01/11/2025
📖 „Tego, co posiadasz w głębi serca, nie możesz stracić przez śmierć.” ~ Johann Wolfgang von Goethe
🕯️ Z ogromnym smutkiem i wciąż z niedowierzaniem wspominamy Naszego Przyjaciela, Śp. Feliksa Kowalskiego, który odszedł od nas nagle w lipcu.
🗓️ To była niedziela 2024 roku, 10 dni przed Twoimi, Felku, 66. urodzinami. 🗳️ Tego dnia mieszkańcy po raz piąty zdecydowali, że zostałeś radnym miejskim.
🖤 Byłeś Człowiekiem Pracy, Człowiekiem wielkiego Serca i niezłomnych zasad. 🇵🇱 Byłeś Patriotą, który kochał naszą ziemię, jej mieszkańców, szanował trud pracy i ojcowiznę. 🙏 Potrafiłeś w cichy, bezinteresowny sposób pomóc słabszym, bez potrzeby wspominania o tym w mediach społecznościowych. 🤝 Jesteśmy przekonani, że drogi każdego z mieszkańców Starych Tarnowic przynajmniej raz przecięły się z Tobą.
👨💼 Jako radny-senior, to Ty miesiąc później prowadziłeś pierwszą sesję rady. 🥇 Po raz kolejny zostałeś wybrany szefem klubu radnych Inicjatywy Obywatelskiej. 🎧 Bo któż inny potrafił tak spokojnie, cierpliwie słuchać, a potem tłumaczyć? 🕊️ Ten spokój w czasach, gdy każdy chce być najgłośniejszy, był dla nas zbawienny. 🫂 Byłeś Radnym "DAMY RADĘ".
💪 To Twoje słowa powtarzamy, kiedy sytuacja wydaje się trudna: „PRZYJDZIE CZAS, PRZYJDZIE RADA!”
✨ Skąd brała się ta siła spokoju? 🕊️ Pewnie z wiary, pasji i szacunku – szacunku do ziemi, do ludzi, do przyrody, do tradycji.
🙋♂️ Na Twoją pomoc mógł liczyć każdy: 🧑🏫 mniej doświadczeni radni, 🏘️ wspierani duchowo i materialnie mieszkańcy, ⚽ utrzymujący murawę boiska piłkarze, 🐾 działacze i zwierzaki z Cichego Kąta, 🏡 i wreszcie sąsiedzi, pewni Twojej skuteczności. 🛑 Teraz, mijając skrzyżowanie ulic Niedziałkowskiego i Repeckiej, widząc migający znak STOP, mogą pomyśleć o radnym Feliksie.
🏛️ Prawie 20 lat służyłeś naszemu miastu jako radny. 🏘️ Aktywnie działałeś w Radzie Dzielnicy Stare Tarnowice i 🩺 Społecznej Radzie TO-TU. 👨🌾 Byłeś rodowitym Tarnogórzaninem, który z dumą prowadził rodzinne gospodarstwo w Starych Tarnowicach.
🐴 Kochałeś konie. 🧑🧑🧒 Tę pasję odziedziczyłeś po dziadku Feliksie i ojcu Józefie. 🎩 Twój słynny szary cylinder i bryczka ciągnięta przez piękne kare konie były nieodłącznym elementem Pochodu Gwarkowskiego. 🏆 Opowiadałeś nam o Pielgrzymce Miłośników Koni na Górę Św. Anny, o konkursach w Koszęcinie i Hubertusie w Świerklańcu. 🌾 Twoje przejażdżki bryczką wśród tarnogórskich i zbrosławickich pól były już elementem lokalnej tradycji.
💬 Po zeszłorocznych Gwarkach napisałeś: „Dziękujemy za miłe powitanie, liczne uśmiechy i pozdrowienia kierowane w naszą stronę! Kolejna edycja niezapomnianych Gwarków za nami, do zobaczenia za rok!”.
💔 Bardzo nam Ciebie brakuje, Felku. 🖤 Na Gwarkowskim Pochodzie, na sesjach, na tarnogórskich ulicach i łąkach. 🕊️ Pozostaniesz w naszych sercach jako wzór mieszkańca, samorządowca i dobrego człowieka.
🌟 Dla nas, członków Inicjatywy Obywatelskiej, jesteś i będziesz symbolem cnót i dowodem na to, że można tworzyć lokalny samorząd bez hejtu, rolek i lajków. 🙏 Można – cichym działaniem, wyciągniętą dłonią, stanowczością, ale i otwartym sercem.
☁️ Do zobaczenia, Felku, wśród 💙 niebieskich łąk!