16/06/2026
WYCIECZKA TRZECIEJ KLASY - DZIEŃ II
Drugiego dnia wycieczki uczniowie klasy III zaraz po śniadaniu, udali się do grodu „Stara Baśń”
w Grybowie, gdzie mieli okazję przenieść się w świat dawnych Słowian i przeżyć prawdziwą przygodę. Podczas zwiedzania warownego grodu odwiedziły wiele zakamarków zamku, z którymi związane są magiczne historie, dowiedziały się kim był Bolko Gniewny oraz poznały tajemnicę wieży księżniczek, miały również okazję poznać legendę o ziejącym ogniem smoku Grynbosie.
Każdy kto marzył o tym, żeby przenieść się w krainę baśni i zamienić się w księżniczkę lub zostać pasowanym na rycerza, miał do tego okazję. W czasie zajęć można było przymierzać średniowieczne stroje, założyć elementy rycerskiej zbroi, rywalizować w turnieju na kopie oraz spróbować własnoręcznie wykonanego podpłomyka.
Po dwóch bardzo intensywnych dniach aktywnego i pełnego wrażeń wyjazdu uczniowie wyruszyli
w drogę powrotną.