09/04/2026
📣Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego🎨 „Zdrowie w moich rękach”
Z radością informujemy, że Komisja Konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac plastycznych – 88 prac konkursowych w kategorii klas I–III oraz 63 prace konkursowe w kategorii klas IV–VIII. Prace zostały ocenione pod kątem zgodności z zakresem tematycznym, jasnością przekazu, estetyką wykonania.
✅Konkurs „Zdrowie w moich rękach” miał na celu promowanie zdrowych nawyków oraz uświadamianie dzieciom i młodzieży, że zdrowie zależy od codziennych wyborów - takich jak odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, higiena czy dbanie o dobre samopoczucie. Nadesłane prace pokazały dużą świadomość uczestników oraz ich kreatywne podejście do tematu.
Wybór laureatów był niezwykle trudny ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac.
Ze względu na dużą liczbę prac konkursowych Komisja Konkursowa postanowiła dodatkowo przyznać po dwa wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.
Wyłoniono laureatów I, II i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie klasy I - III oraz uczniowie IV - VIII), a także przyznano po 2 wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.
Poniżej lista laureatów:
W kategorii klas I-III:
🥇I miejsce: POLA GAJ - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku
🥈II miejsce: MIKOŁAJ CHWEDORUK - Szkoła Podstawowa w Orchówku
🥉III miejsce: OLIWIER BAŁUKA - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie
Wyróżnienia w kategorii klas I-III:
🏅- MONIKA PRZYBYŁA - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie
🏅- FRANCISZEK KIECKA - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku
W kategorii klas IV-VIII:
🥇I miejsce: LENA CZERNIECKA - Szkoła Podstawowa w Hannie
🥈II miejsce: MIESZKO MARCINIAK - Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie
🥉III miejsce: JULIA CZAPSKA - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie
Wyróżnienia w kategorii klas IV-VIII wyróżnienie:
🏅- ALEKSANDRA MASIUKIEWICZ - Szkoła Podstawowa w Orchówku
🏅- JULIA IGNATIUK- Szkoła Podstawowa w Hannie
🎉Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym!
👉Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Włodawie. W najbliższych dniach pracownik PSSE odwiedzi placówki szkolne, aby wręczyć nagrody i dyplomy laureatom.
👉Informujemy również, że nadesłane prace zostaną zaprezentowane podczas Dnia Otwartego Państwowej Inspekcji Sanitarnej w PSSE we Włodawie w dniu 14 kwietnia 2026r.
👏🎉Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie oraz zachęcamy do dalszego dbania o zdrowie – bo naprawdę jest ono w naszych rękach! 🤲