Młodzieżowa Rada Miejska w Świebodzicach

Młodzieżowa Rada Miejska w Świebodzicach Młodzieżowa Rada Miejska w Świebodzicach - znajdziesz tutaj informacje publikowane przez młodzie

Mamy nowy statut! Podczas wczorajszej, ###IX Sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach, został uchwalony nowy statut Młodzież...
02/02/2021

Mamy nowy statut!

Podczas wczorajszej, ###IX Sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach, został uchwalony nowy statut Młodzieżowej Rady Miejskiej. Co to oznacza dla rady w praktyce❓

Nie zmieniło się zbyt dużo, ale pozwoli na większe możliwości! Dzięki nowym zapisom w statucie można już powoływać i odwoływać młodzieżowych radnych. Wiadomo, że nie każdy zawsze może być radnym pełną kadencję, dlatego taki zapis był konieczny do uzupełniania składu rady i płynnego jej działania.
Dziękujemy radnym Rady Miejskiej za pomoc, liczymy na dobrą i owocną współpracę! 🤝

Pozdrawiamy,
Radni MRM w Świebodzicach

Wesołych Świąt! 🎄
24/12/2020

Wesołych Świąt! 🎄

Święta Bożego Narodzenia z odrobiną słodkości! 23 grudnia br. Młodzieżowa Rada Miejska przy współpracy z Ośrodki...
23/12/2020

Święta Bożego Narodzenia z odrobiną słodkości!

23 grudnia br. Młodzieżowa Rada Miejska przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach zorganizowała wydawanie słodkich upominków z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Od godziny 11:00 do 13:00 można było spotkać naszych Radnych w Klubie Seniora, tuż obok jadłodajni na Osiedlu Sudeckim.

Przygotowano blisko 18 blach pysznych ciast, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym. Prócz naszych Radnych, akcję wsparli m.in. Burmistrz Miasta Świebodzice, Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice, Tobiasz Wysoczański, Radni Rady Miejskiej, Ewa Dziwosz, Krystian Wołoszyn oraz Adam Tobiasz, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Robert Sysa oraz pracownik OPSu, Agata Koperska i przedstawiciel grupy “Młodzi dla Świebodzic” Jakub Górski.

Organizację nad wydarzeniem przejęli młodzi Radni, Natalia Świderska oraz Tomek Smykowski, a wspomogli nas m.in. Agata Koperska, Adam Tobiasz i Jakub Górski. Przygotowaliśmy blisko 90 opakowań z ciastami, a to co zostało, przekazaliśmy do społecznej “Jadłodzielni”!

Życzymy Wam zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia!

03/11/2020

Wspieramy świebodzickich seniorów! 👵🏻👨🏻‍🦳

Młodzieżowa Rada Miejska w Świebodzicach włączyła się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz przez miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej. Dodatkowo akcje wspierają Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej.

Ważnym jest, by w tym trudnym czasie 🦠 osoby młodsze pomagały starszym, którzy są w największej grupie ryzyka. Zagrożenie jest, jak najbardziej realne i należy uchronić starszych.

Akcja jest niesamowicie prosta i wielce satysfakcjonujaca! OPS kontaktuje się w wolontariuszami, gdy potrzebna jest komuś pomoc - możemy robić zakupy 🛍 lub wyprowadzić czworonożnego przyjaciela 🐕!

Zachęcamy wszystkich młodszych, jak i starszych mieszkańców naszego miasta o włączenie się w akcję❗️

Więcej informacji znajdziecie na: wspierajseniora.pl

𝗣𝗼𝘀𝗶𝗲𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗞𝗼𝗺𝗶𝘀𝗷𝗶 𝗢𝘀́𝘄𝗶𝗮𝘁𝘆, 𝗪𝘆𝗰𝗵𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗶 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆 🏛19 października br. przedstawiciel Prezydium Młodzieżowej Rady Mie...
21/10/2020

𝗣𝗼𝘀𝗶𝗲𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗞𝗼𝗺𝗶𝘀𝗷𝗶 𝗢𝘀́𝘄𝗶𝗮𝘁𝘆, 𝗪𝘆𝗰𝗵𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗶 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆 🏛

19 października br. przedstawiciel Prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej, Karolina Grzebna oraz przedstawiciel grupy Młodzi dla Świebodzic Jakub Górski (osoba wspierająca działania Młodzieżowej Rady Miejskiej) wzięli udział w 𝗞𝗼𝗺𝗶𝘀𝗷𝗶 𝗢𝘀́𝘄𝗶𝗮𝘁𝘆, 𝗪𝘆𝗰𝗵𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗶 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆, w której zasiadają opiekunowie młodych radnych: radni Rady Miejskiej Zofia Marek oraz Adam Tobiasz.

Na posiedzeniu Komisji rozmawiano nt. zmiany ustalenia planu sieci i określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Świebodzice oraz zmiany uchwały w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Świebodzice.

Przypomnijmy, że w naszym mieście mamy dwie, nowe ulice: 𝗣𝗼𝘇𝗶𝗼𝗺𝗸𝗼𝘄ą oraz 𝗦𝘇𝘆𝗯𝗼𝘄𝗰𝗼𝘄ą. Obydwie ulice zostaną objęte w granicach obwodu Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzicach - do właśnie tej szkoły jest najbliżej z w/w ulic.

Młodzieżowa Rada Miejska zwróciła uwagę członków komisji, że po przejęciu Zespołu Szkół im. S. Prosińskiego przez Gminę Świebodzice, szkoła automatycznie straciła nadanego patrona - należy formalnie przywrócić poprzedniego patrona❗

Najważniejszym dla nas punktem była rozmowa nt. zmian w statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Przedstawiliśmy członkom komisji nasze propozycje zmian w statucie, które według nas powinny zostać wprowadzone. Ważnym jest, by wprowadzić zmiany do statutu. Rada Miejska musi poddać pod głosowanie projekt uchwały, w którym zawarte będą wszelkie zmiany.

𝗦𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲 𝗠ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝘇̇𝗼𝘄𝗲𝗷 𝗥𝗮𝗱𝘆 𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 🤩15 października br. opiekunowie Młodzieżowej Rady Miejskiej, tj....
17/10/2020

𝗦𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲 𝗠ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝘇̇𝗼𝘄𝗲𝗷 𝗥𝗮𝗱𝘆 𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 🤩

15 października br. opiekunowie Młodzieżowej Rady Miejskiej, tj. Pani Radna Rady Miejskiej Zofia Marek oraz Radny Rady Miejskiej Adam Tobiasz przy współpracy Prezydium Młodzieżowej Rady zorganizowali spotkanie organizacyjne dla młodzieżowych radnych.

Ze względu na rozwijającą się sytuację epidemiologiczną 🦠, spotkanie odbyło się online 💻 - bezpieczeństwo to podstawa!

Dyskusja dotyczyła najważniejszych na chwilę obecną tematów. Dwa, najważniejsze punkty dotyczą wyboru nowego Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz uchwalenie zmian w statucie Rady.

- 𝗪𝘆𝗯𝗼́𝗿 𝗻𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗣𝗿𝘇𝗲𝘄𝗼𝗱𝗻𝗶𝗰𝘇𝗮̨𝗰𝗲𝗴𝗼 - dotychczas stanowisko Przewodniczącego obejmował Kacper Kasiński, ze względu na złożoną przez niego rezygnację, Rada od tego momentu nie posiada formalnie Przewodniczącego. Podczas spotkania Prezydium Rady wskazano kandydata, Tomasza Smykowskiego, który będzie ubiegał się o to w/w stanowisko. Głosowanie w sprawie wyboru na Przewodniczącego odbędzie się na najbliższej sesji Rady.

- 𝗪𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗺𝗶𝗮𝗻 𝘄 𝘀𝘁𝗮𝘁𝘂𝗰𝗶𝗲 𝗥𝗮𝗱𝘆 - aktualny statut Rady Młodzieżowej posiada wiele wad formalno-prawnych. Przykładowo, Rada Młodzieżowa nie posiada narzędzi prawnych, by przeprowadzić wybory uzupełniające. Na chwilę obecną, skład Młodzieżowej Rady liczy 20 osób, choć formalnie powinno być 21. Na ten moment nie ma możliwości zmiany składu osobowego prezydium, gdyż statut tego nie przewiduje!

- 𝗪𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗺𝗶𝗮𝗻 𝘄 𝗸𝗼𝗺𝗶𝘀𝗷𝗮𝗰𝗵 𝗥𝗮𝗱𝘆 - aktualne nazewnictwo poszczególnych komisji jest błędne. Dodatkowo, komisji powinno być więcej. Przykładowe, proponowane komisje: komisja statutowa, komisja wniosków, zapytań i interpelacji, komisja kultury, komisja turystyki i sportu oraz komisja ds. wizerunku miasta.

- 𝗗𝘆𝘀𝗸𝘂𝘀𝗷𝗮 𝗻𝘁. 𝗽𝗿𝗼𝗯𝗹𝗲𝗺𝗼́𝘄 𝘄 𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗻𝗶𝗰𝘁𝘄𝗶𝗲 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝘄 𝗺𝗶𝗲𝘀́𝗰𝗶𝗲 - Młodzieżowi Radni jednomyślnie postanowili, że priorytetowymi zadaniami będą działania na rzecz schroniska dla zwierząt (przypomnijmy, że projekt uchwały dot. schroniska został przyjęty przez Radnych Rady Miejskiej w ubiegłym roku. Do dnia dzisiejszego Burmistrz Ozga nie rozpoczął prac nad tym projektem uchwały), Park dla psów (Projekt Parku dla psów wygrał w głosowaniu na projekt z Budżetu Obywatelskiego na rok 2021), Remont Boiska na os. Piastowskim (remont w/w boiska jest niezwykle ważny, stan murawy oraz samego boiska pozostawia wiele do życzenia. Warto zaznaczyć, że z boiska korzystają w dużej mierze mieszkańcy osiedla Piastowskiego oraz uczniowie z pobliskiej szkoły Podstawowej nr 2). Młodzieżowa Rada dodatkowo postanowiła, że będzie nalegać na organizację Wigilii dla potrzebujących mieszkańców miasta. Rok temu wydarzenie nie miało miejsca, Urząd Miejski uzasadniał zbyt małym zainteresowaniem na podstawie danych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- 𝗗𝗲𝗹𝗲𝗴𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗠ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝘇̇𝗼𝘄𝗲𝗷 𝗥𝗮𝗱𝘆 𝘄 𝗱𝗲𝗯𝗮𝗰𝗶𝗲 𝗻𝘁. 𝗦𝘁𝗿𝗮𝘁𝗲𝗴𝗶𝗶 𝗥𝗼𝘇𝘄𝗼𝗷𝘂 𝗢𝘀́𝘄𝗶𝗮𝘁𝘆 𝗻𝗮 𝗹𝗮𝘁𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟭-𝟮𝟬𝟮𝟳 - Rada wydelegowała 4 Radnych, którzy będą reprezentować świebodzicką młodzież.

- 𝗣𝗹𝗮𝗻 𝗶𝗺𝗽𝗿𝗲𝘇 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇 𝗠ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝘇̇𝗼𝘄𝗮̨ 𝗥𝗮𝗱𝗲̨ 𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗮̨ Młodzieżowa Rada posiada wiele propozycji organizacji imprez dla mieszkańców miasta, przykładem może być rozdawanie odblasków dla mieszkańców miasta. Warto nadmienić, że podczas tej akcji, którą chcemy zrealizować w najbliższym czasie to współpraca z nieformalną grupą Młodzi dla Świebodzic. Uprzedzając pytania - jest plan podzielenia się na grupy dwuosobowe, które będą rozdawać takie odblaski. Nadszedł czas, w którym szybciej staje się ciemno i razem powinniśmy zadbać o wspólne bezpieczeństwo na drodze. Planujemy jeszcze takie imprezy, jak: Dzień Życzliwości, Sprzątanie grobów, Mikołajki itd. jednak patrzymy na wszystko z dużym dystansem ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Najbliższe posiedzenie Sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej planujemy przeprowadzić jeszcze w tym miesiącu, sesję przeprowadzimy online w trosce o bezpieczeństwo.

Dzień Edukacji Narodowej! 👩‍🏫👩‍🎓Chcielibyśmy złożyć wszystkim nauczycielkom i nauczycielom wszystkiego najlepszego, by p...
14/10/2020

Dzień Edukacji Narodowej! 👩‍🏫👩‍🎓

Chcielibyśmy złożyć wszystkim nauczycielkom i nauczycielom wszystkiego najlepszego, by praca którą wykonujecie owocowała w pozytywy, życzymy wytrwałości, a co równie ważne, zdrowia.

Dziękujemy za poświęcenie oraz wkładane serce w wykonywanie tej ciężkiej pracy! Wszystkiego dobrego!

Życzą Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzicach.

10/10/2020

Pierwsze spotkanie Prezydium po długiej przerwie! 📝

W środę, 7️⃣ października odbyło się spotkanie Prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej z ich opiekunką, Panią Zofią Marek radną Rady Miejskiej. Tematem spotkania było omówienie spraw bieżących oraz omówienie planowanych działań, które będą podejmowane jeszcze do końca bieżącego roku.
W związku z epidemią koronawirusa 🦠 nie mogliśmy podejmować prawie żadnych kroków, plany były, lecz musiały zostać zmienione z powodu w/w epidemii. Jeżeli będzie nam dane, mamy w planach nowe oraz ciekawe inicjatywy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie. 🕑
Spotkanie dotyczyło również zmian personalnych w Prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej, z powodu rezygnacji dotychczasowego Przewodniczącego, Kacpra Kasińskiego musimy wybrać nowego Przewodniczącego, kandydatem na to stanowisko jest Tomasz Smykowski - ostateczny wybór, oczywiście podejmą młodzi radni. 🗳

Postem tym chcemy poinformować, że jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy! Będziemy informować na bieżąco o działaniach podejmowanych przez MRM.

Pozdrawiamy! 😇

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia  chcielibyśmy złożyć wszystkim mieszkańcom Świebodzic dużo zdrowia, dobrego humoru, cza...
24/12/2017

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy złożyć wszystkim mieszkańcom Świebodzic dużo zdrowia, dobrego humoru, czasu spędzonego w gronie najbliższych, a także smacznych potraw na wigilijnym stole, a w Nowym Roku dużo sukcesów i pomyślności.

Wszystkiego co najlepsze
Młodzieżowi Radni

Pora na opisanie kolejnej wakacyjnej przygody! :) ;) Po spotkaniu ze wszystkimi grupami młodzieży na szkoleniu w Krzyżow...
28/08/2017

Pora na opisanie kolejnej wakacyjnej przygody! :) ;)

Po spotkaniu ze wszystkimi grupami młodzieży na szkoleniu w Krzyżowej nasza grupa została zaproszona na dwudniowy wyjazd do Ziębic. Wziął w nim udział jeden z naszych radnych - Wiktor Młynarkiewicz.
Cały wyjazd miał formę szkolenia integracyjnego, które odbyło się 7-9 lipca 2017 roku. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialni są członkowie Klubu Uczniowskiego działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.
Podczas wyjazdu młodzież aktywnie brała udział w przygotowanych przez organizatorów grach i zabawach integrqancyjnych. Nie brakowało także pracy… Jednak w wolnych chwilach mieliśmy okazję by pozwiedzać piękne miejsca i krajobrazy w pobliżu.

Korzystając z okazji bardzo dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość uczestnictwa w szkoleniu. Liczymy na dalszą współpracę. :) :)

Wakacje dobiegają już końca, jednak nasi młodzieżowi radni uczestniczyli w kilku ciekawych wydarzeniach tego lata. Przys...
27/08/2017

Wakacje dobiegają już końca, jednak nasi młodzieżowi radni uczestniczyli w kilku ciekawych wydarzeniach tego lata. Przyszedł czas na podsumowanie wakacyjnych osiągnięć.

Zacznijmy od tego, że nasza Młodzieżowa Rada Miejska w Świebodzicach wygrała konkurs na 10 najlepszych inicjatyw młodzieżowych dotyczących samorządu terytorialnego na terenie Dolnego Śląska. Konkurs organizowany jest przez Fundację Merkury. Polega on na tym, że grupy aktywnej młodzieży tworzą projekt, którego celem jest przekazanie młodym ludziom wiedzy odnośnie samorządów terytorialnych oraz zasad ich działania. W skład naszej grupy projektowej wchodzą: Daria Kulesza, Patryk Dworzyński, Kacper Jakubina, Wiktor Młynarkiewicz oraz Natalia Moskwa.

Część grupy uczestniczyła w czerwcowych warsztatach w miejscowości Krzyżowa. Radni wzięli udział w dwudniowych warsztatach, podczas których integrowali się z grupą rówieśników, a także brali udział w przygotowanych zajęciach.

Prace nad projektem rozpoczniemy z początkiem września, a jego zakończenie planowane jest na koniec października. Szczegóły dotyczące naszej inicjatywy młodzieżowej będziemy zdradzać na bieżąco. :)

KRÓTKA RECENZJA Z OSTATNIEGO WYJAZDU! 😃😃Dnia 12.04.2017r. udaliśmy się na III Kongres Samorządowy, który odbył się we Wr...
18/04/2017

KRÓTKA RECENZJA Z OSTATNIEGO WYJAZDU! 😃😃

Dnia 12.04.2017r. udaliśmy się na III Kongres Samorządowy, który odbył się we Wrocławiu. Podczas paneli zostały poruszone tematy takie jak:
"Samorząd u progu zmian",
" Czas na kolej" oraz
"Wieś 2.0. - kierunek rozwoju wsi dolnośląskiej".
Moderatorami byli Piotr Kraśko, Krzysztof Janos (wp.pl, money.pl) i Przemysław Gałecki (Radio Wrocław).
Szczególnie w pamięć zapadły nam słowa, rozpoczynającego cały kongres - Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza odnośnie konstytucji i samorządności. Wyjazd bardzo przybliżył nam omówione tematy i poszerzył naszą wiedzę w tych dziedzinach.

Adres

Swiebodzice
58-160

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Młodzieżowa Rada Miejska w Świebodzicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Młodzieżowa Rada Miejska w Świebodzicach:

Udostępnij