OSP Wólka Wieprzecka

OSP Wólka Wieprzecka Jednostka powstała w 1963r. z inicjatywy Henryka Kniazia. W 1964r. założono Drużynę Żeńską, której Naczelnikiem była Maria Łaśko.

W 1974r.-powołano Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, a w 2011r. została powołana koedukacyjna MDP.

Czuwanie przy grobie Pańskim Wielkanoc 2026 roku❤️Nasi Druhowie i Druhny w tym roku również czuwali przy grobie Pana Jez...
04/04/2026

Czuwanie przy grobie Pańskim Wielkanoc 2026 roku❤️

Nasi Druhowie i Druhny w tym roku również czuwali przy grobie Pana Jezusa w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Kosobudach😍❤️

Ich postawa zasługuje na wielkie brawa, bo wcale nie jest łatwo po całym tygodniu pracy/nauki znaleźć w sobie tyle siły i z własnej woli spędzić noc czuwając, trzeba prawdziwej wiary, chęci i zaangażowania.Dziękujemy z całego serca za Waszą obecność i piękną posługę ❤️

Ogromny szacunek dla naszych Druhen: Klaudia Pupiec i Roksana Kozłowska oraz Druhów: Piotr Romaszko , Tomasz Drózd , Piotr Kozłowski , Tyson Tyson , Andrzej Romaszko , Paweł Zakrzewski , Zbyszek Konaszczuk ❤️❤️❤️

Jesteście niesamowici!😍❤️

Udział OSP Wólka Wieprzecka w procesji z palmami w kościele Świętego Andrzeja Boboli w Kosobudach ❤️Nasza OSP Wólka Wiep...
04/04/2026

Udział OSP Wólka Wieprzecka w procesji z palmami w kościele Świętego Andrzeja Boboli w Kosobudach ❤️

Nasza OSP Wólka Wieprzecka pomogła w transporcie z/do świątyni parafialnej, a także nasz Druh Andrzej Romaszko niósł palmę przygotowaną przez Panie z KGW Wólka Wieprzecka❤️

Wśród Strażaków z naszej Straży biorących udział w procesji była także Druhna Magdalena Malinowska Malinowska oraz Druh Radosław Pupiec.

Dziękujemy za piękną postawę i zaangażowanie🥰❤️

I miejsce, mamy to! 😍❤️Z ogromną dumą podkreślamy zaangażowanie naszych Strażaków OSP, Mieszkańców Wólki Wieprzeckiej, P...
11/02/2026

I miejsce, mamy to! 😍❤️

Z ogromną dumą podkreślamy zaangażowanie naszych Strażaków OSP, Mieszkańców Wólki Wieprzeckiej, Pań z KGW Wólka Wieprzecka ❤️

To dzięki Waszemu sercu, poświęceniu i wspólnej inicjatywie zajęliśmy I miejsce w II kategorii w VIII edycji konkursu „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi” organizowanym przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Przy Urzędzie Gminy Zamość i przez Gminę Zamość ❤️🩸

Wasza postawa pokazuje, że razem potrafimy pomagać i ratować ludzkie życie.

Dziękujemy wszystkim Dawcom oraz organizatorom za ogromne zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

Jesteśmy z Was dumni! 👏🚒

🎶❤️ Graliśmy razem z WOŚP! ❤️🎶Podczas wielkiego finału WOŚP w Żdanowie 25 stycznia 2026 roku organizowanego przez Gminę ...
11/02/2026

🎶❤️ Graliśmy razem z WOŚP! ❤️🎶

Podczas wielkiego finału WOŚP w Żdanowie 25 stycznia 2026 roku organizowanego przez Gminę Zamość, ważną rolę odegrali Strażacy z OSP Wólka Wieprzecka – jak zawsze niezawodni i zaangażowani 💪🚒❤️

Druhny i Druhowie aktywnie włączyli się w organizację wydarzenia, wspierając zbiórkę, oraz tworząc wspaniałą atmosferę tego wyjątkowego dnia. Ich obecność była ogromnym wsparciem i dowodem na to, że zawsze można na nich liczyć – nie tylko w sytuacjach zagrożenia, ale także podczas inicjatyw społecznych i charytatywnych.

Koło Gospodyń Wiejskich z Wólki Wieprzeckiej przygotowało domowe wypieki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników finału 🍰🧁 Dzięki zaangażowaniu wszystkich osób udało się dołożyć kolejną cegiełkę do tegorocznej zbiórki WOŚP.

Szczególne podziękowania kierujemy do Druhen z OSP Wólka Wieprzecka, które także pomagały w przygotowaniu słodkości: Monika Konaszczuk , Magdalena Malinowska , Natalka Pupiec oraz Klaudia Pupiec , a także Druhów Piotra Koczułapa oraz Piotra Piotr Kozłowski , zaangażowana była także Druhna Maria Guziak-Romaszko, która jako Przewodnicząca KGW w Lipsku Polesiu oraz nasza Druhna także przygotowała słodkie wypieki, dziękujemy naszym Druhnom i Druhom za ich serce, pomoc i nieocenione wsparcie ❤️🚒

Dziękujemy wszystkim za wspólne granie, wspaniałą atmosferę i okazane wsparcie tej pięknej inicjatywy. Razem możemy więcej! ❤️

W przygotowaniu pyszności uczestniczyły:
Panie z Kgw Wólka Wieprzecka : Monika Konaszczuk, Magdalena Malinowska, Urszula Kyc, Lucyna Lalik, Irena Pupiec, Halina Skroban, Bożena Koczułap, Krystyna Studnicka oraz Druhny z OSP Wólka Wieprzecka – Natalka Pupiec i Klaudia Pupiec ❤️

💪🚒❤️

Orszak Trzech Króli w Zamościu ❤️6 stycznia 2026 roku ulicami Zamościa przeszedł XII Orszak Trzech Króli pod hasłem „Nad...
06/01/2026

Orszak Trzech Króli w Zamościu ❤️

6 stycznia 2026 roku ulicami Zamościa przeszedł XII Orszak Trzech Króli pod hasłem „Nadzieją się cieszą!”❤️

Uczestnicy zgromadzili się najpierw przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, po wspólnej Mszy Świętej przemarsz przeszedł trasą przez ulice miasta na Rynek Wielki, gdzie odbyło się świąteczne kolędowanie i inscenizacje jasełkowe❤️

W Orszaku wzięli udział także nasi wspaniali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Wieprzeckiej, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników przemarszu, wspierając organizację i porządek podczas całego wydarzenia, a także reprezentując naszą strażacką społeczność❤️

Dziękujemy za wspaniały dzień ❤️

Druhowie: Piotr Koczułap, Radosław Pupiec, Piotr Kozłowski , Szymon Drózd, Andrzej Romaszko , Druhna Klaudia Pupiec ❤️

11 listopada 2025 roku Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Kosobudach❤️Obchody Odzyskania Niepod...
23/11/2025

11 listopada 2025 roku Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Kosobudach❤️

Obchody Odzyskania Niepodległości zgromadziły Mieszańców naszej Parafii, wśród nich nie mogło zabraknąć Druhów z OSP Wólka Wieprzecka oraz z OSP KSRG Kosobudy Kosobudy❤️

Niech Żyje Niepodległa Polska!❤️

Pielgrzymka Strażaków do Krasnobrodu 28 września 2025 roku ❤️Druhny i Druhowie z OSP Wólka Wieprzecka wzięli udział w Pi...
23/11/2025

Pielgrzymka Strażaków do Krasnobrodu 28 września 2025 roku ❤️

Druhny i Druhowie z OSP Wólka Wieprzecka wzięli udział w Pielgrzymce Strażaków do Sanktuarium w Krasnobrodzie❤️

Udział w uroczystościach wzięli:
Natalka Pupiec , Monika Konaszczuk , Magdalena Malinowska , Andrzej Romaszko , Paweł Zakrzewski ,Piotr Romaszko, Piotr Koczułap, Jerzy Kwaśniewski, Dionizy Bochenko, Andrzej Romaszko, Zbigniew Koczułap ❤️

Wielką radością była obecność płk. Mieczysława Skiby zasłużonego dla pożarnictwa regionu oraz posiadacza tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zamość, niezwykle cieszymy się, że tego dnia zaszczycił wszystkich swoją obecnością, Pan Pułkownik jest dla nas legendą Pożarnictwa, darzymy Go wielkim poważaniem i szacunkiem ❤️

Dożynki Gminne w Lipsku Polesiu 7 września 2025 roku❤️Wśród reprezentacji naszej Miejscowości byli Druhowie OSP Wólka Wi...
23/11/2025

Dożynki Gminne w Lipsku Polesiu 7 września 2025 roku❤️

Wśród reprezentacji naszej Miejscowości byli Druhowie OSP Wólka Wieprzecka❤️

Chleb niósł Druh Zbigniew Koczułap❤️

Obecni byli także Druhowie:

Bogdan Kozioł, Piotr Romaszko,Dionizy Bochenko, Jerzy Kwaśniewski.

Dziękujemy naszym Druhom za obecność❤️

Nadrabiamy zaległości❤️11 sierpnia 2025 roku Święto Strażackie w Pniówku ❤️Uroczystość która zgromadziła przedstawicieli...
23/11/2025

Nadrabiamy zaległości❤️

11 sierpnia 2025 roku Święto Strażackie w Pniówku ❤️

Uroczystość która zgromadziła przedstawicieli wszystkich Jednostek Gminy Zamość ❤️
Ten dzień obfitował w uroczyste wydarzenia takie jak podniesienie flagi państwowej, odśpiewanie hymnu narodowego a także odznaczenia Strażaków Ochotników.

Wśród odznaczonych brązowym medalem uhonorowany został Druh OSP Wólka Wieprzecka Michał Wróbel❤️

Pękamy z dumy ❤️

30/10/2025

A zbadaj to! A zróbmy to wszyscy!🩷

Za nominacje dziękujemy: Kgw Wólka Wieprzecka

Do udziału w wyzwaniu zachęcamy:

OSP Pniówek
OSP KSRG Mokre


🩷🩷🩷

25/10/2025

❤️ Zbiórka dla Amelki ❤️

,,Kochani, zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Amelka zmaga się z ciężką chorobą – wykryto u niej guza.
Leczenie w Polsce zostało wyczerpane a nadzieją na powrót do zdrowia jest bardzo kosztowny lek sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych.

Koszty leczenia są ogromne i przekraczają możliwości rodziny. Dlatego liczy się każda złotówka, każda wpłata i każde udostępnienie. To dzięki wspólnym działaniom możemy sprawić, że Amelka otrzyma szansę na zdrowie. ❤️🙏"

Dziękujemy za nominacje OSP KSRG Mokre

➡️ Do dalszej pomocy nominujemy:
🚒 OSP Bliżów
🚒 OSP Szewnia Dolna

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

,,Challenge polega na przeciągnięciu wozu bojowego na odległość 6 metrów. Na wykonanie challengu wpłacamy minimum 50 zł, czas wykonania zadania 48 godzin od nominacji. Wierzymy, że razem uda się osiągnąć cel.
Niech dobro krąży i wraca ze zdwojoną siłą. 💖
Środki zebrane z challengu zostają wpłacone na konto fundacji."

📌 Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/amelia-golec

Adres

Zamość Gmina
22-470ZWIERZYNIEC,

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy OSP Wólka Wieprzecka umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij