17/10/2025
🔶️ Rekrutacja do Sekcji Działań Poszukiwawczo-Ratowniczych APoż 🔶️
Zapraszamy wszystkich studentów APoż (zarówno mundurowych, jak i cywilnych) do wstąpienia w szeregi Sekcji Działań Poszukiwawczo-Ratowniczych!
👉 Kim jesteśmy i co robimy?
Działania poszukiwawczo-ratownicze to bardzo szeroka dziedzina. W ramach naszej Sekcji organizujemy wiele spotkań z osobami powiązanymi z tą specjalizacją, zarówno w ramach PSP, jak i innych organizacji zewnętrznych. Regularnie ćwiczymy na poligonie APoż (i nie tylko), m.in. przebicia, stabilizację, lokalizację, ewakuację, działania wysokościowe, pracę z psami, a także wiele innych. Członkowie naszej Sekcji często uczestniczą w międzynarodowych warsztatach i innych wydarzeniach organizowanych przez organy PSP, takich jak recertyfikacja grupy USAR POLAND, gdzie pełnili rolę pozorantów.
❓ Chcesz dowiedzieć się więcej?
Odwiedź nasz fanpage: https://www.facebook.com/sdprapoz/
👉 Informacje dotyczące rekrutacji:
Rekrutacja będzie składała się z dwóch etapów:
🔸 I etap
Odbędzie się w formie testu. Spodziewać się możecie pytań zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Wyniki I etapu zamieszczone będą na naszym fanpage’u maksymalnie do 2 listopada 2025 r.
📆 Kiedy? 29 października 2025 r., godz. 20:00
📍 Gdzie? APoż: Aula A2; NDM: sala wykładowa
❓️Co trzeba umieć? Wszystkie pytania będą układane na podstawie tych dwóch dokumentów:
📜 Skrypt do szkolenia z działań poszukiwawczo-ratowniczych realizowanych przez ksrg w zakresie podstawowym (https://www.gov.pl/attachment/631a3b62-5df6-468f-93f5-39f693721d54)
📜 Zasady organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym (https://www.gov.pl/attachment/7f89f4f6-187a-42cf-bb01-77653c99a335).
🔸 II etap
Odbędzie się w formie rozmowy. Będą w nim brały udział osoby, które przejdą I etap.
❓️Na co się przygotować? Podczas rozmowy możecie spodziewać się pytań o przyrządy wykorzystywane przez grupy poszukiwawczo-ratownicze, podstawowe węzły, a także informacje umieszczone w dokumentach wymaganych na I etapie. Ponadto porozmawiamy m.in. o Waszych zainteresowaniach oraz działalnością związanymi z tą dziedziną. Tutaj zastanówcie się co chcielibyście wnieść do naszej Sekcji 😊.
📆 Kiedy? Na rozmowy będziemy się umawiać indywidualnie z każdą osobą, która przejdzie do drugiego etapu.
🧑❗️ Informacja dla studentów cywilnych:
Chętnie przyjmiemy Cię do naszej Sekcji, jednak, z uwagi na jej charakter, chcąc u nas działać, powinieneś:
- mieć ukończone szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP;
- posiadać aktualne badania lekarskie uprawniające Cię do uczestnictwa w akcjach;
- być ubezpieczonym,
- posiadać swój nomex;
- być członkiem OSP należącym do KSRG.
Będziemy Cię o to pytać na II etapie rekrutacji 😉
Do zobaczenia! 😎
Organizacja studencka działająca przy Akademii Pożarniczej