Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie Nowe Gimnazjum w Suchym Lesie funkcjonuje od dnia 1 września 2002 roku. Monumentalna, biało-niebie Stąd można też obserwować zajęcia w salach lekcyjnych.

Centralnym miejscem szkoły jest imponująca aula: 300 m2 powierzchni, 7 m wysokości. Jej charakterystycznym elementem, widocznym również z zewnątrz, jest błękitny, przeszklony narożnik. Tu odbywają się uroczystości szkolne, a w dni powszednie, jeśli nie sprzyja pogoda, uczniowie spędzają przerwy. Zwolennicy wypoczynku wśród kwiatów chętnie korzystają również z dwóch „zielonych galerii”, które są je

dnocześnie szkolnym ogrodem botanicznym. Niektóre zajęcia wychowania fizycznego - oraz dyskoteki szkolne! - odbywają się w słonecznej sali aktywnej rekreacji. Lekcje prowadzone są w pracowniach. W oryginalny sposób zaprojektowano oświetlenie sal: oprócz tradycyjnych okien światła dostarczają umieszczone w ukośnych sufitach lukarny. Szkoła oferuje uczniom śniadania i obiady. W przestronnej stołówce może jednocześnie zasiąść 80 uczniów. Gimnazjum jest przyjazne uczniom. W trosce o wygodę uczniów ze schorzeniami narządów ruchu zaprojektowano system podjazdów oraz zainstalowano windę. Program wychowawczy Gimnazjum oparty jest o zasady, które stanowią wspólny, akceptowany przez całą społeczność szkolną fundament wartości. Dewizą Gimnazjum są słowa jego Patrona:

MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ,
NAWET GDYBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI

Rozpoczynający naukę w Gimnazjum uczniowie klas I zobowiązują się podjąć powyższe wezwanie do ambitnej samorealizacji, składając w dniu Święta Szkoły uroczyste ślubowanie. Sztandar Gimnazjum wyraźnie akcentuje wartości patriotyczne. Przedstawia też godło szkoły wyobrażające w plastycznej formie ideowe założenia pracy wychowawczej. Gimnazjum posiada własny hymn, który wyraża młodzieńczą wiarę w siłę marzeń i przyjaźni oraz przypomina o odpowiedzialności za wybór życiowej drogi.

Adres

Poziomkowa 11
Suchy Las
62-002

Telefon

(61) 811-71-62

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie:

Udostępnij