07/06/2026
W dniu 06.06.2026 nasza jednostka miała możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach zorganizowanych przez OSP Żywiec - Sporysz.
Na miejscu działań czekały na nas 4 założenia:
* ranni pracownicy leśni,
* zawał z nagłym zatrzymaniem krążenia,
* zachłyśnięcie dziecka z elementem zatrzymania krążenia,
* przygnieciony człowiek przez drzewo.
W trakcie działań doskonaliliśmy:
✅ działania w trudnym terenie,
✅ udzielanie pierwszej pomocy,
✅ ewakuację poszkodowanego z wykorzystaniem quada.
W ćwiczeniach wzięły udział jednostki:
* OSP Radziechowy,
* OSP Wieprz,
* OSP Żywiec – Sporysz,
* OSP Trzebinia,
* OSP Ujsoły,
Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach, instruktorom za cenne uwagi i przekazaną wiedzę, wszystkim jednostkom za zaangażowanie i wspólną wymianę doświadczeń.