Koło Łowieckie Orlik Szczecin

Koło Łowieckie Orlik Szczecin Koło Łowieckie ‘Orlik’ w Szczecinie Data założenia: 26.02.1949 r. Koło Łowieckie w 1986r. odznaczone Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej

Koło posiada stanice w każdym z obwodów, sa. to "Orlątko" wobw. 270, "Orlikówko"w obwodzie 226 i ,,0rlikowo" na terenie N-ctwa Rokita obw. 85. Ochrona środowiska: na terenie obw. nr 85 prowadzono introdukcje Daniela, obwód 226to woliera dla bazantów i kuropatw.

20/04/2026

W punkt 👍👌

Niech te Święta Wielkanocne przyniosą spokój serca i radość ducha,a budząca się do życia przyroda obdarzy Was nową energ...
05/04/2026

Niech te Święta Wielkanocne przyniosą spokój serca i radość ducha,
a budząca się do życia przyroda obdarzy Was nową energią i nadzieją.

Niech wiosenne świty na łowisku będą pełne harmonii,
szelest budzącego się lasu – źródłem wytchnienia,
a każdy krok pośród knieji przypomina o pięknie i odwiecznych prawach natury.

Darz Bór!
Niech tradycja łowiecka trwa w szacunku do zwierzyny i przyrody,
a wspólne chwile przy ognisku i w łowieckim gronie
niosą ze sobą przyjaźń, bezpieczeństwo i dobre wspomnienia.

Zdrowych, pogodnych i pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy! 🌷🐇

04/03/2026

Super inicjatywa

Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Tak trzymać 👏 👌👍

Dziś do krainy wiecznych łowów odszedł nas kol. Stanisław ChrobrowskiStaszek należał do tych ludzi, dla których łowiectw...
23/02/2026

Dziś do krainy wiecznych łowów odszedł nas kol. Stanisław Chrobrowski

Staszek należał do tych ludzi, dla których łowiectwo nie było tylko pasją. Było odpowiedzialnością, tradycją i służbą naturze. Uczył, że prawdziwy myśliwy to nie ten, kto najcelniej strzela, lecz ten, kto potrafi słuchać lasu, szanować zwierzynę i dbać o równowagę przyrody. Był etyczny w każdym znaczeniu tego słowa – w decyzjach, w słowach, w czynach. Zawsze kierował się honorem i zasadami, które wyniósł z domu i przekazał młodszym pokoleniom.

Ale Staszek to nie tylko powaga i odpowiedzialność. To także śmiech, który rozbrzmiewał przy ognisku. To żarty opowiadane w kole łowieckim, czasem po raz setny – a jednak zawsze wywołujące uśmiech. To koleżeństwo, na które każdy mógł liczyć. Nigdy nie odmawiał pomocy. Potrafił podać rękę, wysłuchać, doradzić – bez oceniania, bez wywyższania się.

Był wierny tradycji, ale otwarty na ludzi. Potrafił łączyć pokolenia – młodych uczył cierpliwości i pokory, starszym dawał szacunek i wsparcie. W jego obecności czuliśmy się wspólnotą.

Dziś żegnamy myśliwego, który znał każdy zakątek lasu. Ale wierzymy, że tam, gdzie teraz jest, także rozbrzmiewa szum drzew i śpiew ptaków. Że nadal kroczy spokojnie leśną ścieżką, z tym swoim charakterystycznym uśmiechem.

Stanisławie – dziękujemy Ci za Twoją dobroć, za przykład, który nam dałeś, za chwile wspólne i te zwyczajne, codzienne rozmowy. Pozostaniesz w naszej pamięci jako człowiek honoru, serdeczności i radości życia.

Darz Bór.

To ciężki czas dla „Orlików”Do św. Huberta odszedł kol. Andrzej Lejczak🖤Dusza towarzystwa, świetny traper, doskonały myś...
12/11/2025

To ciężki czas dla „Orlików”

Do św. Huberta odszedł kol. Andrzej Lejczak🖤
Dusza towarzystwa, świetny traper, doskonały myśliwy. Teren znał jak nikt inny.
Jego zwyżki będzie pamiętał każdy kto czasami „próbował się wdrapać” 🫣🙂

Andrzeju nie tak miało być.
Bezie brakować nam Twoich barwnych opowieści o godzinach spędzonych w lesie.

Niech św. Hubert oprowadzi Ciebie po nowych rejonach.

Dziś miały pojawić się tu zdjęcia z naszego polowania Hubertowskiego …Los chciał inaczej.Wśród Orlików, w kniei odszedł ...
08/11/2025

Dziś miały pojawić się tu zdjęcia z naszego polowania Hubertowskiego …

Los chciał inaczej.

Wśród Orlików, w kniei odszedł od nas do św. Huberta kol. Czesław Biskupski.
Były prezes koła Orlik - człowiek o wielkim sercu 🖤 

Nie tak miał być kol. Czesławie nie tak.
Choć wiem, że dla Ciebie Orliki były czymś wyjątkowym. Zostawiłeś tu kawał swojego życia.
Byłem ogromnie wdzięczny za to, że mogłem dzielić z Tobą pokój.
Za to, że na początku mojej drogi jako młodego
Myśliwego a potem łowczego Koła, dawałeś mi proste i celne rady. Zawsze mogłem liczyć na Twoje wsparcie i radę. Każdy z kolegów mógł liczyć na to, że doradzisz, pomożesz a jak było trzeba to zaprowadzisz porządek.

A dziś - odeszedłeś od nas do Krainy Wiecznych Łowów na swoich zasadach tak jak chciałeś wśród Orlików.

Niech knieja Tobie szumi na wieki.
🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤📯📯📯📯📯

03/11/2025
Na zawsze w naszej pamięci "Gdy wybije mej śmierci godzinapochowajcie mnie w kniei zielonej ...niech nade mną zaszumi gę...
02/11/2025

Na zawsze w naszej pamięci

"Gdy wybije mej śmierci godzina
pochowajcie mnie w kniei zielonej ...
niech nade mną zaszumi gęstwina,
hymn myśliwski radości minionej
kiedy wiosna radosna nastanie
niech nade mną pieśń głuszca posłyszę,
niechaj słonek miłosne chrapanie
do snu mogiłę kołysze.
Gdy po letnim szaleństwie zieleni
szczere złoto okryje konary,
gdy nadejdzie cudny czas jesieni
niech nade mną zagrają ogary ...
Na ten głos mojej duszy tak miły
żar zakipi w sercu wystudzonym
i ożyję i wstanę z mogiły
chwycę broń i polecę za gonem..."

13/07/2025

Adres

Krasińskiego 58i/8
Szczecin
71-447

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Koło Łowieckie Orlik Szczecin umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij