17/05/2026
W dniach 11.05-16.05 dwie nauczycielki z naszej szkoły: Pani Magdalena Mardaus oraz Pani Anna Sprycha uczestniczyły w kursie „Outdoor Activities for Mental and Physical Health” organizowanym w ramach Akredytacji programu Erasmus plus sektora Edukacji Szkolnej. Tematem szkolenia było wykorzystanie natury i aktywności na świeżym powietrzu w celu wspierania zdrowia psychicznego i fizycznego uczniów oraz nauczycieli. Kurs umożliwił poszerzenie wiedzy na temat wpływu kontaktu z naturą na dobrostan i rozwój społeczno-emocjonalny uczniów. Szkolenie pozwoliło również na wymianę doświadczeń z nauczycielami z różnych krajów Europy oraz zdobycie inspiracji do tworzenia przestrzeni i działań sprzyjających wprowadzaniu natury do codziennej pracy szkoły.