Armia Krajowa Szydłowiec

Armia Krajowa Szydłowiec Strona o Armii Krajowej i Żołnierzach Wyklętych. Jeżeli posiadasz ciekawe informację o działalności żołnierzy podziel się z nami.

Czy Armia Krajowa byla organizacją stworzoną przez niemców? W Warszawie na ulicy Ligockiej zachował się oryginalny malun...
16/05/2026

Czy Armia Krajowa byla organizacją stworzoną przez niemców? W Warszawie na ulicy Ligockiej zachował się oryginalny malunek tzw. małego sabotarzu, który, jak niesie oficjalne stanowisko Armia Krajowa stosowała w Polsce w walce przeciwko niemcom w czasie II Wojny Światowej. Mały sabotaż to codzienne, konspiracyjne akcje Armii Krajowej (głównie harcerzy z Szarych Szeregów) mające na celu osłabienie morale wroga i podtrzymanie ducha walki Polaków. Polegał na bezkrwawych działaniach psychologicznych i propagandowych, takich jak malowanie haseł na murach, kolportaż ulotek czy ośmieszanie niemieckich zarządzeń. Na murze budunku w Warszawie widać swastykę na szubienicy i niby wszystko się zgadza jednak aby udowodnić że to tylko mistyfikacja należy pokazać żródło ponieważ widoczna swastyka wywodzi się z Indii i znak ten jest symbolem szczęscia i dobobytu a swastyka ta rysowana jest lewostronnie podobnie jak zachowana swastyka na budynku w Warszawie. Natomiast niemiecka swastyka wprowadzona przez Adolfa Hitlera w 1920 roku na sztandar partii NSDAP charakteryzuje się prawostronym umieszczeniem ramion. Zatem co oznacza zachowana swastyka w Warszawie? Ano jeżeli iść tropem rysownika to jego intencją bylo pokazać mieszkańcom Warszawy, że czas szczęścia i dobrobytu został właśnie zgładzony przez powieszenie, bowiem swastyka ta jest lewostronna i jest to pierwowzór swastyki wywodzącej się z Indii a symbol ten oznacza szczęscie. Rysownik działał na rzecz Rzeszy Niemieckiej i nie można dać wiary twierdzeniu, ze spieszy się i ponylił znaki lub nie znał znaków ale ponijając już czy znał czy nie znał układu swastyki niemieckiej to gołym okiem widać, że nie narysował niemieckiej nazistowskiej swastyki a zatem mogl działać na polecenie okupacyjnych władz nienieckich. W poprzednim poście pokazałem czarnego ptaka wronę górującego na pomniku AK w Radomiu a teraz odwrócona swastyka indyjska zamiast prawostronbej niemieckiej zbrodniczej. Prowadzę dochodzenie w sprawie falszowania historii prze

02/05/2026

Poland, Turcja, Tartaria, Partyzanci, Obywatel, Europa i Nowa Zelandia , Wojna nałukrainie to scima, bowiim plan nimcow, zydów co po hebrajski godka szprehajo i Puntima, co go USK popira i czyński jest taki, ze zydzi z bandy felera rocka w Polsce będą mieli swoje państwo Polinn. USK już ustawowo zakazuje budowy nowych haup(haupy welcone tuu) przes ustawe o planie zagospodarowania przestrzebnego. DON Totuus Tus i czyński to spiegowane mos sady ot i prowdo ujawniona a wy śpita łobywatelu i sie łobudzita niewolnikiem zgrai sjonistuf a Pan An i pon AR roboty dlo nih diełajet Ale Vito vw wom niedo zdjełot zadny fabrycki i karcmy bo tutej is nose orłof biołyh gniozdo

Na fotografii pomnik Armii Krajowej w Radomiu. Nad żołnierzami góruje czarny orzeł Wehrmachtu siły zbrojnej Rzeszy niemi...
01/05/2026

Na fotografii pomnik Armii Krajowej w Radomiu. Nad żołnierzami góruje czarny orzeł Wehrmachtu siły zbrojnej Rzeszy niemieckiej (nie mylić z Rzeszowem doprawdy to polskie miasto? ). Aby udowodnić przewobnią role symbolu niemieckiej dominacji nad strukturami Armii Krajowej wystarczy data 1 sierpnia 1944 r., kiedy o godzinie 17.00 Armia Krajowa uzbrojona w butelki z benzyną i broń ostrą pistolety i karabiny maszynowe, które dzwigały dzieci rozpoczęła ofensywę przeciwko regularnemu wojsku Kanclerza Niemiec uzbrojonemu w czołgi, samoloty, miotacze ognia i resztę karabinów i innych przedmiotiw slużacych do zabijania. Należy też powiedzieć że zawiadujący Armią Krajową wiedzieli że Niemcy to mordercy dzieci, niemowląt, starców, kalek, kobiet, polaków, żydów, cygan synti, węgrów bowiem nikogo nie oszczędzają a jednak taktycy, znawcy pola walki, stratedzy i inne mądrości zdecydowali, że chłopcy i dziewczęta dadzą radę i pokonają seryjnych, wyszkolonych i dobrze uzbrojonych morderców odznaczonych czarnymi medalami ale tak się nie stało i niemcy zabili wszystkich chlopców i dziewczęta a na dokładkę zabili mieszkańców Warszawy a resztę sobie wymyślcie tylko nie pomijajcie czarnego orła Wehrmachtu symbolu tej walki, który góruje na pomniku w Radomiu. Ten kto widzi czarnego orła hitlerowskiego nirch udostepnia a ślepi niech odzyskają wzrok

26/04/2026
Wciąż Oskarżamy Dając Świadectwo Prawdzie brzmi napis na cmentarzu pomordowanych mieszkańców wioski Skłoby. Kto przyczyn...
24/04/2026

Wciąż Oskarżamy Dając Świadectwo Prawdzie brzmi napis na cmentarzu pomordowanych mieszkańców wioski Skłoby. Kto przyczynił się do zamordowania tak wielu Polaków mieszkańców wioski Skłoby? Śmiem twierdzić że przyczynił się do tego masowego morderstwa niejski UBAL co można tłumaczyć jako Urząd Bezpieczeństwa Armia Ludowa. Natomiast gloryfikowanie Hubala nawet jeżeli wygrał teoretycznie potyczkę pod Huciskiem nie daje temu żadnych podwalin do pamiętania o tym jako o działalności pozytywnej, bowiem ofiar Polaków mieszkańców różnymyc miejscowości jest ponad 800 a to o ponad 800 za dużo bowiem osobnik Hubal nie mierzył sił na zamiary i tym samym powodował ofiary wśröd ludności cywilnej, która jemu niosła pomoc na jego prośbę. Postępowanie takie daje podstawę do zbadania jego działalnosci jako niezgodnej z zasadami wspóżycia społecznego o czym mowa w artykule nr 5 kodekcu cywilnego Serdecznie przepraszam, rodziny zamordowanych Polaków że uległem propagandzie że nie słyszałem Waszego krzyku rozpaczy, który na sam dźwięk wyrazu Hubal roni łzy pamięci o waszych krewnych, ktorzy zostali zabici w wyniku dzialalnosci UBAL. Musze w tym miejscu ostrzec tych, ktorzy hajs zarobili na tej działalnosci UBAL i będą chcieli mnie teraz zabić, i powiadam Wam, że za mną stoją siły tak wielkie że nie dacie mi rady, bowiem szef wszystkich szefów pseudonim Bóg Ojciec, którego zasłoniliście Panem Bogiem poprosił mnie abym obwieścił światu prawdę o osobniku HuUBAL. Dodać trzeba, że gloryfikator tej postaci sam nie wierzy w Boga Ojca bowiem roześmiał się szyderczo, kiedy o Bogu Ojcu napisałem a na dowód przedstawiam rzut ekranu. Historia, którą przedstawia system władzy jest kłamstwem natomiast ofiary tej mistyfikacji są prawdziwe i są nimi moi rodacy Polacy z krwi i kości z dziada i pradziada i nie ma zgody na dalsze przredstawianie morderców jako bohaterów.

Armia Krajowa Dębica przedstawia los żołnierzy z okręgu Dębica
14/01/2026

Armia Krajowa Dębica przedstawia los żołnierzy z okręgu Dębica

‼️TAK KOMUNIŚCI ROZPRAWIALI SIĘ Z PODZIEMIEM NIEPODLEGŁOŚCIOWYM 🪔🇵🇱
80 lat temu powstał oddział Jana Stefki ps. Mściciel

🟥 Dębica. Lipiec 1946 roku. Środek dnia targowego. Tłum ludzi zagonionych na rynek. Szubienice ustawione publicznie. To nie był odruch zemsty. To była demonstracja siły nowej władzy ludowej - zaplanowana, pokazowa, mająca zastraszyć całe społeczeństwo.

🟥 Ziemia dębicka w czasie II wojny światowej była jednym z najsilniejszych ośrodków konspiracji niepodległościowej. Już od jesieni 1939 roku działały tu silne struktury ZWZ-AK, które wyróżniały się sprawnością wywiadu, akcjami dywersyjnymi i udziałem w „Burzy”. To stąd płynęły meldunki o planowanym ataku III Rzeszy na ZSRR i o tajnych pracach nad bronią V w rejonie Blizny.

🟥 Po wejściu Armii Czerwonej rozpoczął się nowy etap terroru. Aresztowania przez NKWD, wywózki w głąb ZSRR, likwidacja struktur podziemia niepodległościowego. Ci, którzy nie złożyli broni, zaangażowali się w działalność podziemia antykomunistycznego.

🟥 80 lat temu, na przełomie 1945 i 1946 roku, na południowo-wschodnich ziemiach Polski powstał oddział Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem Jana Stefki „Mściciela”. Początkowo oddział działał głównie na terenie powiatów brzozowskiego i krośnieńskiego, a wkrótce także mieleckiego i dębickiego. Jego celem była walka z aparatem represji: funkcjonariuszami UB, Milicji Obywatelskiej, działaczami PPR.

🟥 Trzon oddziału stanowili byli żołnierze Armii Krajowej, dezerterzy z MO i WP oraz młodzi ludzie ukrywający się przed aresztowaniem. Werbunek prowadzono intensywnie w styczniu 1946 roku. Osobiście przez Stefkę lub za pośrednictwem zaufanych łączników. W krótkim czasie oddział osiągnął liczebność około 30 żołnierzy, uzbrojonych głównie w broń zdobytą podczas okupacji niemieckiej lub przejętą w akcjach przeciwko posterunkom MO.

🟥 Oddział działał w warunkach ciągłej obławy, zmieniając miejsca postoju, kwaterując w domach zaufanych rodzin i korzystając z pomocy miejscowej ludności, która, mimo powojennej biedy, często wspierała partyzantów żywnością i schronieniem. Dla wielu mieszkańców była to ostatnia nadzieja, że Polska nie zostanie całkowicie zniewolona.

🟥 W lutym 1946 roku oddział „Mściciela” przeprowadził akcję w Borku Wielkim, likwidując dwóch funkcjonariuszy PUBP z Dębicy. Kilka dni później został otoczony w Grudnej Górnej przez siły UB, MO i Wojska Polskiego. Czterech partyzantów zginęło w walce, dziewięciu ujęto.

🟥 25 czerwca 1946 roku w Rzeszowie odbył się pokazowy proces.
Bez świadków. Z protokołem spisanym przed rozprawą.
Sędzia Norbert Ołyński kpił z obrony, a młody wiek oskarżonych 18-20 lat uznał za okoliczność obciążającą.

🟥 Pięciu żołnierzy NSZ skazano na śmierć.

🟥 10 lipca 1946 roku w południe, w dzień jarmarku, dokonano publicznej egzekucji na rynku w Dębicy. Zagoniono mieszkańców. Spędzono młodzież szkolną. Ciężarówka podjechała pod szubienice. Założono pętle. Samochód odjechał.

🟥 Według świadków skazani krzyczeli:
„Niech żyje Polska!”, „Precz z komuną!”, „Niech żyje Bór-Komorowski!”

🟥 Zamordowani zostali:
▪ Józef Grębosz (ur. 1921),
▪ Franciszek Noster (ur. 1920), żołnierz AK,
▪ Józef Kozłowski (ur. 1924), zastępca „Mściciela”.

🟥 Kolejnych dwóch; Jana Gomółkę i Zygmunta Ząbka, stracono w następnych tygodniach.

🟥 Egzekucję obserwowali byli żołnierze AK działający już w WiN. Józef Stec „Jod” wykonał fotografie, które trafiły na Zachód i obiegły świat. Zarówno „Jod”, jak również obecny z nim dr Stefan Zdanowski „Wojak” zostali aresztowani i osadzeni w ubeckich kazamatach.

🟥 Tak wyglądała „ludowa sprawiedliwość”. Publiczny mord miał złamać ducha oporu. Nie złamał.

🪔 W tym roku minie 80. rocznica ostatniej publicznej egzekucji na działaczach podziemia niepodległościowego w Polsce, jaka odbyła się na rynku w Dębicy 10 lipca 1946 roku. Od 2013 r. na najważniejszym placu miasta, w miejscu historycznego mordu, znajduje się obelisk upamiętniający dramatyczne wydarzenie z lata 1946 roku oraz młodych polskich patriotów: Józefa Grębosza, Józefa Kozłowskiego i Franciszka Nostera.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI 🇵🇱🪔

Żołnierze Wyklęci Podziemie Zbrojne 1944-1963. Zapomniani Bohaterowie Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnów Miasto Dębica

---------
‼️Zostań częścią żywej historii - wesprzyj naszą misję pielęgnowania pamięci i przekazywania patriotycznych wartości kolejnym pokoleniom!
🇵🇱 PRZEKAŻ 1,5% NA NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ W TROSCE O PAMIĘĆ I HONOR NARODOWYCH BOHATERÓW!
🎖 KRS: 0000113420
🎯 Cel szczegółowy: Okręg Tarnów Koło Dębica
Historia 🪔 Tradycja⚜️Pamięć 🤍❤️

Adres

Szydłowiec

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Armia Krajowa Szydłowiec umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij