29/05/2026
🌲 Współpraca, dialog i odpowiedzialność za lasy! 🤝
26 maja Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Włocławek Karol Mentlewicz uczestniczył w XXIV sesji Rady Miasta Włocławek IX kadencji, podczas której przedstawił raport z działalności naszej jednostki w 2025 roku oraz plany na rok 2026.
Samorządy są dla nas naturalnym i najbliższym partnerem w dialogu społecznym. Jako jedno z 429 nadleśnictw w Polsce, dbamy o przyrodę i udostępniamy lasy do rekreacji, ale jesteśmy też ważnym filarem lokalnej gospodarki. Dostarczamy surowiec drzewny, tworzymy miejsca pracy oraz zasilamy lokalny budżet podatkami.
W trakcie wystąpienia Zastępca Nadleśniczego szczegółowo omówił zadania zapisane w planie urządzenia lasu. Przedstawił wykonane w 2025 roku zabiegi z zakresu pozyskania drewna, hodowli oraz ochrony lasu, a także dane dotyczące sprzedaży surowca.
Ważną część prezentacji stanowiły informacje związane z ochroną przyrody, gospodarką gruntami oraz inicjatywami społecznymi.
Kluczowym elementem wystąpienia był również niezwykle istotny problem pożarów lasów, które stanowią realne zagrożenie dla naszych ekosystemów.
Na koniec zaprezentowano plan działań na
nadchodzący 2026 rok.
Nie zabrakło też tematów związanych z bezpośrednim sąsiedztwem miasta i lasu, takich jak obecność dzików w pobliżu osiedli mieszkalnych.
Spotkanie stało się doskonałą okazją do merytorycznej dyskusji i wymiany poglądów na tematy nurtujące lokalną społeczność.
Jesteśmy przekonani, że debata w środowisku lokalnym ma szczególną wartość, ponieważ opiera się na realnej odpowiedzialności za wspólne dobro.
📸 Zdjęcie z sesji: wloclawek.esesja.pl