19/05/2026
W minioną niedzielę, 17 maja, nasza wspólnota przeżywała wyjątkowe chwile – odpust parafialny w Sanktuarium Truskolaskiej Matki Bożej Łaskawej. Choć naszą Parafią pw. św. Mikołaja opiekuje się niebiański patron, to właśnie majowa uroczystość ku czci Pani Truskolaskiej jest sercem naszego lokalnego kultu i radosnymi „imieninami” naszej świątyni.
Podczas uroczystej Sumy Odpustowej, którą na zaproszenie ks. Proboszcza poprowadził ks. dr Grzegorz Szumera, wspólnie dziękowaliśmy za dar naszej Patronki. Wierzymy, że Maryja, która w historii naszego sanktuarium wyprosiła ponad 200 uzdrowień wzroku i słuchu, w tym dniu otwierała przede wszystkim oczy naszych dusz na blask Bożej prawdy.
Był to czas szczególnej łaski, w którym dzięki działaniu Kościoła mogliśmy zaczerpnąć ze skarbca zasług Chrystusa i świętych, uzyskując odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za nasze grzechy.
Niedziela ta była pełna wzruszeń także z innych powodów: 🤍 Dzieci z klasy IV świętowały pierwszą rocznicę swojej Komunii Świętej. 🤍
Ich obecność w białych strojach podczas procesji była pięknym symbolem czystości i nowej nadziei dla całej naszej parafii.
Niech to majowe spotkanie u stóp Pani Łaskawej oraz bliskość relikwii bł. Elżbiety Róży Czackiej (której wspomnienie obchodzimy już 19 maja!) przygotują nasze serca na wielki Jubileusz 400-lecia parafii, który będziemy świętować już w październiku! ⛪✨
Matko Boża Truskolaska – otwórz nasze oczy i prowadź nas do Syna! 🙏