Grzegorz Zadęcki - Wójt Gminy Świerklaniec

Grzegorz Zadęcki - Wójt Gminy Świerklaniec Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Grzegorz Zadęcki - Wójt Gminy Świerklaniec, Organizacja rządowa, Młyńska 3, Swierklaniec.

Dziś zeszliśmy do podziemi Pałac Kawalera. 🏰Razem z dr Martą Kondracką z Instytutu Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, ...
24/04/2026

Dziś zeszliśmy do podziemi Pałac Kawalera. 🏰

Razem z dr Martą Kondracką z Instytutu Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, Anną Kempą-Gąsior - dyrektor Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu oraz Robertem Piontkiem - prezesem Stowarzyszenie Mosty Historii sprawdzaliśmy stan tuneli. Jeden z nich jest zasypany, a drugi - zamurowany.

Choć wiemy, w jakim są stanie dostępne odcinki tuneli, wciąż pozostaje pytanie: jak daleko sięgają? Odpowiedź mają przynieść badania z wykorzystaniem georadaru, które już w połowie maja mają przeprowadzić studenci Uniwersytetu Śląskiego pod okiem pani doktor Kondrackiej.

To pierwszy krok do tego, by w przyszłości zastanowić się nad udostępnieniem tych miejsc dla turystów. Trzymajcie kciuki, bo historia może być bliżej, niż się wydaje! 🙂

Udział w konferencjach to zawsze konkretna wiedza, którą można później efektywnie wykorzystać w samorządzie. 🙂Razem z mo...
17/04/2026

Udział w konferencjach to zawsze konkretna wiedza, którą można później efektywnie wykorzystać w samorządzie. 🙂
Razem z moim zastępcą uczestniczyłem we wtorek w panelu dotyczącym AI w administracji publicznej. Automatyzacja procesów i większa efektywność pracy to kierunek, który wyraźnie nabiera tempa - sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza także do urzędów. Ważne, by korzystać z niej mądrze.
Dziś jestem na ogólnopolskiej konferencji „Energia w Gminie” w Prószkowie. To spotkanie samorządów z całej Polski, podczas którego rozmawiamy o wyzwaniach energetycznych, dofinansowaniach i praktycznych rozwiązaniach dla gmin.
Wracam z konkretną wiedzą i pomysłami. 💡

To był intensywny dzień, ale przede wszystkim pełen wartościowych spotkań i inicjatyw, które pokazują jak zaangażowaną m...
11/04/2026

To był intensywny dzień, ale przede wszystkim pełen wartościowych spotkań i inicjatyw, które pokazują jak zaangażowaną mamy społeczność.
Rano byłem w parku w Świerklańcu i podczas Dnia Zdrowia skorzystałem z dostępnych badań, a także dowiedziałem się wielu praktycznych rzeczy na temat resuscytacji. To niezwykle cenna wiedza, która może kiedyś uratować czyjeś życie. Jestem przekonany, że takie akcje są bardzo potrzebne. To pierwsze takie wydarzenie w naszym parku, ale na pewno nie ostatnie.
Dziękuję wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia – wspólnie robimy coś naprawdę ważnego dla zdrowia.
Odwiedziłe także Squash and More w Orzechu, gdzie rozpoczęła się zbiórka charytatywna dla 4-letniego Kubusia, mieszkańca naszej gminy, który dzielnie walczy z chorobą nowotworową.
Na miejscu dzieje się naprawdę dużo dobra – turnieje sportowe, sprzedaż słodkości, a także akcja „Podaruj ubraniom drugie życie”. Każdy może przyjść, wybrać coś dla siebie i wrzucić datek do puszki, wspierając tym samym Kubusia i jego rodzinę.
Zwieńczeniem tej pięknej inicjatywy będzie jutrzejszy bieg nad Zalewem Nakło-Chechło. Zachęcam do udziału i wspólnego wsparcia tej wyjątkowej akcji.
Razem możemy więcej!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy składam najlepsze życzenia! 🥀🐰🐥
03/04/2026

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy składam najlepsze życzenia! 🥀🐰🐥

Jedno z nielicznych w Polsce wirtualnych muzeów może powstać w Świerklańcu. Pierwszy etap tego projektu zakłada przygoto...
02/04/2026

Jedno z nielicznych w Polsce wirtualnych muzeów może powstać w Świerklańcu. Pierwszy etap tego projektu zakłada przygotowanie wizualizacji 3D pałacu z zewnątrz, a drugi odwzorowanie jego wnętrz. Dzięki temu spacer po nieistniejącym dziś Małym Wersalu mógłby stać się rzeczywistością. Trzymam kciuki za realizację tego ambitnego przedsięwzięcia.
Dzisiaj, w obecności moich najbliższych współpracowników: Adriana Blondzika - Zastępcy Wójta Gminy Świerklaniec, Sebastiana Nowaka - Sekretarza Gminy oraz pracowników biura promocji, rozmawialiśmy o tym projekcie z członkami Stowarzyszenia Visualis, Przemysławem Cichoszem - Przewodniczącym Rady Powiatu Tarnogórskiego, oraz Dariuszem Szopą - członkiem Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.
Wkrótce więcej szczegółów.

„Mianujom mie Hanka” Teatru Korez w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerklańcu przyciągnęło dziś tłumy widzów, sala widowisko...
30/03/2026

„Mianujom mie Hanka” Teatru Korez w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerklańcu przyciągnęło dziś tłumy widzów, sala widowiskowa w Nakle Śląskim była wypełniona po brzegi.
Ten wyjątkowy monodram, w którym główną rolę brawurowo odegrała Grażyna Bułka, w całości prowadzony jest w języku śląskim. Spektakl porusza ważne tematy związane z tożsamością Ślązaków i oddaje realia śląskiej kultury w niezwykle autentyczny sposób.
Dziękuję za wspólnie spędzony czas i gratuluję Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu i Stowarzyszenie Mosty Historii organizacji wydarzenia kulturalnego na najwyższym poziomie.

W tym tygodniu razem z moim zastępcą uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym przez GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Met...
28/03/2026

W tym tygodniu razem z moim zastępcą uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym przez GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dotyczącym planów rozbudowy autostrady A4 na odcinku Gliwice - Mysłowice.
To ważna dyskusja o przyszłości układu drogowego w naszym regionie, w której aktywnie zabieramy głos jako gmina Świerklaniec. Takie spotkania są potrzebne, żeby włodarze miast i gmin członkowskich GZM mówili w tej sprawie jednym głosem. 🤝
Dla naszych mieszkańców szczególnie ważna jest koncepcja tzw. A4 bis. Jeden z analizowanych wariantów zakłada rozwiązania, które w perspektywie mogą zapewnić połączenie z planowaną obwodnicą oraz z projektowaną drogą S11, której przebieg planowany jest również przez teren naszej gminy.
To inwestycje, które realnie mogą poprawić komfort życia mieszkańców.
Będziemy na bieżąco uczestniczyć w pracach i konsultacjach, dbając o to, aby głos naszej gminy był słyszany. 🙂

Dzisiejszy mecz rozegrany pomiędzy samorządowcami a przedsiębiorcami z powiatu tarnogórskiego zakończył się wygraną tych...
22/03/2026

Dzisiejszy mecz rozegrany pomiędzy samorządowcami a przedsiębiorcami z powiatu tarnogórskiego zakończył się wygraną tych drugich zaledwie jednym punktem. 👏🏻
Cieszy ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników, którzy wystąpili dziś w hali sportowej w Tarnowskich Górach. Z niecierpliwością czekamy na rewanż! 🏀

Tancerki z OKKS odniosły dziś wspaniałe sukcesy podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Dance Fusion w Tychach! 💃👏✔️ ...
15/03/2026

Tancerki z OKKS odniosły dziś wspaniałe sukcesy podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Dance Fusion w Tychach! 💃👏
✔️ Drugie miejsce zdobył duet Oliwia Rekus i Emilia Kośka,
✔️ trzecie miejsce AkroDance Impact,
✔️ trzecie miejsce solo Marta Ficek,
a także wyróżnienia dla Emilii Czernikarz, Pauliny Fojcik i Oliwii Rekus.
Gratulacje dla wszystkich tancerek za pasję i ogrom pracy włożonej w przygotowania. Brawo również dla trenerek za świetne przygotowanie zespołu.
Brawo dziewczyny! 👏✨

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle Śląskim przyniosło zmiany w Zarządzie jednostki. Druh Gerard Nickel, ...
14/03/2026

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle Śląskim przyniosło zmiany w Zarządzie jednostki. Druh Gerard Nickel, po 20 latach sprawowania funkcji Prezesa, podjął decyzję o nieubieganiu się o kolejną kadencję. Jego następcą został druh Dawid Dragon.
Serdecznie gratuluję nowemu Prezesowi objęcia tej zaszczytnej funkcji, życząc powodzenia w dalszej pracy na rzecz jednostki i naszej lokalnej społeczności.
Szczególne słowa podziękowania kieruję do druha Gerarda Nickela za dwie dekady oddanej służby i pracy na rzecz rozwoju OSP w Nakle Śląskim. W czasie jego prezesury jednostka znacząco się rozwinęła: przeprowadzono modernizację strażnicy, zakupiono nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, a działalność OSP wzbogaciła się o współpracę międzynarodową ze strażakami z Wolfsberga w Austrii. Druh Gerard Nickel był również inicjatorem i organizatorem licznych działań skierowanych do młodzieży, w tym obozów dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Dzisiejsze zebranie było również okazją do wręczenia medali za długoletnią służbę. Wszystkim druhnom i druhom, którzy zostali nimi uhonorowani, składam serdeczne gratulacje.
Niech św. Florian, patron strażaków, ma Was zawsze w swojej opiece.

Takie spotkania są dobrą okazją, by przypominać, jak ważna i odpowiedzialna jest służba strażaków oraz jak wiele zawdzię...
10/03/2026

Takie spotkania są dobrą okazją, by przypominać, jak ważna i odpowiedzialna jest służba strażaków oraz jak wiele zawdzięczamy ich codziennej pracy. 🧑🏻‍🚒
Miło było mi dziś gościć na Rocznej Naradzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. Komendant m.in. podsumował zeszły rok działań w każdej gminie powiatu tarnogórskiego, w tym także w gminie Świerklaniec. Były też podziękowania za służbę strażaków, zarówno zawodowych, jak i ochotników. Mówił również o przyszłości, bo już w maju zostanie otwarta nowa siedziba PSP w Tarnowskich Górach.
Dbają o nasze bezpieczeństwo i chronią nasz dobytek. Strażacy to formacja, którą statystycznie darzymy w Polsce największym zaufaniem. 👏🏻 🚒

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. 📷

Dziś uczestniczyłem w walnym zebraniu sprawozdawczym OSP Świerklaniec. To była dobra okazja do podsumowania działań jedn...
07/03/2026

Dziś uczestniczyłem w walnym zebraniu sprawozdawczym OSP Świerklaniec. To była dobra okazja do podsumowania działań jednostki w minionym roku oraz naszej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. 🚒

Pogratulowałem nowo wybranemu zarządowi, życząc powodzenia w dalszej pracy. Gratulacje skierowałem także do druhów odznaczonych medalami za długoletnią służbę oraz do młodzieży z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za ich zaangażowanie i sukcesy w turniejach.

Dziękuję druhom za wyjątkowe wyróżnienie, statuetkę „Przyjaciel OSP Świerklaniec”. To dla mnie duży zaszczyt.

Jestem wdzięczny za spotkanie i dobrą współpracę na rzecz mieszkańców.

Adres

Młyńska 3
Swierklaniec
42-622

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Grzegorz Zadęcki - Wójt Gminy Świerklaniec umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij