Zespół Szkół Specjalnych Świdnica

Zespół Szkół Specjalnych Świdnica Szkoła specjalistyczna

Szkoła prowadzi edukację uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem


Edukacja realizowana jest integralnie z zajęciami rewalidacyjnymi dostosowanymi do indywidualnych potrzeb każdego dziecka w formie:

zespołowych i indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych,
zajęć korekcyjno-kompensacyjnych,
zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,
terapii logopedycznej,
zajęć z gimnastyki korekcy

jnej,
indywidualnego wsparcia psychologicznego,
zajęć realizowanych metodą Integracji Sensomotorycznej,
zajęć realizowanych metodą Stymulacji Polisensorycznej z wykorzystaniem Sali Doświadczania Świata
Dla dzieci w wieku 0-6 lat oferujemy dodatkowo w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka konsultacje i terapię realizowane przez:

neurologa dziecięcego,
neurologopedę,
psychologa,
oligofrenopedagoga
Ponadto oferujemy rehabilitację dzieci i młodzieży realizowaną w formie:

terapii neurorozwojowej matodą Vojty,
terapii neurorozwojowej matodą NDT-Bobath,
terapii neurofizjologicznej matodą PNF,
terapii kranio-sakralnej,
terapii manualnej- Plaatsman, Ackermann, FOI,
zabiegów z fizykoterapii: krioterapii miejscowej, elektroterapii, światłolecznictwa, ultradźwięków, pola magnetycznego,
masaży wirowych kończyn górnych i dolnych.
Świadczoną pomoc psychologiczno-pedagogiczną realizujemy poprzez:

psychologiczne badania diagnozujące,
wsparcie psychologiczne dzieci i rodziców,
pomoc w zakresie doradztwa zawodowego dla młodzieży,
informacja i pomoc w zakresie świadczeń dla rodziców wychowujących dziecko niepełnosprawne
Na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcimy młodzież w kierunkach:

piekarz,
kucharz,
ogrodnik,
mechanik
krawiec
pomocnik obsługi hotelowej,
murarz, tynkarz

Akademia z okazji Świąt Majowych 🇵🇱Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Majowych. Wydarzeni...
30/04/2026

Akademia z okazji Świąt Majowych 🇵🇱

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Majowych. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, wprowadzając wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przybliżając historię Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło również pięknych pieśni o maju oraz symbolach narodowych, takich jak flaga Polski. Szczególne wrażenie zrobił taniec do utworu „Polonez 3 Maja”, który został wykonany z wielką elegancją i zaangażowaniem.

W akademii udział wzięła cała klasa 5L, a także uczniowie klas 4, 6, 7 i 8 oraz uczniowie BS.

Całość dopełniała starannie przygotowana dekoracja – kotyliony, biało-czerwone barwy i flagi stworzyły wyjątkową atmosferę.

Uroczystość została przygotowana przez: Anetę Bazydło, Beatę Zegarłowską oraz Helenę Pietrzak, przy wsparciu i opiece Pani Agnieszki Łysoń i Teresy Mikus. O dekorację zadbała Pani Katarzyna Kamianowska.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Beata Fijołek, podkreślając, jak ważne dla Polaków są wolność oraz symbole narodowe. Złożyła również wszystkim życzenia pięknego i bezpiecznego czasu na majówkę oraz podziękowała uczniom i organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie tej pięknej uroczystości! 🇵🇱

🌎 🦋22 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Ziemi w ramach Świdnickich Dni Ziemi, promujący ochron...
30/04/2026

🌎 🦋22 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Ziemi w ramach Świdnickich Dni Ziemi, promujący ochronę środowiska, poszerzający świadomość ekologiczną i inspirujący do życia w zgodzie z naturą.♻️🌱💧🌳🦋🌏
Nasi uczniowie, pod okiem p. Żanety Rychcik- Laskowicz wraz z uczniami z projektu ZaSaDzeni I LO, pod opieką p. Anity Kwiecień, w ramach integracyjnych warsztatów "Zrób to Sam", montowali domki dla owadów, zakupionych przez Urząd Miejski, Wydział Ochrony Środowiska w Świdnicy.🔨🐝♻️🦋🐞🐛
Uroczystość odbyła się obok naszej szkoły na terenie " Miejskiego Sadu". Po przywitaniu gości, przez p. Żanetę głos zabrała Pani Dyrektor Beata Fijołek, następnie Pan Dyrektor Mirosław Milak Wydziału Ochrony Środowiska. Pani Anita Kwiecień podziękowała za współpracę i oddała głos uczennicy Hani Dębek- pomysłodawczyni inicjatywy ZaSaDzeni.💐♻️☀️🌏🌳🌱
Kolejnym działaniem było wspólne sianie nasion kwiatów polnych łąki kwiatowej wraz z uczniami kl. II Branżowej- ogrodnicy pod okiem Pana Krzysztofa Cincio, którzy wcześniej przygotowali ziemię.🍀💐🦗🌸🍃🪳🏵 Następnie wspólnie zawieszono " domki dla owadów" oraz poidełka dla ptaków i eko- ozdoby (pszczółki, biedronki), wykonanych z recyklingu przez naszych uczniów w ramach projektu szkolnego "Jestem Eko".🐞💧🎨🐝🪰🦟🍃♻️
Ten dzień połączył różne środowiska ( uczniów, nauczycieli, urzędników i mieszkańców) do wspólnego działania na rzecz ochrony PLANETY❤🌎😍💧🐞♻️🐝🍀👏💚

Awiterapia z udziałem gołębia oraz zajęcia edukacyjne z udziałem jeża pigmejskiego
29/04/2026

Awiterapia z udziałem gołębia oraz zajęcia edukacyjne z udziałem jeża pigmejskiego

Kwiecień to Narodowy Miesiąc Literatury, a w jego ramach obchodzimy najważniejsze święta związane z książkami i czytelni...
28/04/2026

Kwiecień to Narodowy Miesiąc Literatury, a w jego ramach obchodzimy najważniejsze święta związane z książkami i czytelnictwem: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia). Z tej okazji 24 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez panią Helenę Pietrzak i p. Izabelę Mirecką
Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, rozwijanie umiejętności pięknego czytania oraz popularyzacja książek dla dzieci i młodzieży. W rywalizacji wzięło udział 14 uczniów, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie fragmenty wybranych lektur. Wbrew pozorom głośne czytanie przed zgromadzoną publicznością oraz komisją konkursową nie jest wcale łatwe. Mimo to reprezentanci klas wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności.
Jury, w składzie: p. wicedyrektor Katarzyna Gołąbek, p. Katarzyna Moś oraz p. Olha Yarova, oceniało uczestników w następujących kategoriach: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość oraz interpretacja tekstu.
Komisja miała przed sobą trudne zadanie, ponieważ każdy z uczestników przygotował się do konkursu w sposób mistrzowski!
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury ogłosiło wyniki:

Klasy I-III
I miejsce- Wojciech C
II miejsce- Natalia K.
III miejsce-Wiktor B
Wyróżnienie: Maja W. Wojciech S. , Natalia Z , Fabian R
Klasy IV-VIII
I miejsce- Zuzanna M.
II miejsce- Oskar B.
III miejsce- Emilia W
Wyróżnienie: Sara Z.
Klasy I-III SB
I miejsce – Hanna G.
II miejsce – Iwona M.
III miejsce- Melania B.
Wszyscy uczniowie konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi.

W dniu 28.04.2026 r., klasy 5L i 8L wraz z nauczycielkami Anetą Bazydło, Beatą Zegarłowską oraz panią pomocą nauczyciela...
28/04/2026

W dniu 28.04.2026 r., klasy 5L i 8L wraz z nauczycielkami Anetą Bazydło, Beatą Zegarłowską oraz panią pomocą nauczyciela Agnieszką Łysoń uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy w pizzerii Dijo Pizza w Świdnicy.
Wyjście miało również charakter zawodoznawczy – uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy w gastronomii, zobaczyć, jak wygląda organizacja pracy w pizzerii oraz dowiedzieć się, na czym polega zawód pizzermana i obsługi lokalu.
Szczególne podziękowania kierujemy do załogi pizzerii oraz właściciela pana Alana, który umożliwił nam udział w tych wyjątkowych zajęciach. Każdy uczeń miał okazję samodzielnie przygotować swoją pizzę, upiec ją, a następnie ze smakiem zjeść.
Tego dnia swoje urodziny obchodził również Patryk J. z klasy 5L, który z tej okazji poczęstował wszystkich uczestników warsztatów lodami.
Po tak udanych warsztatach i świętowaniu uczniowie skorzystali z przepięknej, słonecznej pogody i udali się do parku gdzie przeszli ścieżką historyczną, zwiedzili wieżyczkę i pobawili się na placu zabaw.

W dniu 16.04.2026 roku w ramach  szkolnego projektu "Jestem Eko", odbył się konkurs pt."Najpiękniejsza Eko Zakładka". 😍♻...
22/04/2026

W dniu 16.04.2026 roku w ramach szkolnego projektu "Jestem Eko", odbył się konkurs pt."Najpiękniejsza Eko Zakładka". 😍♻️🎨🎉
Uczniowie klas 4-8 L oraz SPDP M, N, O przygotowali z suszonych roślin, elementów ozdobnych, zdjęć zakładki do książek. Każdą zakładkę wykonano według własnej wizji autora, zachwycając kreatywnością i pomysłowością 😍🎨👏
Wystawa odbyła się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki w bibliotece szkolnej 📚😍🖼❤🎨
Uczniowie otrzymali nagrody, które wręczył pan wicedyrektor Mariusz Malucha wraz z p. Izą i p. Żanetą. 👏😍🏆♻️
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ❤👏📚🏆😍🎨🖼♻️

Uczniowie klasy s SPdP, ponownie odwiedzili seniorów z Dziennego Domu „Senior +”. Podczas spotkania poznali i współuczes...
21/04/2026

Uczniowie klasy s SPdP, ponownie odwiedzili seniorów z Dziennego Domu „Senior +”. Podczas spotkania poznali i współuczestniczyli w ich pasjach– 💃, aktorstwie 🎭i śpiewie 🎤oraz mieli okazję do wspólnych rozmów. To była piękna integracja międzypokoleniowa i imiedzyśrodowiskow. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Edukacja do starości – nawzajem sobie potrzebni” V edycja.

Piękny sukces! Uczniów klasy s SPdP. Wzięli udział w konkursie związanym z tradycjami wielkanocnymi🥚🐣🐥🐰 przygotowując wł...
21/04/2026

Piękny sukces! Uczniów klasy s SPdP. Wzięli udział w konkursie związanym z tradycjami wielkanocnymi🥚🐣🐥🐰 przygotowując własnoręcznie palmę wielkanocną🌿Ich zaangażowanie i kreatywność zostały docenione — praca zdobyła wyróżnienie🏅,a uczniowie otrzymali nagrodę finansową💰

Radość była ogromna! To dla nich nie tylko satysfakcja z tworzenia, ale także ważne doświadczenie bycia zauważonym i docenionym przez jury konkursu.

„London Week” w naszej szkole!W kwietniu zrealizowaliśmy projekt kulturowy poświęcony Londynowi. Jego celem było przybli...
20/04/2026

„London Week” w naszej szkole!

W kwietniu zrealizowaliśmy projekt kulturowy poświęcony Londynowi. Jego celem było przybliżenie uczniom kultury Wielkiej Brytanii oraz poznanie najciekawszych atrakcji tego wyjątkowego miasta. W ramach „London Week” odbył się występ artystyczny, gra terenowa „Explore London – odkryj Londyn”, quiz na temat Londynu, przygotowanie lapbooków oraz wystawa korytarzowa. Uczniowie klasy VII SP i II BS z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania – szczególnie spodobało im się poszukiwanie ukrytych kart z informacjami o Londynie na boisku szkolnym 🕵️‍♂️ Dodatkową atrakcją była możliwość skanowania kodów QR i oglądania krótkich filmów o najciekawszych miejscach Londynu. Na zakończenie klasy otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki 🍬To była świetna okazja do nauki poprzez zabawę!

Projekt przygotowały Natalia Kozłowska, Olha Yarotska, Renata Trzcińska.

Dzisiaj gościlśmy pana Roberta i panią Anię, którzy tym razem wcielili się w rolę Sofii Kowalewskiej i jej męża Władimir...
17/04/2026

Dzisiaj gościlśmy pana Roberta i panią Anię, którzy tym razem wcielili się w rolę Sofii Kowalewskiej i jej męża Władimira Kowalewskiego. Sofię Kowalewską dziś nazywamy księżniczką matematyki, ale gdy wymarzyła sobie, że poświęci życie królowej nauk, w drugiej połowie XIX wieku było to śmiałym i trudnym zadaniem dla młodej kobiety. W Rosji kobiety nie mogły jeszcze w tym czasie kształcić się. Pani Ania i pan Robert opowiedzieli nam o Sofii, jaką była niezwykle pracowitą i mądrą kobietą. Przeszła do historii, jako pierwsza kobieta w Europie, która uzyskała doktorat z matematyki.

🎭 48. edycja Konfrontacji Artystycznych Zespołów Placówek SpecjalnychW środę, 15 kwietnia 2026r., zespół teatralny „Akad...
17/04/2026

🎭 48. edycja Konfrontacji Artystycznych Zespołów Placówek Specjalnych

W środę, 15 kwietnia 2026r., zespół teatralny „Akademia Radości” z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy wziął udział w 48. edycji Konfrontacji Artystycznych Zespołów Placówek Specjalnych, która odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury.

Zespół pracuje pod kierownictwem Pań Anety Bazydło oraz Beaty Zegarłowskiej. W wyjeździe oraz występie uczniów wsparciem organizacyjnym i opiekuńczym była również pani Agnieszka Łysoń, która na co dzień wspiera uczniów podczas wycieczek, konkursów i występów.

Występ naszych solistów, aktorów oraz szkolnego boysbandu spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. 🎤🎶

Sam wyjazd był dla uczniów wspaniałą przygodą i cenną lekcją samodzielności – podróż do Strzegomia odbyła się szynobusem oraz pieszo. 🚆

Organizatorzy zadbali o pyszny poczęstunek dla nauczycieli i wszystkich uczniów, a nasi artyści wrócili do szkoły z dużą torbą nagród. 🏆

Takie wyjazdy i występy są niezwykle ważne dla uczniów naszej szkoły. Przygotowania do nich wiążą się z wieloma próbami, ćwiczeniami oraz treningiem cierpliwości i wytrwałości. Dają uczniom poczucie sprawstwa, wzmacniają wiarę we własne możliwości, budują pewność siebie, a także rozwijają kreatywność i umiejętność współpracy. 🌟

Wyjazd był także doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości oraz poszerzania doświadczeń społecznych naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie! 💙

https://www.facebook.com/share/1DNtYrYxcE/
https://www.facebook.com/share/v/1HMuEevJ8A/
https://www.facebook.com/share/1HyCMM1uhV/

Adres

Ulica Rotmistrza Witolda Pileckiego 3
Swidnica
58-100

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 20:00
Wtorek 07:00 - 20:00
Środa 07:00 - 20:00
Czwartek 07:00 - 20:00
Piątek 07:00 - 20:00
Sobota 07:00 - 20:00

Telefon

+48746379131

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zespół Szkół Specjalnych Świdnica umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Zespół Szkół Specjalnych Świdnica:

Udostępnij