22/03/2026
Dnia 21.03.2026 r. w naszej jednostce odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W spotkaniu uczestniczyli: Druhny, Druhowie jednostki oraz zaproszeni goście:
Mateusz Kamiński - Burmistrz Rzgowa,
Monika Pawlik - Zastępca Burmistrza Rzgowa,
Jarosław Świerczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie,
Zbigniew Waprzko - Radny Rady Miejskiej w Rzgowie,
Mateusz Karwowski- Starosta Łódzki Wschodni,
Ewa Gładysz - Wicestarosta Łódzki Wschodni,
Dariusz Krzewiński - Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzgowie,
Jan Spałka - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP,
Marek Muras - Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP,
st. bryg. Krzysztof Supera - Komendant Powiatowy PSP Powiatu Łódzkiego Wschodniego,
Adam Stańdo - Kapelan wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych,
Cezary Wochna,
Druhowie z OSP Stefanów oraz OSP Kalinko.
Podczas zebrania nie zabrakło również licznej grupy dzieci i młodzieży, które zostały wyróżnione brązowymi i srebrnymi odznakami „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” jako wyraz uznania za zaangażowania. Świadczy to o ich aktywnym udziale w działalności naszej jednostki. To właśnie oni będą kontynuować tradycje i wartości, które są dla nas tak istotne.
Na zebraniu zaprezentowano sprawozdania: z działalności jednostki, finansowe oraz Komisji Rewizyjnej, a także przedstawiono plan pracy i budżet na 2026 rok. Wszystkie sprawozdania i plany zostały poddane pod głosowanie i jednogłośnie przyjęte, a zarząd jednostki uzyskał absolutorium.
Kolejnym ważnym punktem spotkania były wybory nowego zarządu OSP, w którego skład weszli:
Adam Bednarczyk – prezes
Adam Gembic – wiceprezes
Maciej Sadowski – naczelnik
Damian Leśniewski – zastępca naczelnika
Marcin Pytka – skarbnik
Piotr Hachuła – sekretarz
Komisja Rewizyjna:
Kamil Zygmunciak – przewodniczący
Paweł Frąckiewicz – wiceprzewodniczący
Arkadiusz Bieńkowski – sekretarz
Po zebraniu uroczyście powitaliśmy nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. To nowoczesny sprzęt, który zwiększy nasze możliwości ratownicze i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.
Dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i wsparcie.
Na koniec chcemy podziękować Paniom z KGW Bronisin, za przygotowanie pysznego poczęstunku dla wszystkich strażaków oraz zaproszonych gości.