27/05/2026
Kolejna współpraca za nami — tym razem odwiedziliśmy Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu 👩🏻🏫📚
Dzisiejsze zajęcia odbyły się w ramach projektu „Porozmawiajmy w Twojej szkole o tym, o czym zwykle się milczy”, realizowanego w ramach społecznej kampanii informacyjnej „Zawsze jest ktoś, kto chce Cię wysłuchać”. 🫶🏻
Podczas spotkania poruszyliśmy niezwykle ważne tematy, które podzieliliśmy na kilka bloków:
od kryzysu emocjonalnego, przez samoakceptację, aż po wskazanie miejsc, gdzie można uzyskać realną pomoc.❤️
🥷🏻 Ogromne wrażenie zrobiło wystąpienie funkcjonariusza Zakład Karny nr 1 w Strzelcach Opolskich, który przybliżył młodzieży realia życia w zakładzie karnym — dając do myślenia, czy hejt i przemoc wobec innych są warte takich konsekwencji.
👨🏻🚒 Poruszającym momentem było także wystąpienie druha Piotra Zasadniego z OSP Brzeźce, który pokazał, jak trudne i obciążające emocjonalnie są sytuacje, z którymi mierzą się ratownicy — szczególnie w przypadkach prób odebrania sobie życia.
Wspólnie rozmawialiśmy o tym, jak radzić sobie ze stresem, jak zauważać sygnały kryzysu u innych i przede wszystkim — jak nie bać się prosić o pomoc ❗️
📷 Daniela - uczennica ZS1 w Kędzierzynie-Koźlu, która również aktywnie współpracuje na rzecz kampanii.
Opolsar - Opolskie Psy Ratownicze Związek Cywilnych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych RP
KĘDZIERZYN-KOŹLE Miasto możliwości
Powiat kędzierzyńsko-kozielski