29/05/2026
Miniona środa była okazją do świętowania sukcesu. Sztuka, która leczy duszę, inspiruje i łączy, stała się motywem przewodnim niezwykłego wydarzenia, w którym nasi mieszkańcy również odegrali swoje role. Mieliśmy przyjemność gościć na finałowej gali XXVII edycji Przeglądu Twórczości Plastycznej Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych "Sztuka jak balsam".
Tematem tegorocznego przeglądu były „Dziecięce lata”
Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu plastycznego, talent i unikalne spojrzenie na świat naszego mieszkańca, Adama Skibińskiego, zostały oficjalnie docenione. Jego wyjątkowa praca została doceniona przez oceniających i zdobyła wyróżnienie. Twórczość Adama, pełna emocji i głębi, poruszyła serca jurorów, udowadniając, że prawdziwa pasja nie zna granic. To nie był jednak koniec sympatycznych chwil. Uświetnieniem i artystycznym sercem środowej gali okazał się występ czwórki naszych mieszkańców. Na scenie ożyła klasyczna baśń o „Jasiu i Małgosi”.
Aktorzy włożyli w swoje role całe serce, talent i ogromną pracę. Ich autentyczność, urok
i sceniczna energia oczarowały zgromadzoną publiczność, która nagrodziła występ gromkimi brawami. Jesteśmy dumni z każdego uśmiechu, każdego gestu i każdego sukcesu, który wczoraj wywalczyli nasi artyści. Serdecznie gratulujemy Adamowi oraz wspaniałej czwórce aktorów. Pokazaliście, że w każdym z Was drzemie wielka siła twórcza, która potrafi zachwycać, wzruszać i działać na innych niczym prawdziwy balsam.
Dziękujemy organizatorom tj. Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Honorowemu Patronowi wydarzenia, Pani Joannie Skrzydlewskiej – Marszałkowi Województwa Łódzkiego, za zaproszenie i umożliwienie uczestnictwa.