06/10/2025
𝐎𝐝𝐝𝐳𝐢𝐚ł 𝐠𝐢𝐧𝐞𝐤𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐨-𝐩𝐨ł𝐨𝐳̇𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲 𝐢 𝐧𝐞𝐨𝐧𝐚𝐭𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐰 𝐒𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥𝐮 𝐏𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐰 𝐃𝐫𝐞𝐳𝐝𝐞𝐧𝐤𝐮 𝐳𝐚𝐰𝐢𝐞𝐬𝐳𝐨𝐧𝐲 𝐨𝐝 𝟏 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 !!!
ℹ️Jesteśmy świadkami bardzo smutnej i przykrej sytuacji dla mieszkańców, jaką jest podjęcie przez rządzących Powiatem koalicji PO-PSL decyzji z powodów finansowych o zawieszeniu oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego od 1 listopada 2025 roku na co najmniej pół roku, nie oferując mieszkańcom ani pacjentom nic w zamian.
Oficjalne stanowisko władz Powiatu to czasowa przerwa, ale dla mieszkańców to czarny scenariusz, bo jak pokazuje historia innych Placówek w Polsce takie zawieszenie często okazuje się początkiem trwałych likwidacji.
Obecne władze Powiatu, zresztą tak jak w kraju nie mają żadnego pomysłu ani planu działania dotyczącego funkcjonowania Szpitala, jedynym pomysłem, jak się okazuje jest zawieszanie oddziałów, albo ich konsolidacja.
ℹ️Warto przypomnieć, że w poprzedniej kadencji kiedy radni Prawa i Sprawiedliwości współrządzili Powiatem, udało się do Szpitala pozyskać ponad 10 mln zł na poprawę infrastruktury szpitalnej, zakup i wyposażenie w sprzęt medyczny w tym udało się pozyskać ze środków rezerwy budżetowej blisko 1,8 mln zł na zakup i wyposażenie Szpitala w Pracownie Tomografii Komputerowej, która nie tylko poprawiła bezpieczeństwo pacjentów i lekarzy, a także podniosła prestiż Szpitala.
Swoim następcą zostawiliśmy Szpital w dobrej kondycji finansowej z dodatnim 10 mln zł kapitałem zapasowym, minęły 2 lata i już tych środków nie ma.
ℹ️W poprzedniej kadencji Szpital również borykał się z pewnymi problemami, ale wtedy były to problemy kadrowe, związane z COVIDem, wówczas oddział wewnętrzny w 2022 roku został zawieszony na okres 3 miesięcy i mimo, że udało się go w pełni odbudować, były wyciągnięte konsekwencje wobec ówczesnego Prezesa Szpitala i Wiceprezesa Szpitala ds medycznych, którzy stracili stanowiska, a dziś kiedy sytuacja jest o wiele trudniejsza, bo Szpital boryka się z problemami finansowymi, nikt nie poniósł żadnych konsekwencji.
*Sfsd