Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie

Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie, Szkoła publiczna, Policka 3, Szczecin.

Szkoła Podstawowa nr 31 oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 1 - dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Uczniowska Rada Szkoły w ramach obchodów świąt majowych przygotowała w szkole plakaty informacyjne dotyczące Polski i ci...
17/05/2026

Uczniowska Rada Szkoły w ramach obchodów świąt majowych przygotowała w szkole plakaty informacyjne dotyczące Polski i ciekawostki o niej. W piątek 15 maja zorganizowała dla uczniów wyjście do 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie im. gen. broni Józefa Hallera. Wzięliśmy udział w uroczystych obchodach 30 – lecia istnienia tej jednostki. Dzień otwartych koszar był świetną okazją do doświadczenia przez naszych uczniów czym jest wojsko i obronność. Podczas wciągania flagi na maszt i śpiewania hymnu narodowego, postawa żołnierzy pokazała nam jak z szacunkiem odnosić się do symboli narodowych i czym jest oddanie dla ojczyzny. Była to dla nas doskonała lekcja patriotyzmu, w czasie której mogliśmy poczuć wdzięczność za możliwość życia w wolnym kraju. Odśpiewaliśmy pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego pt. „My Pierwsza Brygada” i przy dźwiękach Orkiestry Wojskowej ze Szczecina wzięliśmy udział w przemarszu pododdziałów 12 Brygady Zmechanizowanej. Na zakończenie obejrzeliśmy prezentowany sprzęt wojskowy i poczęstowaliśmy się watą cukrową i popcornem przygotowanymi z tej okazji dla najmłodszych. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń.

W dniu 14.05. Dionizy wraz z przyjaciółmi świętował swoje 17 urodziny. Był to czas pełen zabawy i tańca. Najwięcej radoś...
17/05/2026

W dniu 14.05. Dionizy wraz z przyjaciółmi świętował swoje 17 urodziny. Był to czas pełen zabawy i tańca. Najwięcej radości przyniosło im śpiewanie ulubionych piosenek przez mikrofon. Karaoke to świetna okazja do integracji i pogłębiania szkolnych przyjaźni. Dziękujemy Pani Sylwii za przygotowanie przepysznego tortu i słodkości dla przybyłych gości. Dionizy jeszcze raz STO LAT😊

Zapraszamy na wspólne, rodzinne świętowanie 🙂
15/05/2026

Zapraszamy na wspólne, rodzinne świętowanie 🙂

Za nami wyprawa, której nie zapomnimy. Udaliśmy się do Krakowa na Galę Finałową jubileuszowego X Festiwalu - Festiwal Fi...
13/05/2026

Za nami wyprawa, której nie zapomnimy. Udaliśmy się do Krakowa na Galę Finałową jubileuszowego X Festiwalu - Festiwal Filmowy Osób z Niepełnosprawnościami FilmON, organizatorem tej imprezy był Zespół Szkół Specjalnych Nr6 z Krakowa.

Dla nas była to pierwsza tak daleka klasowa wycieczka. Pierwszy raz w pociągu, pierwszy raz tak daleko od domu... Musieliśmy zmierzyć się ze stresem, niepewnością i lękiem przed nieznanym. Ale wiecie co? Zrobiliśmy to! Pokonaliśmy bariery i udowodniliśmy, że strach ma tylko wielkie oczy. W tej podróży wspierały nas nasze Mamy, za co z całego serca dziękujemy ❤️

W Krakowie czekało na nas mnóstwo wrażeń:
Wawel i Rynek Główny – poczuliśmy magię dawnej stolicy;
Smok Wawelski – stanęliśmy oko w oko z bestią ziejącą prawdziwym ogniem, którą znaliśmy jedynie z legend;
Kazimierz – spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami pełnymi historii i zupełnie nieznanego nam klimatu.

Punktem kulminacyjnym był udział w X Festiwalu Filmowym Osób z Niepełnosprawnościami FilmOn. Być częścią tak ważnego wydarzenia, oglądać filmy, które poruszają, uczą empatii, pokazują radość tworzenia i dają radość odbioru – to dla nas ogromne wyróżnienie.

Kraków, dziękujemy za gościnę! ❤️

13/05/2026

W zeszły piątek świętowaliśmy 18 urodziny Wojtka.
Wojtku - życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze. Niech Twoje dorosłe życie będzie pełne radości, przyjaciół, pasji, muzyki, wszystkiego, czego zechcesz.

Dziękujemy Organizatorom Festiwalu oraz wszystkim zaangażowanym w jego organizację za umożliwienie nam przeżycia tak fan...
12/05/2026

Dziękujemy Organizatorom Festiwalu oraz wszystkim zaangażowanym w jego organizację za umożliwienie nam przeżycia tak fantastycznych chwil. Organizacja była perfekcyjna! A Wasza życzliwość nie do opisania. ❤️
Dziękujemy Jury za docenienie naszych wysiłków. Naprawdę nie spodziewaliśmy się takiego wyróżnienia - zwłaszcza, że nasz film znalazł się w finale w towarzystwie absolutnie fantastycznych i na niesamowicie wysokim poziomie zrealizowanych produkcji. ❤️

Gratulujemy wszystkim Zespołom, wszystkim Aktorom i Opiekunom! Dziękujemy za ogrom wzruszeń i radości , których nam dostarczyliście.

Finał 10 edycji Festiwalu już za nami! Ależ to były emocje! W wypełnionym po brzegi Kino Sfinks / Ośrodek Kultury Norwida poznaliśmy zwycięzców jubileuszowej edycji:

I miejsce w kategorii Najlepszy film zdobył film "Ławeczka", OREW Chorzów

II miejsce w kategorii Najlepszy film zdobył film "Inaczej", Środowiskowy Dom Samopomocy "Pogodni" Caritas Archidiecezji Białostockiej

III miejsce w kategorii Najlepszy film zdobył film "Paprykarz", Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie

Nagrodę w kategorii Najlepsza Aktorka zdobyła Elżbieta Cichoszewska, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolsztynie

Nagrodę w kategorii Najlepszy Aktor zdobył zespół aktorski z filmu "Dobre rady", Stąporków

Nagroda Specjalna Ośrodek Kultury Norwida zdobył film "Si Wi" w reż. Tomasza Łukianowskiego z Łagiewnik

Nagroda Specjalna PFRON Oddział Małopolski zdobył film "Wewnętrzne kolory", Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolsztynie oraz film "Si Wi" w reż. Tomasza Łukianowskiego

Nagroda Specjalna Fundacja Edukacji i Sztuki zdobył film "Dobre rady", Stąporków

Ponadto jury postanowiło wyróżnić następujące filmy:
- "Przerwa na reklamę" - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nie Tylko” Warszawa-Oddział Krakowski za różnorodność form i bogactwo tematów
- "Coraz częściej" - Stowarzyszenie Na Górze, Chodzież za prostą i zwięzłą, a bardzo głęboką treść
- "Pogo-dni – 12 lat rocka” - Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Opus Jarocin za film o pięknej wymianie energii, którą jednoczy muzyka
- "Piernikowe serce" - Warsztat Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie za historię oddaną z sercem, zaangażowaniem i poczuciem humoru.
- "Wakacyjne przygody" - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 244 z Warszawy za piękną historię z wakacji opowiedzianą w nieoczywisty sposób
- "Scoolman - szkolny bohater" - Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 Kalisz za budującą historię o narodzinach drużyny przyjaciół.
- "Górnicze tradycje" - Warsztat Terapii Zajęciowe Będzin przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami” Będzin za spektakularny rozmach realizacyjny i przybliżenie śląskiej, górniczej tradycji
- "Mały Książę i lis" - Warsztat Terapii Zajęciowej FELICITAS Czechowice-Dziedzice za oryginalną i ciekawą interpretację, która przypomina, że zawsze warto wracać do "Małego Księcia"
- "Japońskie ziarenko" - Stowarzyszenie Par-Ter Warszawa za odwagę sięgania do czegoś dalekiego co przypomina nam o czymś bardzo bliskim
- "Si Wi [CV]" - Tomasz Łukianowski Łagiewniki za otwartość w opowiadaniu własnej historii, która uświadamia nam jak bardzo potrzebne są nam zmiany w systemie
- "Nasza bajka" - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 3 Kraków za szczere zaproszenie nas do swojej artystycznej bajki
- "Bigos" - Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej za cudowny absurd i szaleństwo wyobraźni twórców

Gratulujemy wszystkim twórcom i dziękujemy, że byliście z nami! ❤

07/05/2026

Rozwijamy swoje pasje w pracowni kreatywnej "Dobra Sztuka" Pani Patrycji Bloch

5 maja przeżyliśmy niesamowitą przygodę podczas kolejnego spotkania z cyklu Rodzinne Czytanie - Klub Książki z Klasą, re...
07/05/2026

5 maja przeżyliśmy niesamowitą przygodę podczas kolejnego spotkania z cyklu Rodzinne Czytanie - Klub Książki z Klasą, realizowanego w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem, dzięki książce „Wokół Świata na wariata” Łukasza Wierzbickiego, wyruszyliśmy w daleką podróż - z Poznania aż do Brazylii... i to bez wychodzenia ze szkoły!

Uczniowie klasy V przygotowali profesjonalną mapę wyprawy – poznaliśmy środki transportu, miejsca pracy i największe ciekawostki z trasy Leona i Tadeusza. To był idealny wstęp do wspólnej lektury! W rolę narratorek brawurowo wcieliły się mamy naszych uczennic: pani Marta (mama Zosi) oraz pani Jola (mama Ani). Dziękujemy za te piękne interpretacje!

Nasza sala zmieniła się w prawdziwe atelier fotograficzne w środku dżungli! Odwiedzali je także zainteresowani tym, co się u nas dzieje, koledzy i koleżanki.
Powstały wyjątkowe portrety polaroidowe i analogowe, które będą dla nas wspaniałą pamiątką.
Na koniec spotkania klasa 4c ugościła nas egzotycznym poczęstunkiem. Smak brazylijskich owoców sprawił, że naprawdę poczuliśmy klimat Ameryki Południowej!

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę! Czytanie to wielka przygoda!

07/05/2026

Dnia 5 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbyły się na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wydarzenie, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie, miało na celu promowanie równości, szacunku oraz integracji społecznej.
Podczas imprezy nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną, uczestniczyć w zabawach, konkursach i aktywnościach integracyjnych.
Udział w tym wyjątkowym święcie stworzył możliwość spotkania z młodzieżą i dorosłymi z placówek specjalnych naszego miasta, a także z absolwentami naszej szkoły. Wspólnie spędzone chwile były piękną lekcją empatii, otwartości i budowania relacji opartych na akceptacji.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w tak ważnym i wartościowym wydarzeniu.

29 kwietnia po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem Regionalnego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych Polska ...
03/05/2026

29 kwietnia po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem Regionalnego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych Polska Oddziału Zachodniopomorskiego.
W turnieju wzięło udział 5 klubów z województwa zachodniopomorskiego: „Sokół” Bobrowo, „Rzeka” Koszalin, „Gryf” Szczecinek, „Marzenie” Szczecin oraz gospodarz – „Błyskawica” Szczecin.
Zawodnicy od pierwszych meczów pokazali ogromne zaangażowanie, determinację i sportowego ducha. Każde spotkanie dostarczało wielu emocji, a rywalizacja przebiegała w atmosferze wzajemnego szacunku i zgodnie z zasadami fair play. Nie brakowało pięknych akcji, radości z wygranych, ale też wsparcia i gratulacji kierowanych do przeciwników.
Turniej był czymś więcej niż tylko sportową rywalizacją – stał się przestrzenią integracji, budowania relacji oraz spotkań z kolegami z innych klubów. Dla wielu uczestników była to także okazja do przełamywania własnych barier, pokonywania słabości i wzmacniania wiary we własne możliwości.
Zawody były także ostatnim sprawdzianem przed Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych Polska. W turnieju badmintona w ramach Igrzysk, który odbędzie się w Katowicach w dniach 08.05-10.05.2026, nasze województwo będzie reprezentował nasz uczeń Kuba oraz nasza absolwentka Wiktoria. Trzymamy za was kciuki.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą postawę, trenerom za przygotowanie, a wolontariuszom za stworzenie wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia. To był dzień pełen sportowych emocji, uśmiechu i prawdziwej radości! Serdecznie dziękujemy także Fabryce Energii by CUPRA Studio Szczecin za możliwość zorganizowania turnieju na kortach obiektu.

Adres

Policka 3
Szczecin
71-837

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 16:00
Wtorek 07:00 - 16:00
Środa 07:00 - 16:00
Czwartek 07:00 - 16:00
Piątek 07:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij