23/06/2026
,,Tydzień dla Bezpieczeństwa” w naszej szkole👮🏻👮🏼♂️🛟🚴♂️🛴🏖️
W dniach 15–19 czerwca 2026 r. nasza szkoła włączyła się w realizację programu „Tydzień dla Bezpieczeństwa”.
Celem działań było zwrócenie uwagi uczniów na ważne kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w życiu codziennym.
Każdego dnia poruszaliśmy inne zagadnienia:
Poniedziałek – bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem zasad poruszania się rowerami i hulajnogami oraz znaczenia noszenia kasków ochronnych
Wtorek – bezpieczne wakacje i zasady odpowiedzialnego wypoczynku
Środa – cyberbezpieczeństwo oraz świadome i odpowiedzialne korzystanie z technologii i sztucznej inteligencji
Czwartek – zdrowie psychiczne i podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy
Piątek – wizerunek w sieci oraz odpowiedzialność społeczna.
Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach, dyskusjach i działaniach związanych z omawianymi tematami. Na lekcjach analizowano sytuacje z życia codziennego, przypominano zasady bezpiecznego zachowania oraz rozwijano umiejętności odpowiedzialnego podejmowania decyzji.
Na zakończenie tygodnia każda klasa przygotowała wspólny plakat podsumowujący zdobyte informacje i najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością oraz świadomością tego, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo własne i innych.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia.
A.G