15/04/2026
Dziś w Kaletach odbyło się spotkanie Prezesów spółek komunalnych - Słoneczna Energia Kalety - spółka z o.o. (Eugeniusz Ptak) oraz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych sp. z o.o. w Toszku (Adam Piętka) a także Burmistrzów - Kalet (Klaudiusz Kandzia) oraz Toszka (Grzegorz Kupczyk).
Celem spotkania było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy spółkami, która zakłada szeroki zakres wspólnych działań, w tym:
- bezpłatne użyczenie sprzętu oraz urządzeń będących w posiadaniu jednej ze Stron drugiej Stronie,
- organizowanie i udział w spotkaniach, seminariach, warsztatach oraz innych formach wymiany doświadczeń i dobrych praktyk,
- udostępnianie informacji, analiz, opracowań i raportów związanych z działalnością komunalną,
- konsultacje oraz doradztwo w zakresie realizacji zadań komunalnych.
To pierwsza tego typu umowa w regionie, która otwiera nowe możliwości oraz stwarza realną szansę na jej dalszy rozwój i poszerzanie współpracy pomiędzy spółkami.
Podjęte działania mają na celu optymalizację kosztów, rozwój obu spółek oraz stopniowe rozszerzanie profilu ich działalności. Współpraca ta stanowi ważny krok w kierunku efektywnego wykorzystania zasobów i budowania silnych, nowoczesnych przedsiębiorstw komunalnych.