27/05/2026
Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, dr inż. Piotr Durajczyk, uczestniczył w uroczystości podpisania umowy kooperacyjnej dotyczącej budowy bloku dziobowego okrętu ratowniczego realizowanego w ramach programu „Ratownik” dla Marynarki Wojennej RP.
Wydarzenie odbyło się 26 maja 2026 r. na terenie Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” i zgromadziło przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej oraz sektora gospodarki morskiej.
⚓ Program „Ratownik” to ważny element rozwoju krajowego potencjału stoczniowego oraz bezpieczeństwa morskiego.
📸Źródło zdjęć: Stocznia Szczecińska "Wulkan"