27/03/2026
26 marca 2026 r. odbyło się kolejne bajkowe spotkanie, na którym kontynuowaliśmy tematykę Wielkanocy. Dziś omawialiśmy Wielkanocne zwyczaje. Podczas zajęć mali uczestnicy:
🐣Rozmawiali o zwyczajach związanych z Wielkanocą i przygotowaniach do tego święta ⛪️🧁🐇🐣
🐣Dowiedzieli się czym są pisanki i kraszanki 🥚🥚🥚
🐣Wsłuchali opowiadania Agnieszki Antosiewicz „Malowanie pisanek” 📖🎨🥚🥚
🐣Szukali pisanek ukrytych w bibliotece 🧺🥚🥚🥚
🐣Odgadywali zagadkę „Jakie to jajko”🥚
🐣Bawi się w zabawę „Nakarm głodną kurkę” 🐓🐥
🐣Ścigali się z jajkami na łyżkach 🏃♀️➡️🏃♀️➡️
🐣Rozwiązywali Wielkanocne karty pracy 🖊️🖍️📑
🐣Dokończyli pracę plastyczną „Zawieszka zajączek”🐰🐰🐰