28/09/2021
Kochani ❤️🔥 ze względu na nikłą frekwencję wyborczą po raz kolejny zachęcamy was do głosowania znakiem „X” w sali 304!✅
To nic nie kosztuje, a mamy niepowtarzalną możliwość tworzenia dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego. 😎
Pokażmy siłę! Idźmy na wybory!✌️
Tuż przed 8:00 pracę rozpoczęła szkolna komisja wyborcza.
„Już naprawdę dużo osób zagłosowało” - słyszymy w 304.
Widać spore zainteresowanie i emocje towarzyszące wyborom. Członkowie komisji mówią nam, że wszystko przebiega spokojnie i życzliwie. Uczniom udziela się wyborcza atmosfera:
„Mam takie uczucie, że to nie jest dzień jak każdy inny, że dzieje się coś nadzwyczajnego. Wreszcie poczułem, że mam wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole i wydaje mi się, że takie głosowanie uczy nas dorosłości i wartości demokratycznych” - mówi dla redakcji ZDZIŚ24 Wojciech Walczak, uczeń klasy IIIAG.
Do godziny 13:00 frekwencja wyniosła 58,19%. Najliczniej przy urnach wyborczach stawili się uczniowie klasy 7P (100%) i klasy IB (94%).