03/02/2026
🏹 Z wizytą w sąsiadującym Zamku❄️
31 stycznia 2026 r. 34. Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno wzięła udział w XV Zimowej Rejzie, która odbyła się w malowniczej, zimowej scenerii przy Zamku w Nidzicy.
Temperatura –13°C, słońce i trudne warunki sprawiły, że strzelanie wymagało nie tylko doskonałej techniki, ale również odporności na zimno i ogromnej koncentracji – mimo sztywniejących dłoni i sprzętu.
Z dumą informujemy, że:
🥇 Jarosław Wróblewski zdobył I miejsce,
🏅 Grzegorz Drężek uplasował się na V miejscu, mimo kontuzji dłoni.
Był to pierwszy turniej cyklu turniejowego Muzeum Grunwaldzkiego. Warto dodać, że poprzednią edycję tego cyklu wygrał również Jarosław Wróblewski z Drużyny Łuczniczej Szczytno, działającej przy Pracowni Rycerskiej MDK w Szczytnie.
👉 Przypominamy, że już 14 lutego w Sycowie Drużyna Łucznicza Szczytno w składzie:
Jarosław Zaręba, Jarosław Wróblewski, Mariusz Jurczak oraz Arkadiusz Michalak
będzie bronić tytułu mistrzowskiego podczas
MISTRZOSTW POLSKI ŁUCZNICTWA TRADYCYJNEGO W STRZELANIU CAŁODOBOWYM.
Trzymamy kciuki i gratulujemy świetnego otwarcia sezonu! 💪🏹