04/06/2026
Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły w sprawie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach:
W obliczu pojawiającej się w przestrzeni publicznej dezinformacji o rzekomym wygaszaniu Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach oraz oddziałów sportowych, stanowczo dementuję te doniesienia.
Wręcz przeciwnie, w moim zamiarze szkoła będzie się sukcesywnie rozwijać, modernizować, stwarzać jak najlepsze warunki dla nowoczesnej i długofalowej koncepcji funkcjonowania, a oferta sportowa pozostanie ważnym elementem jej działalności.
Apeluję o zachowanie spokoju oraz nieuleganie emocjom wywoływanym i sztucznie podsycanym przez nieuczciwą konkurencję.
Jako organowi prowadzącemu zależy mi na wiarygodnych informacjach, spokoju oraz budowaniu dobrej przyszłości szkoły.
Po zakończeniu konkursu i wyborze nowego dyrektora, placówka będzie kontynuowała swoją misję, stawiając zarówno na wysoki poziom edukacji, jak i na rozwój sportowych pasji dzieci i młodzieży.
Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za dotychczasowe wsparcie i zaufanie.
Piotr Michalak
Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły