26/05/2026
🍽️🇵🇱 Za nami I Etap Konkursu Kulinarnego „Polska smakuje”, który odbył się podczas wydarzenia „Bezpieczne Wakacje z OSP Guzew”!
Było regionalnie, tradycyjnie i przede wszystkim bardzo smacznie. Uczestnicy konkursu po raz kolejny udowodnili, jak bogata i różnorodna jest polska kuchnia oraz jak ważną rolę w pielęgnowaniu kulinarnego dziedzictwa odgrywają Koła Gospodyń Wiejskich. 👩🍳🌾
Komisja w składzie: Anna Szpura, Ewa Malitka, Justyna Zembrowska nie miała łatwego zadania.
🏆 Podium konkursu:
🥇 Koło Gospodyń Wiejskich w Guzewie – „Wołowa uczta z pachnącym koperkiem”
🥈 Koła Gospodyń Wiejskich w Budach Kumińskich – „Pierogi z dudkami”
🥉 Dziarskie Koło Gospodyń Wiejskich w Ładzyniu – „Zupa z lasu i pola”
👏 W konkursie udział wzięły również:
• KGW Goździczanki w Goździku – „Karkówka z własnego chowu kabana borowikami odziana z ziemniaczkami i surówką podana”
• KGW Leonowskie Smaki w Leonowie – „Leonowski gołąbek babci Małgosi”
• Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy „Lipinki” – „Kopytka gryczanki – lipinianki z dziczyzną”
• Mrozianki Koło Gospodyń Wiejskich w Mrozach – „Królik w śmietanie”
• Koło Gospodyń Wiejskich w Czaplach – „Czaplanki wieprzowe”
• Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie – „Kaczka arystokratka”
• Koło Gospodyń Wiejskich w Międzypolu – „Kartacze z kapustą, mięsem i kaszą gryczaną”
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za ogromne zaangażowanie, pasję oraz promocję polskich tradycji kulinarnych! 💚🇵🇱