02/06/2026
Prezydent Karol Nawrocki podpisał dzisiaj ustawę, która wprowadza obowiązkowe znakowanie wszystkich psów i kotów. 🐕🐈 Krajowy Rejestr Oznakowanych Psów i Kotów (KROPiK) docelowo obejmie ok. 8 mln psów i 6 mln kotów. 📑
"Podpisanie ustawy o KROPiK przez Prezydenta RP to ważny krok, na który czekali nie tylko właściciele zwierząt, lecz także samorządy oraz organizacje zajmujące się ochroną zwierząt. 🐾 Cieszy mnie, że prezydent Nawrocki podjął decyzję, dzięki której będziemy mogli zwiększyć bezpieczeństwo zwierząt oraz ograniczyć skalę ich bezdomności. KROPiK umożliwia nam również stworzenie narzędzia, które pozwoli na skuteczne reagowanie w przypadku zagubienia lub porzucenia zwierzęcia. 🔎 Dzięki tej ustawie skutecznie uporządkujemy i usprawnimy system opieki nad zwierzętami w Polsce" 🇵🇱
– podkreślił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefan Krajewski
Czytaj więcej w naszym komunikacie 👉 bit.ly/MRiRW02062