗟𝗡𝗜𝗖𝗭𝗔 „𝗥𝗭𝗨𝗖𝗔𝗠 𝗪𝗦𝗭𝗬𝗦𝗧𝗞𝗢 𝗜 𝗖𝗭𝗬𝗧𝗔𝗠”15 i 16 stycznia w naszym liceum odbyła się akcja czytelnicza „Rzucam wszyst...
16/01/2026

𝗔𝗞𝗖𝗝𝗔 𝗖𝗭𝗬𝗧𝗘𝗟𝗡𝗜𝗖𝗭𝗔 „𝗥𝗭𝗨𝗖𝗔𝗠 𝗪𝗦𝗭𝗬𝗦𝗧𝗞𝗢 𝗜 𝗖𝗭𝗬𝗧𝗔𝗠”
15 i 16 stycznia w naszym liceum odbyła się akcja czytelnicza „Rzucam wszystko i czytam”. Na początku wybranej lekcji dwóch uczniów dało znać (przy użyciu dzwonka), że czas rozpocząć akcję. Na hasło „Rzucam wszystko i czytam”, uczniowie wytypowani z danych klas, czytali przez 15 minut wybrane książki popularnonaukowe o tematyce związanej z przedmiotem, który wówczas mieli. Po skończonym czytaniu, chętni uczniowie mogli od razu wypożyczyć czytane książki.

Celem przedsięwzięcia była promocja książek popularnonaukowych oraz beletrystyki w języku angielskim i niemieckim (zwłaszcza nowości wydawniczych).

Nastolatki w cyfrowym świecie-webinarOpis:Warsztaty prezentujące metodę przeprowadzenia cyklu zajęć na temat bezpieczneg...
07/01/2026

Nastolatki w cyfrowym świecie-webinar

Opis:
Warsztaty prezentujące metodę przeprowadzenia cyklu zajęć na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Uczestnicy szkolenia poznają: propozycje literatury, różnorodne akcje, w których mogą wziąć udział szkoły; gotowe materiały i scenariusze do prowadzenia zajęć.

Szkolenie będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Zalecana jest przeglądarka Chrome. Liczba miejsc ograniczona.Zapisy wkrótce.

Miejsce: on-line

Początek wydarzenia: 25 luty 2026, 12:00
Koniec wydarzenia: 25 luty 2026, 14:00

Organizator: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie
Prowadząca/y: Agnieszka Zdrojewska, Dorota Walasek-Woźniak
Kontakt
Tel: 501379703
E-mail: [email protected]
Dodaj do Kalendarza Google
Eksportuj iCal

Źródło: https://pbw.waw.pl/events/nastolatki-w-cyfrowym-swiecie-webinar-2/

Różne oblicza depresji – literackie i inne relacje z czasu zarazy (warsztaty stacjonarne)Opis:Warsztaty przeznaczone dla...
07/01/2026

Różne oblicza depresji – literackie i inne relacje z czasu zarazy (warsztaty stacjonarne)

Opis:
Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którym nieobojętny jest los pogrążonych w smutku i rozpaczy, którzy maja odwagę poczuć, jak to jest żyć bez radości i z cierpieniem. Poznać twarze depresji to nauczyć się empatii wobec ludzi, którzy już chorują i uważności na tych, którzy zachorować mogą. Nie będziemy omawiać naukowych rozpraw o depresji, skupimy się na literackich przekazach. Omówimy metaforyczne utwory o depresji, takie jak „Włosy mamy”, „Czarny pies depresja”, „Czarne fale”, które można wykorzystać w szkole podstawowej; przyjrzymy się też depresji młodzieży – na podstawie książek „Żyletkę zawsze noszę przy sobie”, „Orkan : depresja” i innych. Tomasz Jastrun będzie naszym przewodnikiem po świecie „dojrzałej” niebezpiecznej choroby, jak również Wiliam Styron. Nie zapomnimy też o ikonicznym obrazie tej udręki w literaturze pięknej i filmie – wspomnimy o Sylwii Plath, Virginii Woolf i takich postaciach jak Anna Karenina, Łagodna czy Pani Bovary. Każdy będzie miał także okazję przyjrzeć się sobie.
Zapraszamy pedagogów, psychologów, wychowawców i bibliotekarzy.

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie,sala konferencyjna nr 320, II p.

Początek wydarzenia: 25 luty 2026, 10:00
Koniec wydarzenia: 25 luty 2026, 13:00

Organizator: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie
Prowadząca/y: Iwona Szagała
Kontakt
Tel: 501379703
E-mail: [email protected]
Dodaj do Kalendarza Google
Eksportuj iCal
Rejestracja na wydarzenie
Rejestracja rozpoczyna się:
5 stycznia 2026, 10:00
Rejestracja kończy się:
24 luty 2026, 12:00

Dodatkowe wymagania: Nie
Wydarzenie nie podlega weryfikacji uczestników przez administratora. Uczestnicy są automatycznie potwierdzani przez system.

Źródło: https://pbw.waw.pl/events/rozne-oblicza-depresji-literackie-i-inne-relacje-z-czasu-zarazy-warsztaty-stacjonarne/

𝗥𝘆𝘀𝘂𝗷 𝗷𝗮𝗸 𝗧𝗼𝘃𝗲! / 𝗗𝗿𝗮𝘄 𝗹𝗶𝗸𝗲 𝗧𝗼𝘃𝗲! – 𝗱𝘄𝘂𝗷ę𝘇𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗿𝘆𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗽𝗼 𝗮𝗻𝗴𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝘂 𝗱𝗹𝗮 𝗺ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲ż𝘆 𝗶 𝗱𝗼𝗿𝗼𝘀ł𝘆𝗰𝗵. 𝗭𝗮𝗽𝗿𝗮𝘀𝘇𝗮 𝗕𝗶𝗯...
13/11/2025

𝗥𝘆𝘀𝘂𝗷 𝗷𝗮𝗸 𝗧𝗼𝘃𝗲! / 𝗗𝗿𝗮𝘄 𝗹𝗶𝗸𝗲 𝗧𝗼𝘃𝗲! – 𝗱𝘄𝘂𝗷ę𝘇𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗿𝘆𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗽𝗼 𝗮𝗻𝗴𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝘂 𝗱𝗹𝗮 𝗺ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲ż𝘆 𝗶 𝗱𝗼𝗿𝗼𝘀ł𝘆𝗰𝗵. 𝗭𝗮𝗽𝗿𝗮𝘀𝘇𝗮 𝗕𝗶𝗯𝗹𝗶𝗼𝘁𝗲𝗸𝗮 𝗪𝗶𝗲𝗹𝗼𝗸𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝗼𝘄𝗮.

13/11/2025
𝗢𝗚Ó𝗟𝗡𝗢𝗣𝗢𝗟𝗦𝗞𝗜𝗘 Ś𝗪𝗜Ę𝗧𝗢 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬𝗖𝗛 𝗞𝗦𝗜ĄŻ𝗘𝗞Zapraszamy całą społeczność szkoły do udziału w Święcie Wolnych Książek. Wydarzenie ...
17/09/2025

𝗢𝗚Ó𝗟𝗡𝗢𝗣𝗢𝗟𝗦𝗞𝗜𝗘 Ś𝗪𝗜Ę𝗧𝗢 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬𝗖𝗛 𝗞𝗦𝗜ĄŻ𝗘𝗞

Zapraszamy całą społeczność szkoły do udziału w Święcie Wolnych Książek. Wydarzenie promuje bookcrossing i czytelnictwo. Głównym celem święta jest uwolnienie jak największej liczby książek oraz zachęcenie ludzi do dzielenia się radością płynącą z czytania. Bookcrossing łączy miliony pasjonatów czytania na całym świecie. Obecnie ponad 10 mln książek bookcrossingowych podróżuje po 132 krajach.

Na korytarzu głównym naszej szkoły znajduje się regał bookcrossingowy z książkami. Można je bezpłatnie zabierać i czytać. Będziemy jednak wdzięczni za zostawienie na półce własnych książek, „na wymianę”.

Dołącz do bookcrossingowej społeczności. Przekonaj się o tym, jaką radość można czerpać nie tylko z posiadania książek na własność, lecz także z dzielenia się nimi. Działaj z nami, uwalniaj książki. To takie proste! Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką biblioteką.

🌸ꗥ~ꗥ🌸 𝐀𝐊𝐂𝐉𝐀 𝐂𝐙𝐘𝐓𝐄𝐋𝐍𝐈𝐂𝐙𝐀 „𝐂𝐙𝐘𝐉𝐄 𝐓𝐎 𝐒Ł𝐎𝐖𝐀?” 🌸ꗥ~ꗥ🌸W ubiegłym tygodniu w naszym liceum odbyła się akcja czytelnicza „Czyje t...
10/06/2025

🌸ꗥ~ꗥ🌸 𝐀𝐊𝐂𝐉𝐀 𝐂𝐙𝐘𝐓𝐄𝐋𝐍𝐈𝐂𝐙𝐀 „𝐂𝐙𝐘𝐉𝐄 𝐓𝐎 𝐒Ł𝐎𝐖𝐀?” 🌸ꗥ~ꗥ🌸
W ubiegłym tygodniu w naszym liceum odbyła się akcja czytelnicza „Czyje to słowa?”. Na szkolnych korytarzach zostały umieszczone karty z zadaniami. Uczestnicy akcji dopasowywali cytaty z najpopularniejszych książek do bohaterów literackich, którzy byli autorami tych słów. Powstały kolorowe tulipany, które uczniowie przynieśli do biblioteki szkolnej. Czekały tam na nich owocowe niespodzianki. 🍓🍊 Najbardziej aktywni byli uczniowie z klas: 2T, 3S, 3A i 3Z. 👍🙂

𝗕𝗜𝗕𝗟𝗜𝗢𝗧𝗘𝗞𝗔 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔📘🙂"Chłopak, który okradał domy. I dziewczyna, która skradła jego serce"Czy doświadczone przez los rodze...
28/05/2025

𝗕𝗜𝗕𝗟𝗜𝗢𝗧𝗘𝗞𝗔 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔📘🙂

"Chłopak, który okradał domy. I dziewczyna, która skradła jego serce"

Czy doświadczone przez los rodzeństwo znajdzie klucz do rodzinnego szczęścia?

Piętnastoletni Sam i jego autystyczny brat Avery nie mają łatwego życia. Porzuceni przez rodziców i najbliższych, schodzą na złą drogę. Sam stara się udźwignąć odpowiedzialność za siebie i brata, nie zawsze jednak dokonuje właściwych wyborów. By nie spać na ulicy, nastolatek włamuje się do mieszkań pod nieobecność właścicieli i pomieszkuje w nich do powrotu lokatorów. Pewnego dnia Sam trafia do domu nietuzinkowej, radosnej, nieco chaotycznej – ale przede wszystkim kochającej się rodziny. Nie spodziewa się, że tym razem to domownicy włamią się… do jego serca.

„Chłopak, który okradał domy. I dziewczyna, która skradła jego serce” to wzruszająca, pełna odcieni szarości opowieść o niezachwianej sile rodzinnej miłości i o pierwszym zauroczeniu, które pojawia się w najmniej spodziewanym momencie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

🌸ꗥ~ꗥ🌸 𝐂𝐘𝐓𝐀𝐓 𝐓𝐘𝐆𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀 🌸ꗥ~ꗥ🌸"Ona mi pierwsza pokazała księżyci pierwszy śnieg na świerkachi pierwszy deszcz"(Gałczyński K....
26/05/2025

🌸ꗥ~ꗥ🌸 𝐂𝐘𝐓𝐀𝐓 𝐓𝐘𝐆𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀 🌸ꗥ~ꗥ🌸

"Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach
i pierwszy deszcz"

(Gałczyński K.I.. Spotkanie z matką. s. 80)

𝓑𝓘𝓑𝓛𝓘𝓞𝓣𝓔𝓚𝓐 𝓝𝓐 𝓚𝓞𝓢𝓩𝓨𝓚𝓞𝓦𝓔𝓙 𝓩𝓐𝓟𝓡𝓐𝓢𝓩𝓐30.05.2025 ZAGADANI - ZASŁUCHANI: Katarzyna Groniec Zapraszamy na kolejne spotkanie z c...
23/05/2025

𝓑𝓘𝓑𝓛𝓘𝓞𝓣𝓔𝓚𝓐 𝓝𝓐 𝓚𝓞𝓢𝓩𝓨𝓚𝓞𝓦𝓔𝓙 𝓩𝓐𝓟𝓡𝓐𝓢𝓩𝓐

30.05.2025 ZAGADANI - ZASŁUCHANI: Katarzyna Groniec

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu

ZAGADANI – ZASŁUCHANI

Naszym gościem będzie

KATARZYNA GRONIEC

piątek 30 maja g. 18.00

atarzyna Groniec urodzona w Zabrzu piosenkarka, autorka tekstów i muzyki. Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988), debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix, Pierwszą Nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W 2008 roku otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. W 2023 roku debiutuje jako autorka powieści „Kundle” wydanej w wydawnictwie Nisza. Laureatka Fryderyka 2024 w kategorii Piosenka Literacka i Poetycka za ,,Konstelacje", czyli zjawiskowe dzieło pełne emocji i głębi, wyprodukowanej przez Warner Music/Adapter. Za debiutancką książkę „Kundle” została nominowana do trzech nagród – Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody im. Witolda Gombrowicza, oraz Nagrody Conrada. Otrzymała za "Kundle" Nagrodę Specjalną im. Witolda Gombrowicza w postaci miesięcznej rezydencji w Vence.



Prowadzenie: Anna Sajnog

Sala im. St. Kierbedziów

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Adres

Saska 59
Warsaw
03-914

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Biblioteka IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Biblioteka IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie:

Udostępnij

Kategoria