23/06/2026
📚🌞🌧 𝗕𝗶𝗯𝗹𝗶𝗼𝘁𝗲𝗰𝘇𝗻𝘆 𝗣𝗶𝗸𝗻𝗶𝗸 𝗟𝗶𝘁𝗲𝗿𝗮𝗰𝗸𝗶 𝟮𝟬𝟮𝟲 𝘇𝗮 𝗻𝗮𝗺𝗶!
Trochę deszczu, trochę słońca, mnóstwo uśmiechów, muzyki i świetnej zabawy – tak można podsumować sobotnie spotkanie, które 20 czerwca odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie.
Biblioteczną Odyseję poprowadziła Monika Faron, a wydarzenie otworzyły Agnieszka Kawa – Zastępczyni Prezydenta Tarnowa oraz Beata Kania – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie.
Na scenie wybrzmiał koncert „Przy stoliku z Szymborską” w wykonaniu duetu Milena Łącka i Paweł Mazur, którzy zabrali publiczność w muzyczno-poetycką podróż przez utwory Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana i Majki Jeżowskiej.
Na uczestników czekały liczne strefy i atrakcje:
📖 Szlak Verne’a,
✒️ Pracownia Pana Kleksa,
🎨 Warsztat Geppetta,
🌱 miniogródki, gry i animacje przygotowane przez partnerów,
⚽ tor przeszkód i tatuaże brokatowe,
♟️ Klub Sherlocka z zagadkami i brydżem,
🥋 pokaz capoeiry i maculele w wykonaniu Grupo Capoeira Brasil - GCB Tarnów,
🥽 strefa VR „Cyberiada Lema”,
🎯 gra w boule oraz strefa gastronomiczna „Wyspa Robinsona” Pizzeria Oaza Wierzchosławice.
Zainteresowaniem cieszyły się konkurs Literacki Tandem, który wygrali Adam Bobrecki i Łukasz Bobrecki, oraz loteria dla posiadaczy Paszportów Literackiego Odkrywcy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom i instytucjom, które wsparły organizację wydarzenia.
Współorganizator: Mój Tarnów
Patroni honorowi:
Gabriela Olszowska – Małopolski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Krakowie
Łukasz Smółka - Marszałek Województwa Małopolskiego,
Jakub Kwaśny - Prezydent Tarnowa.
Patroni medialni:
Niezależny Serwis Informacyjny KADR , RDN Małopolska, Tarnowska.tv.
Partnerzy i sponsorzy:
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, Xtreme KiDS Tarnów Błonie, Rada Osiedla nr 1 Starówka Tarnów, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie, Multikino Polska oraz Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Za sukces wydarzenia odpowiadała znakomita biblioteczna drużyna: Bożena, Łukasz, Dorota, Karolina, Anna, Magda, Ewa, Agnieszka, Anna, Ula, Jerzy, Michał, Katarzyna, Marta, Artur, Robert, Marek, Wiola, Anita, Faustyna i Paulina, nad którą czuwały Beata Kania i Lidia Marzec.
❤️ Dziękujemy za to wyjątkowe sobotnie przedpołudnie!