02/06/2026
W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Strzybnicy z rozmachem połączono obchody Dnia Dziecka ze szkolnym Dniem Sportu. 🥳
Imprezę uświetnili przedstawiciele Urzędu Miasta: reprezentowali: naczelnik Wydziału Edukacji Alina Konopka, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Piotr Korab oraz jego zastępczyni, Monika Siwy. Ku radości uczniów, zaproszeni goście zrezygnowali z roli biernych obserwatorów i aktywnie włączyli się w sportową rywalizację, startując w konkurencjach ramię w ramię z najmłodszymi.💪
Wydarzenie było również okazją do uhonorowania sportowców z klas ósmych, którzy wkrótce opuszczą mury szkoły z imponującym dorobkiem. W „Trzynastce” niekwestionowaną królową sportu jest siatkówka - odchodzący uczniowie wywalczyli w niej mistrzostwo miasta i rejonu, a także znakomite, trzecie miejsce w półfinałach wojewódzkich. 👏
Podczas uroczystości wyróżniono również niezwykle wyjątkowego ucznia, Maksymiliana Matyję. Choć chłopiec jest niewidomy, nie odpuszcza i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach WF-u, za co otrzymał dyplom od Arkadiusz Czech - burmistrz Tarnowskich Gór, napisany alfabetem Braille'a.