Dom Pomocy Społecznej "Leśny"

Dom Pomocy Społecznej "Leśny" Dom Pomocy Społecznej “Leśny” jest jedynym domem o profilu psychiatrycznym, działającym na terenie m. st. Warszawy.

26. maja chyba wszyscy kierujemy gorące uczucia i wspomnienia w stronę ukochanych Mam. W naszym Domu Pomocy Społecznej, ...
26/05/2026

26. maja chyba wszyscy kierujemy gorące uczucia i wspomnienia w stronę ukochanych Mam. W naszym Domu Pomocy Społecznej, Mieszkańcy pod okiem Pani Stelli przygotowali z tej okazji część artystyczną poświęconą wszystkim Mamom. Nie zabrakło poruszających wierszy, muzyki na żywo, piosenek o Mamie oraz serdecznych życzeń płynących prosto z serca. Każdy z występujących włożył w swoje wystąpienie ogrom zaangażowania, dzięki czemu atmosfera spotkania była wyjątkowa. Wszyscy Mieszkańcy spisali się wspaniale, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.
Mieszkańcy symbolicznie wręczyli kwiaty Pani Stelli, która niewątpliwie dla wszystkich ma nieograniczone pokłady matczynej opieki.
Wszystkim Mamom życzymy przede wszystkim niezawodnego zdrowia, pociechy ze swoich dzieci i spełnienia wszystkich marzeń 😊

Miniony czwartek był dla nas kosmiczno-wolontariacki. Tego co się działo nie sposób opisać w kilku słowach i czegoś nie ...
23/05/2026

Miniony czwartek był dla nas kosmiczno-wolontariacki. Tego co się działo nie sposób opisać w kilku słowach i czegoś nie pominąć. Dzięki Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu kolejny raz gościliśmy prawdziwych Bohaterów w naszych progach. W kolejności randomowej: Allegro, Chiesi Polska, E.ON Polska, Fundacja BNP Paribas, Fundacja Medicover, POLSAT, Provident, TVN, Żabka Polska. Nie do wiary, ale łącznie, jednocześnie w ramach wolontariatu pracowało ponad 130 osób, ponad 260 rąk i trylion pozytywnych emocji. Zakres prac był bardzo szeroki:
- cały ogród rozjaśniał i wypiękniał dzięki pielęgnacji i nowym nasadzeniom,
- kącik sensoryczny odnowiony i wyczyszczony,
- poza tym, że jednym z darów była nowa drewniana altana ogrodowa, to Wolontariusze jeszcze starej podarowali nowe życie czyszcząc i impregnując ją kawałek po kawałeczku,
- naprawione i pomalowane zostały ławki w parku, a i doszło 20 nowych sprawnie skręconych,
- boisko do petanque, o którym od dawna marzyliśmy stało się rzeczywistością
- pod okiem Darka Paszkowskiego powstał piękny mural, który w znacznej mierze wykonali Mieszkańcy,
- pomalowano jedną ze świetlic dla Mieszkańców i salon fryzjerski
- dla Podopiecznych DPS Leśny przeprowadzone zostały warsztaty rękodzielnicze, konsultacje teleinformatyczne czy prezentacja na temat cyberprzestępczości,
- uruchomiony był sektor medyczny, w którym wszyscy chętni mogli zbadać sobie ciśnienie, poziom cukru, zważyć się czy poznać swój biologiczny wiek.
Nikt nie zapomniał dla kogo te wszystkie trudy. Poza darem pracy własnej Wolontariuszy, Mieszkańcy obdarowani zostali upominkowymi zestawami, w których znaleźli: słodycze, soki, kosmetyki oraz gry towarzyskie.
Jakby to powiedzieć, chociaż w skrócie… Niezliczona ilość wymienionych słów, obłędnie dużo radości i uśmiechów, nowe znajomości, otwartość na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych, szczera i bezinteresowna chęć robienia czegoś dla kogoś, bycie tu i teraz, bardzo dużo wysiłku fizycznego, wymiana doświadczeń, nabywanie nowych umiejętności, pokonywanie własnych granic, kreatywne DIY, szlachetna praca zespołowa, dawanie z siebie 100%, (…).
Na koniec — niedowierzanie i duma z ilości oraz jakości prac, które wydawały się niemożliwe do wykonania w tak krótkim czasie, a jednak się udały 😊
Kawał świetnej, doskonale wykonanej pracy, za którą w imieniu Mieszkańców oraz pracowników DPS Leśny podziękowała Pani Dyrektor, wręczając pamiątkowe Certyfikaty Przyjaciół Leśnego.
Magia!

W ostatnich dniach nasi cudowni Wolontariusze przeprowadzili serię warsztatów edukacji prozdrowotnej: „Słodka pułapka – ...
13/05/2026

W ostatnich dniach nasi cudowni Wolontariusze przeprowadzili serię warsztatów edukacji prozdrowotnej: „Słodka pułapka – ile cukru naprawdę jemy?”. Mieszkańcy z zaciekawieniem uczestniczyli w tych zajęciach, podczas których wzięli pod lupę cukier i dowiedzieli się jaką jego zawartość mają popularne produkty spożywcze, po które pochopnie zbyt często sięgamy. Prowadzący przygotowali dla odbiorców ciekawe zadania z komponowaniem na talerzach zdrowych posiłków, były też zabawy i quizy. Na koniec okazało się, że ze słodyczami nie trzeba się definitywnie żegnać – wolontariusze zaproponowali słodki poczęstunek, ale w zdrowszej wersji.
Poza świadomością, którą niewątpliwie te warsztaty podniosły i rozbudziły, spotkania stały się okazją do ciekawych dyskusji i miłego spędzenia czasu. Na zdrowie!

Kolejny już raz Mieszkańcy DPS Leśny mieli okazję uczestniczyć w historycznym spotkaniu prowadzonym przez redaktora Pols...
29/04/2026

Kolejny już raz Mieszkańcy DPS Leśny mieli okazję uczestniczyć w historycznym spotkaniu prowadzonym przez redaktora Polskiego Radia – Pana Dariusz Kwiatkowskiego. Spotkanie zgłębiało zagadnienia związane z polskim lotnictwem w bitwie o Anglię i podczas II Wojny Światowej. Przygotowane materiały audio i wideo poprowadziły nas w podróż śladami polskich dywizjonów, pełną wspomnień i materiałów archiwalnych. Poza częścią wykładową, Mieszkańcy rozbudzili dyskusję tematyczną, zadawali pytania, dzielili się swoimi uwagami. Liczymy na kolejne ciekawe spotkania z tego cyklu 😊

Pod koniec zeszłego tygodnia grupa z AstraZeneca w ramach wolontariatu przybyła nam na pomoc w pracach ogrodowo-miniremo...
28/04/2026

Pod koniec zeszłego tygodnia grupa z AstraZeneca w ramach wolontariatu przybyła nam na pomoc w pracach ogrodowo-miniremontowych. Roboty szły w piorunującym tempie, a Zespół trzeba było upominać, żeby jednak chociaż krótką przerwę sobie zrobili, a może by coś zjedli, a może by się napili? Niby się słuchali, ale wystarczyło spuścić Ich na chwilę z oka, a już z grabiami, łopatkami, pędzlami - rozpierzchali się i praca znowu paliła Im się w rękach. Ogród sensoryczny, leśne aleje, malowanie budynków gospodarczych, mała architektura ogrodowa – czego się nie dotykali, zaraz było zrewitalizowane 😊 A do tego wszystko w zgranym, uzupełniającym się wzajemnie, otwartym na nowe doświadczenia Zespole. Podejmować taką Grupę to prawdziwa przyjemność, a nasz wygląd naszego ogrodu po tych odwiedzinach to cudowna pamiątka tego wspólnego przedsięwzięcia 😊 Bardzo dziękujemy za Waszą inicjatywę i wspaniałą społeczną postawę!

W mediach społecznościowych aż się roi od zdjęć biorących w swój kadr kwitnące wiśnie na Placu Kasztelańskim. Postanowil...
23/04/2026

W mediach społecznościowych aż się roi od zdjęć biorących w swój kadr kwitnące wiśnie na Placu Kasztelańskim. Postanowiliśmy sprawdzić ten fenomen osobiście. Faktycznie skwer zachwyca kolorami i zapachami, wprowadza człowieka w spokój i odpręża. Odnieśliśmy wrażenie jakbyśmy wcale nie byli w zatłoczonej Warszawie, tylko w wolnej od zgiełku przestrzeni. Idealne miejsce na pierwsze wiosenne plenery i spotkania towarzyskie 😊

Każdego roku nadejście kwietnia zwiastuje początek sezonu rehabilitacyjnego dla Mieszkańców „Leśnego”. Lista chętnych na...
21/04/2026

Każdego roku nadejście kwietnia zwiastuje początek sezonu rehabilitacyjnego dla Mieszkańców „Leśnego”. Lista chętnych na wyjazd do Uzdrowisko Konstancin Zdrój niemal nie ma końca. Nie ma się co dziwić, gdyż o korzyściach wdychania powietrza z rozpylonym solankowym aerozolem Podopieczni nie raz w przeszłości mieli okazję przekonać się na własnej skórze i rzecz jasna: własnymi płucami 😊 Sprawdziliśmy to i potwierdzamy, że tego typu działania lecznicze, ale też profilaktyczne świetnie wpływają na zdrowie jak i samopoczucie. Serdecznie dziękujemy, za wspaniały gest Pana Prezesa i umożliwienie naszym Mieszkańcom bezpłatnego korzystania dobrodziejstw tężni. Do zobaczenia przy grzybku inhalacyjnym za półtora tygodnia 😊

Mieszkańcy DPS "Leśny" tuż przed świętami zostali mile zaskoczeni prezentami 🎁. Indywidualnie dopasowane do potrzeb pacz...
13/04/2026

Mieszkańcy DPS "Leśny" tuż przed świętami zostali mile zaskoczeni prezentami 🎁. Indywidualnie dopasowane do potrzeb paczki z rzeczowymi upominkami trafiły do najbardziej potrzebujących. Wszystkie pakunki szybciutko zostały przez Mieszkańców rozpakowane, a oglądanie ich zawartości dało duuuuużo uśmiechu. Ogromnego wzruszenia dostarczyły czytane łamiącym się głosem świąteczne życzenia. Inicjatywa piękna i tak bardzo potrzebna, szczególnie osobom samotnym czy schorowanym.
Z tego miejsca raz jeszcze chcemy podziękować firmie GRUNDFOS za to wspaniałe przedsięwzięcie - ufundowanie i przygotowanie miłych niespodzianek :)

Święta Wielkanocne za nami. W 2026, jak co roku: pełne ciepłej, rodzinnej atmosfery. Tradycyjnie już w Wielki Piątek Mie...
07/04/2026

Święta Wielkanocne za nami. W 2026, jak co roku: pełne ciepłej, rodzinnej atmosfery. Tradycyjnie już w Wielki Piątek Mieszkańcy przygotowali poruszającą aranżację Drogi Krzyżowej. W Wielką Sobotę przynieśli w koszyczkach pokarmy do poświęcenia. W Wielkanoc wspólnie zasiedliśmy do uroczystego śniadania. Poza duchową częścią i czasem symbolicznego odrodzenia, znaleźliśmy też miejsce na zabawę. Wiedzę na temat tradycji wielkanocnych można było sprawdzić podczas quizu a zdolnościami artystycznymi okazać się w konkursie na okazjonalny stroik. I już nawet wynik tych zawodów nie był tak istotny jak fakt wspólnego świętowania :)

Na te Święta... :)
02/04/2026

Na te Święta... :)

Za nami dzień pełen wrażeń! Mieliśmy na scenie naszych dzisiejszych niecodziennych gości, wspaniałych artystów: Pani Pat...
20/03/2026

Za nami dzień pełen wrażeń! Mieliśmy na scenie naszych dzisiejszych niecodziennych gości, wspaniałych artystów: Pani Patrycji Runo i Pana Marka Lesińskiego. Od 11:00 za sprawą najpewniej wrodzonych talentów występujących u nas wirtuozów muzycznych przenieśliśmy się w kolorowy, barwny, radosny i ciekawy romski świat. Głos Pani Patrycji rozbrzmiewał w przepięknej tonacji, czyściutko opowiadając nam cygańskie historie zarówno po polsku jak i po romsku. A saksofon, jakby zaczarowany przez Pana Marka porywał nas nawet do tańców. Duet doskonały! Tak jak nasza zabawa! Z niemożliwą do przecenienia interakcją artystów z publicznością, wspólnym śpiewaniem. Zintegrowanemu przyklaskiwaniu i ruchom nóżek w rytm muzyki nikt się nie oparł. Niezapomniany występ nagrodzony został gromkimi brawami, kwiatami i specjalnie na tą okazję przygotowanymi podziękowaniami, które w imieniu Mieszkańców wręczyła Pani Dyrektor.
Całe to szczęście możliwe było dzięki Partnerowi wydarzenia: Samorząd Województwa Mazowieckiego, za co serdecznie dziękujemy!
Mazowsze serce Polski
Patrycja Runo

Adres

TUŁOWICKA 3
Warsaw
01-974

Telefon

+48228342017

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dom Pomocy Społecznej "Leśny" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Dom Pomocy Społecznej "Leśny":

Udostępnij