Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie Administrator strony Rafał Sobczak

🚨Prewencja społeczna🚨Dzisiaj w ramach prewencji społecznej nasi funkcjonariusze uczestniczyli w organizowanym przez Szko...
03/06/2026

🚨Prewencja społeczna🚨

Dzisiaj w ramach prewencji społecznej nasi funkcjonariusze uczestniczyli w organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sulęcinie pikniku z okazji Dnia Dziecka. Na naszym stanowisku młodzież mogła zaznajomić się z plecakiem ewakuacyjnym, poradnikiem bezpieczeństwa czy symulatorem zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. Mieliśmy okazję zapoznać młodzież z zasadami udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznych zachowań w domach. Przyjmując takie zaproszenia (za które Bardzo Dziękujemy) mamy możliwość zwiększać wśród młodzieży szkolnej świadomość w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa, oraz odpowiedniego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

📷KP PSP w Sulęcinie

🚨Wyróżnienie dla naszych funkcjonariuszy🚨Wczoraj Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie bryg. Rafał ...
02/06/2026

🚨Wyróżnienie dla naszych funkcjonariuszy🚨

Wczoraj Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie bryg. Rafał Mazur wręczył naszym funkcjonariuszom; st. bryg. Krzysztofowi Konopce, asp. Waldemarowi Gąsiorkowi i mł. ogn. Pawłowi Gurgulowi przyznane przez Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusza Drozdę nagrody pieniężne za pomoc przy organizacji ćwiczeń pk. "Ogniste Wzgórze 2026", w szczególności za przygotowanie i przeprowadzenie pozoracji epizodów ćwiczebnych.
Nagrodzonym gratulujemy 👏👍

🚨Powiatowe Obchody Dnia Strażaka🚨Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie odbył się uroczys...
22/05/2026

🚨Powiatowe Obchody Dnia Strażaka🚨

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość poprzedzona była Mszą Świętą w intencji strażaków i ich rodzin w Kościele pw. Św. Henryka w Sulęcinie. Główna uroczystość odbyła się na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku przez d-cę uroczystości st. kpt. Dawida Wieczorka Lubuskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Januszowi Droździe. Po złożeniu meldunku nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego. W dalszej części uroczystości odczytane zostały rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia.
Odznaczono:
🥉Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
Waldemara Gąsiorka
Mariusza Mellera
Arkadiusza Michno
Arkadiusza Tylmanowskiego
🎖️Odznaką Świętego Floriana za Zasługi dla Społeczności Lokalnej
Łukasza Blatkiewicza
Stanisława Chabzę
Adriana Czarneckiego
Dariusza Ejcharta
Grzegorza Gap
Norberta Jakiel
Karolinę Sawko
Izydora Sobeckiego
Patryka Tomaszewskiego
Nadano:
👩‍🚒Stopień aspiranta
Bartłomiejowi Kaczmarkowi
Danielowi Matuszczakowi
Dawidowi Trocka
👩‍🚒Stopień młodszego ogniomistrza
Marcinowi Goworkowi
Pawłowi Gurgul
👩‍🚒Stopień sekcyjnego
Pawłowi Pietruszka
👩‍🚒Stopień starszego strażaka
Bartoszowi Choroszko
Emilowi Dębińskiemu
Łukaszowi Macuda
Odznaczono:
🥇Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa
Ochotniczą Straż Pożarną w Krzeszycach
🥇Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa
Wojciecha Banasiaka
Piotra Blatkiewicza
Łukasza Demko
Konrada Oleszko
🥉Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa
Andrzeja Miotk
Pawła Pietruszka
Maćka Szałachowskiego
Marcina Szkuderskiego

To nie wszyscy awansowani i odznaczeni w związku z majowymi Obchodami Dnia Strażaka w br. W dniu 12 maja 2026 r. na Placu Bohaterów w Zielonej Górze odbył się uroczysty apel z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Podczas tej uroczystości wręczono odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe oraz akty nadania wyższych stopni służbowych. Wśród wyróżnień znaleźli się funkcjonariusze sulęcińskiej komendy:
👨‍🚒 st. kpt. Sławomir Żyłuk otrzymał awans na stopień młodszego brygadiera
🥈 mł. kpt. Marcin Lorens został odznaczony Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę
🥈 st. ogn. Grzegorz Sochacki został odznaczony Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę
👨‍🚒bryg. Grzegorz Szkwarek otrzymał nagrodę Komendanta Głównego PSP za wzorowe wykonywanie zadań służbowych.
👏👏👏
Na zakończenie naszej uroczystości Lubuski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Drozda, Starosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sulęcinie dh Krystian Kosela podziękowali funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za ich wyjątkową służbę i pracę, oraz pogratulowali wszystkim odznaczonym i awansowanym.

Podziękowania za ciężką służbę i pracę, oraz gratulacje wszystkim odznaczonym i awansowanym złożył również gospodarz dzisiejszej uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Sulęcinie bryg. Rafał Mazur.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, awansowanym i Dziękujemy za pełną poświęcenia służbę. 👏👏👏

Podczas obchodów można było odwiedzić punkt edukacyjny Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Akademia OLiOC to program edukacji powszechnej, stanowiący merytoryczne wsparcie dla planowanych, systemowych rozwiązań w zakresie ochrony ludności oraz przekładający teorię na praktyczne umiejętności obywateli.

📷Arkadiusz Kaniak

🚨Wypadek na A2🚨Dzisiaj doszło do wypadku na 37 km autostrady A2. Samochód ciężarowy przewożący granulowany nawóz rolnicz...
12/05/2026

🚨Wypadek na A2🚨

Dzisiaj doszło do wypadku na 37 km autostrady A2. Samochód ciężarowy przewożący granulowany nawóz rolniczy zjechał z pasa ruchu i uderzył w przyczepę oraz pojazd "Autostrady" oznakowujący roboty drogowe, następnie przejechał przez barierę ochronną i zsunął się z nasypu drogowego. W wyniku zdarzenia doszło do rozsypania przewożonego materiału, oraz rozszczelnienia zbiorników paliwa w pojeździe. Działania zadysponowanych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kierującemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ograniczeniu wycieku paliwa, uszczelnieniu uszkodzonego zbiornika, przepompowaniu paliwa do dostarczonych przez służby "Autostrady" beczek.
W działaniach udział brały zastępy z JRG Sulęcin i OSP Torzym.

📷KP PSP w Sulęcinie

🚨Wypadek - Małuszów🚨Dzisiaj zastępy zadysponowane zostały do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 138 za miejscowością Mału...
07/05/2026

🚨Wypadek - Małuszów🚨

Dzisiaj zastępy zadysponowane zostały do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 138 za miejscowością Małuszów. W wypadku brał udział jeden pojazd, kierujący prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierujący doznał obrażeń w obrębie głowy, po udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i zabezpieczeniu pojazdu pod kątem przeciwpożarowym. W celu zabezpieczenia pojazdu przeciwpożarowo, poprzez odłączenie akumulatora i zakręcenie zaworu butli z gazem, wystąpiła konieczność użycia sprzętu hydraulicznego.

📷KP PSP w Sulęcinie

🚨Wypadek Sulęcin- Brzeźno🚨Wczoraj zastępy z JRG Sulęcin zadysponowane zostały do wypadku na drodze powiatowej nr 1275F p...
07/05/2026

🚨Wypadek Sulęcin- Brzeźno🚨

Wczoraj zastępy z JRG Sulęcin zadysponowane zostały do wypadku na drodze powiatowej nr 1275F pomiędzy Sulęcinem i Brzeźnem. W wypadku udział brał jeden pojazd, którym kierujący chcąc ominąć wbiegającą na drogę sarnę, uderzył w drzewo. W wypadku nie było osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu pojazdu pod kątem przeciwpożarowym.

04/05/2026

👨‍🚒Życzenia Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji Dnia Strażaka.

04/05/2026

👨‍🚒Życzenia Komendanta Głównego PSP z okazji Dnia Strażaka.

🚨Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej🚨Dzisiaj  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, uroczysty...
02/05/2026

🚨Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej🚨

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, uroczystym podniesieniem flagi państwowej na maszt, uczczono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 🇵🇱

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do Flagi Polskiej i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Flaga Polski towarzyszy rodakom we wszystkich ważnych chwilach, podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dniach żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków.

🇵🇱Flaga Rzeczypospolitej Polskiej 🇵🇱

Biało-czerwone barwy są symbolem patriotycznych wartości, jednoczących wszystkich Polaków i łączących tradycje ze współczesnością. Dekorowane są nimi ulice i domy podczas świąt narodowych i rocznic historycznych wydarzeń. Flaga państwowa jest też symbolem polskich triumfów, zatykają ją alpiniści na zdobytych szczytach górskich, wywiesza się ją również na maszcie podczas zwycięstw polskich sportowców.

Pierwsza biało-czerwona manifestacja miała miejsce 3 maja 1916 roku, podczas obchodów 125 rocznicy uchwalenia polskiej konstytucji. Mieszkańcy Warszawy demonstrowali biało-czerwonymi flagami swoje patriotyczne uczucia. Była to pierwsza masowa demonstracja z ich użyciem.

W 1919 roku już po odzyskaniu niepodległości Sejm odrodzonej Rzeczypospolitej zatwierdził biel i czerwień jako barwy narodowe. Usankcjonował również polską flagę, ustalając obowiązujące do dziś proporcje jej długości do szerokości – 8:5. Ponadto ustawa sejmowa ustanawiała flagę państwową z herbem Orzeł Biały umieszczonym na górnym białym pasie, która przeznaczona była dla przedstawicielstw dyplomatycznych oraz jako bandera handlowych statków morskich.

Biało-czerwona flaga powiewała przez cały okres II Rzeczypospolitej jako znak suwerennego i wolnego państwa. Podczas II wojny światowej żołnierze polscy walczyli pod biało-czerwonymi sztandarami na wszystkich frontach i w Podziemnym Państwie Polskim. Flaga narodowa była świadkiem i symbolem czynu zbrojnego polskiego oręża, zatknięta przez naszych żołnierzy m.in. nad klasztorem na Monte Cassino i nad gruzami Berlina.

Adres

Emilii Plater 8
Sulecin
69-200

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij