12/05/2026
Dziękujemy Organizatorom Festiwalu oraz wszystkim zaangażowanym w jego organizację za umożliwienie nam przeżycia tak fantastycznych chwil. Organizacja była perfekcyjna! A Wasza życzliwość nie do opisania. ❤️
Dziękujemy Jury za docenienie naszych wysiłków. Naprawdę nie spodziewaliśmy się takiego wyróżnienia - zwłaszcza, że nasz film znalazł się w finale w towarzystwie absolutnie fantastycznych i na niesamowicie wysokim poziomie zrealizowanych produkcji. ❤️
Gratulujemy wszystkim Zespołom, wszystkim Aktorom i Opiekunom! Dziękujemy za ogrom wzruszeń i radości , których nam dostarczyliście.
Finał 10 edycji Festiwalu już za nami! Ależ to były emocje! W wypełnionym po brzegi Kino Sfinks / Ośrodek Kultury Norwida poznaliśmy zwycięzców jubileuszowej edycji:
I miejsce w kategorii Najlepszy film zdobył film "Ławeczka", OREW Chorzów
II miejsce w kategorii Najlepszy film zdobył film "Inaczej", Środowiskowy Dom Samopomocy "Pogodni" Caritas Archidiecezji Białostockiej
III miejsce w kategorii Najlepszy film zdobył film "Paprykarz", Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie
Nagrodę w kategorii Najlepsza Aktorka zdobyła Elżbieta Cichoszewska, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolsztynie
Nagrodę w kategorii Najlepszy Aktor zdobył zespół aktorski z filmu "Dobre rady", Stąporków
Nagroda Specjalna Ośrodek Kultury Norwida zdobył film "Si Wi" w reż. Tomasza Łukianowskiego z Łagiewnik
Nagroda Specjalna PFRON Oddział Małopolski zdobył film "Wewnętrzne kolory", Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolsztynie oraz film "Si Wi" w reż. Tomasza Łukianowskiego
Nagroda Specjalna Fundacja Edukacji i Sztuki zdobył film "Dobre rady", Stąporków
Ponadto jury postanowiło wyróżnić następujące filmy:
- "Przerwa na reklamę" - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nie Tylko” Warszawa-Oddział Krakowski za różnorodność form i bogactwo tematów
- "Coraz częściej" - Stowarzyszenie Na Górze, Chodzież za prostą i zwięzłą, a bardzo głęboką treść
- "Pogo-dni – 12 lat rocka” - Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Opus Jarocin za film o pięknej wymianie energii, którą jednoczy muzyka
- "Piernikowe serce" - Warsztat Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie za historię oddaną z sercem, zaangażowaniem i poczuciem humoru.
- "Wakacyjne przygody" - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 244 z Warszawy za piękną historię z wakacji opowiedzianą w nieoczywisty sposób
- "Scoolman - szkolny bohater" - Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 Kalisz za budującą historię o narodzinach drużyny przyjaciół.
- "Górnicze tradycje" - Warsztat Terapii Zajęciowe Będzin przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami” Będzin za spektakularny rozmach realizacyjny i przybliżenie śląskiej, górniczej tradycji
- "Mały Książę i lis" - Warsztat Terapii Zajęciowej FELICITAS Czechowice-Dziedzice za oryginalną i ciekawą interpretację, która przypomina, że zawsze warto wracać do "Małego Księcia"
- "Japońskie ziarenko" - Stowarzyszenie Par-Ter Warszawa za odwagę sięgania do czegoś dalekiego co przypomina nam o czymś bardzo bliskim
- "Si Wi [CV]" - Tomasz Łukianowski Łagiewniki za otwartość w opowiadaniu własnej historii, która uświadamia nam jak bardzo potrzebne są nam zmiany w systemie
- "Nasza bajka" - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 3 Kraków za szczere zaproszenie nas do swojej artystycznej bajki
- "Bigos" - Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej za cudowny absurd i szaleństwo wyobraźni twórców
Gratulujemy wszystkim twórcom i dziękujemy, że byliście z nami! ❤