05/04/2024
Drodzy mieszkańcy!
Bardzo dziękuje za setki rozmów, które odbyłem w zeszłym tygodniu z Wami. Byliście świetną inspiracją dla tego, czym powinienem zajmować się w Radzie Gmina Święciechowa. Chciałbym przedstawić w tym dzisiejszym poście kilka podstawowych założeń i spraw jakimi się zajmę jako Radny. Wiem także, że wiele spraw podczas trwania kadencji wyniknie, jestem gotowy i otwarty na sugestie, bo to przede wszystkim Wy jako mieszkańcy okręgu, który chce reprezentować wiecie najlepiej jak zmienić Wasze życie na lepsze.
1. Instalacja ekranów na ulicy Wolności chroniący fasady niektórych budynków znajdujących się na tej ulicy. Jest to jeden z pierwszych problemów zgłoszonych przez mieszkańców tej ulicy. Problem rodzi się przy opadach deszczu, woda z Rynku oraz ulic Szkolnej i ulicy Ułańskiej spływa na ulicę Wolności zalegając tam. Przejeżdżające samochody spryskują fasady budynków znajdujących się blisko ulicy, mieszkańcy tych budynków zmagają się z wilgocią. Ekrany rozwiązały by ten problem, jednocześnie nie generując tak dużych kosztów jak remont całej ulicy. Dodatkowo zwiększyło by to bezpieczeństwo mieszkańców przechodzących chodnikiem. Droga ta jednak jest drogą powiatową, liczę jednak, że kandydaci na radnych z naszego regionu pomogą mi skutecznie rozwiązać ten problem.
2. Remonty placów zabaw oraz konsultacje z rodzicami dotyczące tego co mogłoby się jeszcze znaleźć na naszych placach (piaskownice, toalety)
3. Zwiększenie ilości koszy na śmieci na Święciechowie lub montaż specjalnych śmietników na psie odchody
4. Infrastruktura na nowych osiedlach na końcu ulicy Lipowej lub poszukiwanie lepszych doraźnych rozwiązań na utwardzenie tych ulic.
5. Utwardzenie pozostałej części ulicy Lipowej.
6. Połączenie dla pieszych przez obwodnice Święciechowy , aby pozwolić na uczynienie z terenów przy lesie świetnego miejsca spacerowego dla mieszkańców okolicznego osiedla.
7. Zwiększenie bezpieczeństwa na ulicy Strzeleckiej, na której ruch samochodowy zwiększył się bardzo poprzez powstanie Przedszkola na końcu tego osiedla. ( ze względu na ważność tej drogi jej remont w najbliższym czasie może być też ważna sprawą)
8. Światłowody.
Tych 8 punktów będzie stanowić podstawę mojej pracy w najbliższej kadencji, oczywiście sam bacznie przyglądam się temu co proponują Pan Marek Lorych - kandydat na Wójta Gminy Święciechowa oraz Pan Mikołaj Kostaniak - kandydat na Wójta Gminy Święciechowa. Świetne propozycje zwiększające bezpieczeństwo proponują Krzysztof Borowiak (montaż większej ilości urządzeń AED oraz ulotki o pierwszej pomocy to świetne pomysły) oraz Hubert Maćkowski (również zwiększenie ilości urządzeń AED). Sam jeśli obejmę ten mandat będę również zabiegał o te sprawy.
Chciałbym również zorganizować regularne spotkania pomiędzy Gmina Święciechowa i Rada Gminy Święciechowa z lokalnymi przedsiębiorcami. Tylko oni wiedzą jak polepszyć warunki prowadzenia firmy na terenie naszej gminy, rozwijające się firmy to korzyść dla budżetu naszej gminy, czyli więcej zrealizowanych inwestycji!!
Wszystkich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w wyborach już w tą niedziele, ja bardzo liczę na Wasze głosy i szansę by stać się Waszym głosem w Radzie Gminy Święciechowa!
Bartłomiej Maćkowiak
Przyjaciele Święciechowy