22/05/2026
Święto Straży Granicznej 🇵🇱 35 lat na straży granic
Delegacja uczniów klasy OPM wraz z dyrektorem wzięła udział
w obchodach 35. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się na koszalińskim rynku. Gospodarzem uroczystości była Wyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie, jednostka patronacka naszej klasy OPM.
W trakcie obchodów, uświetnionych obecnością przedstawicieli władz państwowych oraz służb mundurowych, wręczono odznaczenia, nagrody i nominacje. Nie zabrakło podziękowań, gratulacji oraz przemówień okolicznościowych.
Na zakończenie wydarzenia wystąpiła Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej, a następnie odbyła się uroczysta defilada pododdziałów Straży Granicznej.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.